Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Neporadili si so súperom ani s terénom

Neporadili si so súperom ani s terénom

spartak |

09.04.2023 |

Rozhovory

Spartakovci mali pred odchodom do Banskej Bystrice problémy so zostavením kádra, lebo z neho kvôli zraneniam a viróze vypadávali hráči. Na zápas nemohli vycestovať Čurma, Štetina, Twardzik, Mikovič, Ofori, Paur, Bolaji, Taiwo, Kamenár, Rusov, no základnú zostavu sa ako tak podarilo  vyskladať. Najmä v obrannej formácii nebolo príliš na výber. Ľaví obrancovia Bolaji s Mikovičom sú mimo už dlhšie, pridal sa k nim Twardzik, takže už v proti Slovanu a Trenčínu tam suploval Čurma. Ani ten nemohol, a tak na netradičnom poste hral kapitán Procházka. V stopérskej dvojici bol tým skúsenejším iba 19-ročný Kóša a namiesto Štetinu odohral celý zápas Marek Ujlaky. Chýbal aj najlepší strelec mužstva Taiwo, ktorý by aj tak pauzoval pre kartové tresty.

Hrali všetci, čo boli bojaschopní, hoci mnohí mali v nohách tretí zápas za sedem dní. Napokon to na ihrisku dlho nebolo poznať. Keby si Spartak udržal efektivitu zo zápasu s Trenčínom, mohol už v úvode vyhrávať. Šancí na to mal v prvom polčase dosť. Treba uznať, že do zakončenia sa dostávala aj Dukla a spartakovcov podržal zopárkrát Vantruba. O všetkom podstatnom sa rozhodlo v závere zápasu. Balič dostal dve podobné príležitosti. Prvú mu chytil trnavský brankár, druhú umiestnil viac k tyčke a otvoril skóre.

Pred gólom na opačnej strane Gorosito stiahol rukami Procházku, no rozhodca Očenáš nechal v hre pokračovať. Krátko po góle stiahol Procházku pre zmenu Uhrinčať a tentoraz sa už Očenáš pozeral lepšie a ukázal na biely bod. Loptu si postavil Koštrna, ktorý si upravil rozbitý terén na značke pokutového kopu, ale aj tak sa pri realizácii pošmykol a lopta smerovala mimo bránky.

„Prehrali sme asi zaslúžene, keďže oni strelili dva góly a my nula. Mrzí nás to. Myslím, že sme nastúpili v dobrej zostave, ale chýbali nám hráči zo základnej zostavy. Bol to náročný zápas, ale mal som penaltu, ktorú keby som dal, tak nás dostanem naspäť do zápasu a bojovali by sme o tri body,“ hovoril smutný exekútor penalty, ktorý však odohral ďalší vydarený zápas. „Pýtal som sa brankára po zápase kam by išiel, ja som chcel ísť po mojej ľavej ruke, on by išiel doprava, takže by bol asi gól, ale šmykol som sa…“

Napriek nepremenenej penalte mohli aj vy zvyšku zápasu siahať Trnavčania na bod. Ristovski šikovne prestrčil loptu na voľného Bukatu, ktorý ostal sám pred brankárom, ale aj on sa v rozhodujúcom okamihu pri strele pošmykol a lopta tak nesmerovala tak, kam by chcel poslať.

Ristovski nastúpil v tomto roku len druhýkrát v základnej zostave. Napriek tomu, že sa gólovo nepresadil, po celý zápas zamestnával obranu súpera. „Sme sklamaní, lebo sme prehrali zápas. Chcel som aj dať gól na narodeniny, aby som zlomil sériu bez gólu, ale nepodarilo sa to. Vypracovali sme veľa dobrých šancí, kde sme mohli dať gól. Keby sme prvý polčas dali aspoň jeden gól, tak by zápas vyzeral inak,“ povedal po zápase Severomacedónčan, ktorý včera oslávil svoje 25. narodeniny. Keď Očenáš odpískal penaltu, tak mu spoluhráči chceli dopriať gól, ale prenechal loptu Koštrnovi. „Chlapci mi hovoril, aby som išiel na penaltu, ale nechal som to na Kikovi, lebo mu to išlo. Ja som svoju poslednú penaltu nedal. Kiko dával tie penalty, teraz sa mu to nepodarilo, škoda, ale musíme ho podporiť, podáva výborné výkony každý zápas a taký je už futbal…“

Rista po zápase pochválil aj tréner Michal Gašparík. „Dúfal som, že na narodeniny dá gól, lebo hral dobre. Škoda, že sa mu to nepodarilo. Aj cez polčas sme hovorili chalanom, nech ho tam hľadajú v šestnástke, že si ten gól zaslúži a že ho dá. V predchádzajúcich zápasoch striedal Taiwa, ktorý sa dostal do dobrej formy, ale vždy, keď Risto nastúpil, tak nám pomohol a ako žolíka ho bolo cítiť. Dnes hral v základe a nesklamal. Vo svojej hre zmenil to, predtým neskákal dobre do súbojov, teraz do toho ide naplno, dokáže ich veľa vyhrať a aj dnes sme z toho často ťažili.“

Milan Ristovski strelil gól naposledy ešte v septembri do siete Trenčína a odvtedy gólovo mlčí. Hľadá streleckú mušku a zo základnej zostavy ho na hrote útoku vytlačil Taiwo. Výkony Ristovskeho boli v závere jesene nevýrazné a bolo vidno, akoby nebol vo svojej koži. Od jarnej časti, napriek tomu, že nehráva od začiatku, je vidno iné nasadenie v zápasoch. V Banskej Bystrici patril k najlepším, dokázal vyhrávať ťažké súboje, podržal loptu a obrana ho často zastavila len za cenu faulu. Akoby si spomenul na svoje útočnícke inštinkty, v prvom polčase dobre vystrelil spoza šestnástky, v druhom sa pokúsil o nožničky, či skrytú strelu z uhla. Jednoduché veci, ktoré musí útočník skúšať. Škoda, že sa mu hneď na začiatku nepodarilo usmerniť do siete strieľaný center od Bukatu. V závere si úlohy vymenili, a keby sa Bukata nepošmykol, tak by spoločne pripravili vyrovnávajúci gól. Včera to nevyšlo, ale Ristovski ukázal, že keď si udrží nastúpený trend, tak bude mať Gašparík väčšie možnosti v ofenzíve, a to sa môže vo zvyšku sezóny veľmi hodiť.

09.04.2023
09.04.2023