01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Postup vykúpený zraneniami

Postup vykúpený zraneniami

02.11.2023 |

Rozhovory

Vo včerajšom pohárovom zápase v Považskej Bystrici potvrdil Spartak pozíciu favorita, ale postup sa rozhodne nerodil ľahko. Trnavčania vyhrali nad druholigistom 2:1, no domáci mali až príliš veľa možností na zakončenie, z ktorých však dokázali využiť iba jednu. Najmä po obrátke zacítili šancu so zápasom niečo urobiť, no keď vyrovnali, prakticky okamžite im zobral vietor z plachiet Danielov gól, po ktorom už sa vzoprieť nedokázali.

„Prvý polčas bol ešte dobrý. Oni hrali veľmi jednoducho, ale zároveň veľmi nepríjemne. Nakopávali lopty a vyhrávali súboje. Potom je to päťdesiat na päťdesiat kam sa tá lopta odrazí. Všetko dávali do šestnástky a vznikali tam závary. Bolo to nepríjemné, k tomu ešte ten terén. Oni hrajú jednoducho, ale hrajú dobre,“ hodnotil zápas kapitán tímu Roman Procházka.

Domáci hrali zodpovedne a spartakovcom sa nedarilo prenikať až pred ich brankára. Prvý gól dali spoza šestnástky a druhý po dlhočiznom krížnom pase, ktorý našiel na zadnej tyčke opäť agilne hrajúceho Daniela. „Prispel k tomu terén. Druhý polčas už sa veľmi ťažko kombinovalo. Áno, mohli sme viac loptu podržať, viac to točiť, viac hrať po stranách a robiť akcie. Bol to ťažký zápas, taký sme ho očakávali, z videí sme vedeli, že takto budú hrať a bude to boj“

Nebol to duel ako v pohárovej Európe, ale rozhodne to nebol zápas, v ktorom sa dalo ísť na pol plynu. Nemuselo by sa to vyplatiť, tak ako napríklad Bayernu Mníchov, ktorý vypadol v domácom pohári s treťoligistom. „Na tomto teréne sa sily ušetriť nedali. Hráč musí vydať dvakrát toľko úsilia, ťažko sa potom behá, ale ideme už takto dlhšiu dobu a nejaké sily nájdeme,“ hovorí Procházka, ktorého so spoluhráčmi už v sobotu čaká zápas v lige proti Zlatým Moravciam.

Pribudli ďalší dvaja zranení

Michal Gašparík chcel v rámci možností prerotovať zostavou a nechať niektorých hráčov odpočívať. Postup však bol nielen vydretý na ihrisku, ale aj vykúpený zraneniami ďalších dvoch hráčov.

Na konci prvého polčasu musel nútene striedať Ján Bernát, ktorý si zranil zadný stehenný sval. Prvé vyšetrenia zatiaľ nepotvrdili či je natrhnutý alebo len natiahnutý, viac ukáže sono, no isto ho čaká pauza od futbalu.

Bernáta striedal v 40. min Zejlkovič, ktorý si nielen že nedoprial oddych v nabitom programe, ale napokon ani on nedohral. V 53. min musel v bolestiach striedať, keď ho nešetrne nakopol Anton Sloboda. Trafil ho na stojnú nohu presne do nervu na lýtku, dlho si necítil prsty na nohe a nemohol na nohu stúpiť. Ak sa nepotvrdí vážnejšie poranenie, v prípade Zeljkoviča by nemusela byť absencia taká dlhá, ale jeho štart proti Zlatým Moravciam je otázny.