01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / „Po vyrovnaní zavládla dezorganizácia“

„Po vyrovnaní zavládla dezorganizácia“

22.04.2024 |

Rozhovory

Spartak mal včerajší zápas so Slovanom veľmi dobre rozohraný. Vstúpil doňho aktívne, hneď z prvej šance udrel, keď sa po peknom centri Mikoviča prebil k hlavičke Ďuriš a nedal Borjanovi šancu. Ani tento gól slovanistov neprebudil a domáci hrali stále svoju hru až do prestávky…

Neviem, čo sa stalo druhý polčas. Prvý polčas bol z našej strany dobrý, Slovan sme do ničoho nepustili. Tej druhý polčas si neviem vysvetliť, dostali sme hneď na začiatku gól a nevedeli sme sa do zápasu dostať. Potom sa to vyrovnalo, bola to hra hore dole, no Slovan dal gól a vyhral. V prvom polčase sme mali ďalšie náznaky, možno keby sme to lepšie riešili a pridali druhý gól…“ hovoril po zápase Michal Ďuriš, ktorý zaokrúhlil svoj gólový nástrel v tejto sezóne na desať, ale príliš sa z toho netešil.

Slovan sa prebudil v prestávke a vyrovnal expresne skoro, keď Barseghjan potrestal zaváhanie domácej obrany. Tento rýchly gól označil za zlomový moment domáci tréner Michal Gašparík, ktorý vyčítal svojim hráčom, že sa týmto okamihom nechali až príliš zaskočiť.

Kľúčové bolo to, že Slovan veľmi skoro vyrovnal a nečakali sme to. Tým, že Slovan vyrovnal, veľmi rýchlo chceli naši hráči zlomiť zápas znova na svoju stranu. Začali dvaja – traja pressovať, a to bolo presne to, čo potreboval Slovan, aby sa dostal do kontier. Stačilo prejsť znova do nášho systému, možno prečkať nejakých desať minút v strednom alebo hlbšom bloku.

Napríklad pred semifinále s Podbrezovou som bol rád, že mužstvo inkasovalo s Ružomberkom. Samozrejme, nebol som rád, že sme prehrali. Každú sezónu máme obdobia, kedy nedostávame dlho góly a keď ho potom mužstvo dostane, tak je vykoľajené. To sa stalo s Ružomberkom a pomohlo to s Podbrezovou. Nabehli sme opäť na tú vlnu, dva zápasy sme nedostali gól od Podbrezovej, so Slovanom sme mali dobrý polčas. Vzadu sme boli bezproblémoví, vpredu, keby sme mali šťastie, mohli sme ešte jeden gól pridať. Z ničoho nič sme dostali gól a v mužstve zavládla absolútne dezorganizácia. Tomu nerozumiem, lebo toto mužstvo má tisíce hodín videa a všetko vedia. Možno keby bolo dvetisíc ľudí, tak by mi to vyhovovalo, lebo som sa nedokázal dokričať. Sú tam tridsiatnici a nenašili sa hráči, ktorí by si to na ihrisku uložili. Slovan prešiel od 30. minúty na 3 – 4 – 3 a my na to vieme hrať. Sme v tom najúspešnejší, vieme ho eliminovať, ale nedokázali sme to.“

Trnavský tréner vysvetľoval aj dôvody, prečo do zápasu nevstúpil striedaniami skôr ako až v 77. minúte, keď poslal na ihrisko čerstvú trojicu Štefánik, Ujlaky, Bainovič. „Ja som čakal so striedaním, lebo potom som si ich nejako uložil a už to bolo ok. Zhruba po 65. minúte to vyzeralo na remízový zápas a čakal som, kedy sa znova nadýchnu a začnú hrať. Oklepali sa z vyrovnania a z toho, že mal Slovan kontry. Verím tejto zostave a myslím, že je momentálne najsilnejšia z toho, čo máme.“

Spartak nezvykne púšťať zápasy, v ktorých strelí prvý gól. V ostatných dvoch sezónach sa ani raz nestalo, aby v takomto prípade aspoň nebodoval. Naposledy nezískali spartakovci ani bod v zápase, v ktorom otvorili skóre pred takmer tromi rokmi na začiatku sezóny 2021/22. V Senici vyhrávali Ristovského gólom v 83. minúte, ale Mashike a Šembera dokázali skóre vo zvyšku času otočiť.

Druhý gól urobili pekne, ale presne bol obrazom toho, ako sme laxne začali, nepristupovali sme, neboli sme agresívni, nevystúpili sme dobre, nezablokovali sme to dobre a bol to reťazec malých chýb a odzrkadlením toho, čo sa nám napríklad s Podbrezovou nedialo.“

Spartaku sa tak po prehre stenčil náskok na 2. mieste pred Žilinou na 3 body a práve na žilinskú umelú trávu vycestujú Trnavčania v najbližšom kole v sobotu.