Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Ofenzíva sa musí prebudiť vo štvrtok

Ofenzíva sa musí prebudiť vo štvrtok

spartak |

28.08.2023 |

Rozhovory

Spartak Trnava vo včerajšom ligovom kole cestoval do Skalice, kde však diváci na vypredanom štadióne gól nevideli. Trnavčania po návrate Skalice ani na druhý pokus nevyhrali a stratili ďalšie dva body v ligovej súťaži.

Zápas akoby priniesol pokračovanie toho pohárového zo štvrtka, hoci Skalica hrala s plným počtom hráčov. Trnavčania dobýjali šestnástku domácich, ale veľmi ťažko sa dostávali do šancí. Napriek tomu ich mali dostatok, aby aspoň jednu premenili a definitívne tým zlomili odpor súpera. Najmä Azango zahodil niekoľko príležitostí, ktoré by mal hráč jeho kvalít premeniť.

„Prišli sme sem vyhrať. Myslím, že začiatok bol z našej strany dobrý, takých 15-20 minút, mali sme aj náznaky príležitostí, ale potom sme pustili do hry aj Skalicu. Druhý polčas sme sa tam nevedeli dostať, dominovali sme. Je to škoda, lebo mohli sme dať nejaký gól. Nevyšlo to a mrzí nás to,“ hovoril po zápase Samuel Štefánik, ktorý sa z pozície tvorcu hry snažil nájsť miesta v prehustenej obrane Skalice. Aj jeho mrzí, že zo štyroch zápasov má Spartak len 5 bodov a to mal zatiaľ pomerne hrateľných súperov. „Je ešte len začiatok sezóny a stratili sme dosť bodov. Budeme to musieť dobiehať a na psychiku to nie je dobré. Teraz sa však naplno sústredíme na odvetu, do ktorej dáme všetko.“

Nepripúšťal si skutočnosť, že by hráči už v mali v hlavách najdôležitejší zápas roka, ktorý ich čaká tento štvrtok v Košiciach. Odveta play off o postup do skupinovej fázy EKL proti Dnipru môže úplne zmeniť pohľad na sezónu. „Trápime sa vpredu, ale verím, že to zlomíme v tom najdôležitejšom zápase, ktorý nás čaká vo štvrtok a podarí sa nám postúpiť.“

Hráči, našťastie, nemajú čas trápiť sa s nevydarenými ligovými súbojmi. Už zajtra cestujú do Košíc, aby sa pripravili na dôležité rozuzlenie predkolového leta v Konferenčnej lige.  

„Keby sme dnes vyhrali, tak pôjdeme to zápasu lepšie naladení. Od zajtra už sa sústredíme na Dnipro a pre viacerých z nás to bude životný zápas. Ja osobne som asi dôležitejší zápas nehral,“ hovorí brankár Dominik Takáč, ktorý v Skalici odvrátil ešte väčší problém, keď v nadstavenom čase chytil nájazd bývalého spoluhráča Sobczyka a udržal si v druhom zápase po sebe čisté konto.

„Tešiť nás môže to, že sme udržali vzadu nulu. Verím, že v ofenzíve budeme efektívni a dáme nejaký gólik a môžeme to zvládnuť,“ nádejal sa brankár Spartaka, ktorý síce začal sezónu ako dvojka, ale postupne sa vrátil do svojej formy spred dvoch rokov a jeho zákroky budú spoluhráči potrebovať. Včera priviedol mužstvo na stretnutie s kapitánskou páskou.

28.08.2023
28.08.2023