Európska konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Naša liga môže byť zasa v niečom unikátna

Naša liga môže byť zasa v niečom unikátna

spartak |

07.05.2023 |

Rozhovory

Banská Bystrica dostala v tejto sezóne od Spartaka tri zápasové „darčeky“ a všetky pretavila na víťazstvá. Prvý vzájomný zápas odohrali obaja súperi tri dni po vstupe spartakovcov do Európskej konferenčnej ligy a Dukle stačili dve strely na bránky (jedna z penalty), aby vyhrala 2:1. V nadstavbovej časti už v apríli cestovali Trnavčania do Banskej Bystrice zdecimovaní covidom, zahodili penaltu a znova prehrali, tentoraz 0:2. Včerajší zápas mal tiež svoj príbeh a Dukle stačil len sporadický pobyt v súperovej šestnástke a opäť iba jedna strela na bránku na víťazstvo.

„Dalo sa to očakávať. Po tých oslavách a tej emócii sily chýbali. Tréningový proces nebol taký, ako má byť, ale trochu sa s tým aj rátalo. Bohužiaľ, ten futbal nám to dnes vrátil,“ priznal po zápase tréner Michal Gašparík, ktorý vedel, že to nebude ľahký zápas a hráčom bude chýbať viacero atribútov k svojmu optimálnemu výkonu. Jeho slová potvrdil aj Kristián Koštrna.

„Banská Bystrica vyťažili z minima maximum a vyhrali. Na nás bolo vidno, že po tej eufórii v pohári, zrazu  prišlo také uspokojenie a bolo to bez energie. Škoda, mali sme to vo vlastných rukách, ak by sme dnes vyhrali, tak viac-menej by to tretie miesto bolo isté, ale prehrali sme a budeme musieť bojovať.“

Spartakovcom sa tak skomplikovala obhajoba tretieho miesta, na ktoré sa tlačia Banská Bystrica a aj Podbrezová. Práve na Horehroní sa najbližšie predstaví aj Trnava. „Teraz ideme do Podbrezovej a tam sa asi rozhodne. Keby sme tam náhodu prehrali, tak to bude ťažké obhájiť. Keď tam neprehráme, tam opäť budeme mať všetko vo vlastných rukách. Chceme tretie miesto a verím, že sa na posledné dve kolá zomkneme,“ hovorí Koštrna, ktorý nechce vo zvyšku sezóny rezignovať, hoci si pohárové miestenku už zabezpečil. „Treba sa nasrať a dať do toho maximum. Odkedy som prišiel do Trnavy, tak som vyhral dva razy pohár a boli sme minimálne tretí a horšie nechcem skončiť ani teraz.“

Futbalistom Trnavy možno vyčítať, že nedokázali nadviazať na výkon z pohárového finále proti Slovanu. Tam ich hnalo dopredu vypredané hľadisko a siahali na svoje rezervy. Na včerajšom zápase nechýbali iba tí najvernejší, ktorí nechodia na súpera, ale na Spartak. Kotol na južnej tribúne napriek nepriaznivému skóre pracoval na plné obrátky a detský sektor ukázal, že tým najmenším nezáleží na tom, proti komu sa hrá, ale stačí vhodná doba a prijateľné počasie. Odmenou im bola prekrikovačka s kotlom, čo bolo asi to najkrajšie na včerajšom zápase. Tí ostatní z pondelka už zrejme majú svoju finálovú fotku na sieťach a tešia sa na žreb európskych pohárov.

„Chceli sme vyhrať, ale pracovali sme aj so scenárom, že sa môže stať toto. Môže sa stať aj to, že Podbrezová podá výborný výkon a vyhrá nad nami a preskočí nás. My mám v poslednom kole Žilinu a Dukla s Podbrezovou majú Slovan a Dunajskú Stredu. Dostávame sa tým do divnej situácie, že pokiaľ sa má hrať baráž o Európu, tak je potrebné, aby sme my skončili tretí…“ naráža Gašparík na paradoxnú situáciu, ktorá zrejme nemá v európskych súťažiach obdobu. V poslednom kole hostí Spartak Žilinu, ktorá už nemôže skončiť na treťom mieste a do baráže o Konferenčnú ligu sa dostane len v prípade, ak na bronzovej priečke udrží Trnava. Akú majú mať Žilinčania motiváciu zdolať Trnavu?!

07.05.2023
07.05.2023