Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Potešila nula vzadu a Azango

Potešila nula vzadu a Azango

spartak |

28.09.2023 |

Rozhovory

Fanúšikovia Spartaka zažili konečne vcelku pokojný zápas. Dohrávka 3. kola proti Košiciam mala priebeh, ktorý zbytočne nedvíhal adrenalín. Úvodný nápor vyústil do gólu už v 5. min, po nástupe zo šatne prestáli domáci aj kritickú štvrťhodinu, po ktorej navyše pridali ďalšie dva góly. Pekný večer, ktorý by mal určite vyššiu návštevu, keby sa zápas hral v strede pracovného týždňa v prijateľnejšom čase.

V treťom ligovom zápase po sebe nastúpil po svojom príchode do Spartaka Michal Ďuriš a tretíkrát skóroval a má na svojom konte aj rovnaký počet asistencií

„Je to fajn. Ja som prišiel pomôcť Trnave a tie výsledky mohli byť aj lepšie. Verím, že tento zápas nás nakopne a spravíme nejakú sériu. Góly dávame v každom zápase, tam nie je problém. Možno v defenzíve sme urobili nejaké chybičky a som rád, že sme dnes udržali aj nulu vzadu,“ povedal po zápase momentálne najlepší strelec Spartaka.

Michal Gašparík postavil proti Košiciam kombinovanú zostavu a viacerým hráčom doprial oddych. Vpredu hrala dvojica útočníkov, od úvodu nehral Ofori, no napriek tomu sa Azango dostal na plochu až po hodine hry. Svojím výkonom si však vypýtal vyššiu pozornosť trénera, keď rozhodol zápas. Najskôr výbornou prihrávkou Štefánikovi, ktorý zvýšil na 2:0 a potom po individuálnej akcii a nekompromisnej strele pridal svoj druhý tohtosezónny gól v lige.

„Azango ma veľmi potešil. Mali sme rozhovor, v ktorom hovoril, že cíti zo mňa, že mu až tak neverím, lebo uprednostňujem Oforiho s Danielom. Teraz nie je v Trenčíne, kde bol nosný hráč, tu ich máme viac a snažíme sa to rotovať. Ofori s Danielom majú formu a hrávajú viac oni. Azango mi tiež povedal, že sa cíti gólovo vo forme a dnes to potvrdil gólom aj výkonom. Je to pre mňa pozitívne, že naskočil takýmto štýlom,“ priznal po zápase Gašparík.

Najbližšie sa spartakovci predstavia na horúcej pôde v Dunajskej Strede. Zápas sa odohrá v nedeľu 1. októbra od 18. hodiny.

28.09.2023
28.09.2023