UEFA Konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

UEFA Konferenčná liga

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

FK Sarajevo

21:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Na sústredenie do Slovinska bez Štetinu

Na sústredenie do Slovinska bez Štetinu

spartak |

22.06.2023 |

Príprava

Dnes ráno odcestovala výprava futbalistov Spartaka Trnava na desaťdňové sústredenie do Slovinska. Zakončili tak prvý blok prípravy v domácich podmienkach.

„Úvod prebiehal štandardne, no na rozdiel od iných príprav sme začali zľahka. Nemali sme ťažké tréningy, nebolo ich veľa, chceli sme predísť zraneniam pred sústredením. Tým, že začíname až v 2. predkole máme dlhú prípravu a máme dostatok času. Som spokojný, no jediné mínus je, že sa nám zranil Štetina, bezkontaktne, má problém s operovaným kolenom a vynechá aj sústredenie,“ hovorí tréner Michal Gašparík.

Aj vlani boli v tomto období Trnavčania v Slovinsku, no tentoraz budú ubytovaní v kúpeľnom mestečku Čatež neďaleko hraníc s Chorvátskom. Počas tohto obdobia odohrajú dva prípravné zápasy s chorvátskymi prvoligistami. Už v sobotu nastúpia v Rijeke proti miestnemu HNK a potom v stredu v Záhrebe proti Hajduku Split. „Páčilo sa nám tam už minulý rok, hoci teraz ideme na iné miesto, možno o čosi kvalitnejšie podmienky by sme mali mať. Tak ako vlani, aj teraz máme kvalitných súperov. Zmenou je, že sme nedali za 10 dní tri zápasy, ale len dva, aby sme mohli viac trénovať. Budeme mať medzi zápasmi regulárne dvojfázové tréningy. Zameriame sa na rozvoj kondície, ale všetko to bude hernou formou.“

Okrem zraneného Štetinu neodcestoval na sústredenie Boateng, ktorý absolvuje skúšku a v prípade, že dopadne dobre, je pravdepodobné, že zmení dres. Ostatní hráči sú trénerovi k dispozícii, hoci Ristovski je blízku k prestupu. „Ristovski je na reprezentačnom zraze a po jeho skončení sa k nám pripojí v Slovinsku. Jeho odchod je na spadnutie, rokujeme s klubom, ktorý je ochotný zaňho zaplatiť adekvátnu sumu a solídne podmienky núkajú aj hráčovi. Uvidíme ako to dopadne. Paur aj Ikugar cestujú s nami do Slovinska, zatiaľ nemajú ponuky a budú sa pripravovať s nami.“

Šancu trénovať s áčkom dostane aj trojica dorastencov Vaško, Rýzek, Nagy. Najnovším prírastkom do mužstva by mohol byť slovenský obranca Martin Šulek, o ktorého má Gašparík záujem. Dnes s mužstvom ešte neodcestoval, ale v prípade, že sa podarí vybaviť formality, mohol by sa čoskoro pripojiť. „S Martinom Šulekom sme v rokovaní. Čakáme na potvrdenie od jeho klubu Wisla Plocka, že môže s nami začať trénovať. Verím, že sa k nám čoskoro pripojí. Rátame s ním jednak na pravú obranu, kde hrával v Poľsku a ktorú nemáme pri Koštrnovi zdvojenú. Jeho výhodou je, že dokáže hrať na oboch stopérskych pozíciách, plus dokáže zahrať aj z ľavej stany či defenzívneho hráča. Odporúčania naňho som dostal od jeho bývalého trénera Pavla Staňa, s ktorým som veľa komunikoval a Šuleka pozná aj Mišo Kukučka z jeho pôsobenia v Seredi,“ dodal Gašparík.

Na sústredenie odcestovali: Takáč, Vantruba, Rusov, Breznik, Mikovič, Koštrna, Kóša, Bukata, Rýzek, Azango, Daniel, Štefánik, Bainovič, Karhan, Paur, Oseni, Procházka, Ofori, Nagy, Vaško, Ikugar, Ujlaky.

22.06.2023
22.06.2023