Európska konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / „Nie sme spokojní. Mali sme to rozohrané dobre“

„Nie sme spokojní. Mali sme to rozohrané dobre“

spartak |

24.08.2023 |

Rozhovory

Jedným z najlepších hráčov včerajšieho zápasu proti Dnipru bol krídelník Erik Daniel. Z jeho ľavej strany stále hrozilo nebezpečenstvo a nebál sa s loptou stále niečo vymyslieť. Nezbavoval sa jej a bol to práve on, kto krížnym pasom našiel na druhej strane Oforiho. Po jeho strele Spartak viedol a zdalo sa, že všetko dobre dopadne.

„Mali sme vyhrať, šance sme na to mali, ale skončilo sa to remízou a ideme ďalej, musíme sa pripraviť na odvetu a vyhrať. Hrali sme presilovku, mali sme ju lepšie využiť, ale bolo ťažké to dobýjať. Už vieme, čo od nich môžeme čakať, nemusíme dlho cestovať a verím, že to v Košiciach zvládneme,“ hovorí Erik Daniel, ktorý bol napokon aj smoliarom zápasu. Jeho bomba spoza šestnástky najskôr opečiatkovala brvno a v posledných sekundách nastaveného času z voleja z blízka prekopol bránku.

Sklamanie bolo cítiť aj na ostatných hráčoch. Remíza sa im málila. „Nie sme spokojní. Mali sme to rozohrané dobre, červená karta, 1:0, mali sme to pod kontrolou. Ťažko sa mi to ,prekusáva’, lebo sme mohli ísť do odvety s veľmi dobrým výsledkom, či už 1:0 alebo by sme možno pridali druhý gól. Bohužiaľ, stala sa chyba a sami sme si to skomplikovali. Musíme byť pokojní, rozumní a v odvete je všetko otvorené,“ hovorí Kristián Koštrna a zároveň tlmil prehnané očakávania fanúšikov, ktorí v Dnipre videli ľahkého protivníka.

„Vôbec to nebude ľahké. Mnohí si mysleli, že keď sme postúpili cez Lech, tak nejakým Ukrajincom musíme dať trojku. Je to dobrý súper, veľmi silný na lopte, šikovní chlapci, na ktorých si musíme dávať pozor aj v odvete.“ Trnavčanov čaká už iba jeden zápas. Košická odveta rozhodne o tom, či sa bude o tomto pohárom lete hovoriť v superlatívoch a prehupne sa do skupinovej fázy, alebo sa na tie predkolá bude spomínať v súvislosti s nevyužitou šancou. „V kabíne sme sa bavili ako sme blízko tomu úspechu. Len dva zápasy a pritom je to tak ďaleko. Všetci v Trnave o tom snívame, ale musíme ostať hlavne v pokoji.“

24.08.2023
24.08.2023