Slovnaft cup

06.03.2024 17:30 , Michalovce

MFK Zemplín Michalovce

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

02.03.2024 17:00 , Tehelné pole

ŠK Slovan Bratislava

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

24.02.2024 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:00

MFK Dukla Banská Bystrica

Niké liga

18.02.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Niké liga

10.02.2024 15:00 , Štadión pod Čebraťom

MFK Ružomberok

1 : 0

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

03.02.2024 16:30 , Košická Futbalová Aréna

FC Košice

2 : 3

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Návrat k bronzovej účasti žiačok na medzinárodnom turnaji v Poľsku

Návrat k bronzovej účasti žiačok na medzinárodnom turnaji v Poľsku

spartak |

14.11.2022 |

Rozhovory

Všetkým fanúšikom mládeže Spartaka Trnava dlžíme ešte článok o úspechu našich mladých futbalistiek. Tie využili koncom októbra ligovú pauzu kvôli reprezentačnej prestávke a zúčastnili sa na medzinárodnom turnaji v poľskom meste Zakopané. Prvý zápas sa síce odohral v sobotu, ale trnavská výprava odcestovala už v štvrtok kvôli aklimatizovaniu sa a utuženiu kabíny. „Baby vytvorili dobrú partiu a náladu mimo ihriska sme potom chceli preniesť aj na ihrisko. V piatok sme najskôr absolvovali tréning, aby si dievčatá osvojili princípy, ktoré od nich ako tréner vyžadujem. Následne sme išli na výlet, pozemnú lanovku neďaleko Zakopaného a dopriali sme si aj oddych v termálnom bazéne,“ prezradil nám na úvod Róbert Halada, tréner žiačok.

V sobotu teda na naše dievčatá čakali prvé medzinárodné merania síl. Poľské družstvá Vroclav a Katovice sú v domácej súťaži na popredných priečkach. Trnavčanky predviedli výborné a bojovné výkony, pretože Vroclav porazili po góloch Halásovej a Pekárovej 2:1. Remízu 1:1 s Katovicami zariadila presným zásahom Reháková. Tretieho poľského súpera naše žiačky rozhodne nešetrili. Halásová s Pekárovou strelili po štyri góly, pridala sa k nim ešte Amrichová, a preto Spartak porazil AP Szaflary vysoko 9:0. Vo štvrtom zápase prišlo k zaváhaniu proti minuloročným majsterkám Slovenska z Prešova, čo činilo prehru 1:3. Strelecky sa opäť presadila Pekárová. „Pred každým zápasom sme sa snažili dievčatá nabudiť a dostať z nich maximum. Každá dostala cieľ, za ktorým sa snažila ísť. V sobotu sme odohrali celkovo 4 zápasy po 45 minút a v nedeľu nás čakali odvety. V prvom dni sme uhrali výbornú výhru s Vroclavom a Szaflary sme zdolali vysokým rozdielom. Katovice boli viac než vyrovnaný súper, ale zaslúžená remíza svedčala zápasu najviac. V poslednom zápase s Prešovom nám robili problémy nakopávané lopty, hráme radšej so súpermi s kombinačnou hrou.“

V druhý hrací deň teda čakali na naše dievčatá rovnaké súperky. Futbalistky z Vroclave nám vrátili prehru a zvíťazili rozdielom triedy 3:0. Tím Szaflary opäť okúsil trnavskú silu a tentokrát inkasoval sedemkrát. V stretnutí s Katovicami sa zrodila remíza aj na druhý raz, pre zmenu bezgólová. Na posledný zápas Api Cupu v Zakopanom dokázali naše hráčky nájsť potrebnú motiváciu a celkového víťaza z Prešova porazili po góloch Amrichovej a Hudecovej 2:1. „V nedeľu sa prejavila na dievčatách únava. Aj preto sme prvý zápas nezvládli, neboli sme v tempe a nevychádzali nám prakticky žiadne útočné herné situácie. Najnáročnejšie bolo dievčatá namotivovať na posledné dva zápasy, nakoľko si samé uvedomovali, že ak chcú dosiahnuť dobré výsledky, musia v sebe nájsť ešte silu. To sa im podarilo, pretože ťažký zápas s Katovicami sme opäť zvládli remízovo, pričom sme opäť neboli futbalovo horším tímom. S už istým víťazom turnaja sme ukázali charakter a bojovnosť.“

Práve vďaka triumfu s Prešovom získali naše dievčatá bronzové medaily. V červeno-čiernych radoch získala ocenenie najlepšej hráčky tímu Simona Amrichová.

„Pocity boli rôzne, hlavne únava, radosť z víťazstiev, ale aj spätná väzba, že je potrebné absolvovať takéto zápasy, aby sa dievčatá posúvali ďalej a získavali skúsenosti. Sme vďační za úžasnú podporu rodičov a klubu, že sme mohli vycestovať a odohrať naozaj kvalitné zápasy,“ dodal na záver Jozef Volek, koordinátor ženského a dievčenského futbalu v Spartaku Trnava.

Tagy:
14.11.2022
14.11.2022

This will close in 0 seconds