01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Namiesto eufórie prišla ďalšia rana

Namiesto eufórie prišla ďalšia rana

19.02.2024 |

Rozhovory

Mikovičov gól v 94. minúte včerajšieho zápasu s Dunajskou Stredou mohol a mal byť na 2:1 pre Spartak a nedeľný večer na Štadióne Antona Malatinského by bol taký, aký si ho trnavskí fanúšikovia želali. Bohužiaľ, krásna strela do šibenice bude možno ďalší gól mesiaca, ale na bodový zisk nemala žiaden vplyv.

Osobne ma teší, lebo som dlho nedal gól a môže mi to pomôcť, ale keby to bol aspoň remízový gól, bolo by to krajšie. Takto teší iba mňa. ,“ vzdychol si po zápase autor gólu Martin Mikovič, ktorý sa naposledy presadil ešte na jeseň 2022 v Ružomberku. Paradoxne, v minulej sezóne trafil dva razy, ten druhý bol tiež do siete Dunajskej Stredy pri domácej výhre 3:2.

Včera si všetky body odniesol DAC, ktorý vrátil Spartaku domácu prehru z jesene. O všetkom dôležitom sa rozhodlo v závere zápasu. V 82. min poslal brankár Takáč dlhý nákop dopredu, stopér hostí si nerozumel s vlastným brankárom, čo využil Michal Ďuriš a poslal loptu do prázdnej bránky. VAR však našiel centimetrový ofsajd v okamihu Takáčovho odkopu, pritom Ďuriš zo svojho postavenia žiadnu výhodu nevyťažil, keďže počas následnej akcie zozadu sledoval počínanie dunajskostredskej obrany a využil jej zaváhanie. Rozhodcovia pri VAR-kreslili čiary 5 minút, aby napokon odhalili nedovolené postavenie. Ba čo viac, namiesto eufórie z vyrovnania prišlo prenesenie hry a z ojedinelého pobytu v šestnástke Trnavy v druhom polčase prišiel druhý gól. Celá situácia nakoniec vypálila úplne v prospech hostí, ktorých nielenže spasilo rozhodnutie videorozhodcu, ale vďaka nekonečnému skúmaniu postavenia hráčov, dokázali využiť aj dekoncentráciu súpera.

Je to koncentrácii a o emočnom sklamaní hráčov. Celý štadión sa konečne tešil z vyrovnávajúceho gólu, ktorý nakoniec neplatil. Bola dlhá prestávka, kým namaľovali čiary, čo vyhovovalo mužstvu, ktoré sa v tom momente bránilo. Tí hráči boli unavení a my sme potrebovali byť v tlaku. Hra sa rozkúskovala a nakoniec to rozhodla individuálna kvalita. Pekne to spravil a zakončil,“ hovoril po zápase sklamaný tréner Michal Gašparík.

Spartak odohral v tomto roku tri súťažné zápasy, ďalšie tri v príprave a vo všetkých inkasoval ako prvý. Len v Košiciach sa mu podarilo nepriaznivý vývoj otočiť a zabezpečiť si postup do ďalšieho kola Slovnaft cupu. „Rozhoduje prvý gól. Aj v Ružomberku ho dali oni a potom sme s tým už nič nedokázali urobiť. Teraz nám ho dala Dunajská. V tejto lige sa ukazuje prvý gól ako dôležitý a aj nám to vždy pomôže. Keď dáme prvý gól, tak väčšinou to dovedieme do víťazného konca,“ hovorí Mikovič, ktorý si uvedomuje, že jeho mužstvo počas jari prehajdákalo sedembodový náskok pred prenasledovateľmi a v nasledujúcom zápase doma proti Banskej Bystrici musí svoj postup potvrdiť. „Sami si to komplikujeme. Prehrali sme druhý zápas po sebe a to je zlé. Nič iné nám neostáva, len to s Banskou Bystricou hocijakým spôsobom zlomiť, aby ostali tri body a zabezpečili by sme si postup.“

Zápas FC Spartak Trnava – Dukla Banská Bystrica sa hrá v sobotu opäť na Štadióne Antona Malatinského od 15. hodiny.