Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Mrazivo, ale trávnik ako na jar

Mrazivo, ale trávnik ako na jar

spartak |

05.12.2023 |

Rozhovory

Ďalším navrátilcom do víkendovej zostavy bol stredopoliar Ján Bernát. Už v Podbrezovej vybehol na ihrisko v rámci taktického striedania, no veľa kontaktov s loptou nestihol mať. Proti Skalici už nastúpil v základnej zostave a po zápase sa tešil z výhry svojho mužstva.

Mali sme dať v prvom polčase gól z tej aktivity. Mali sme tam dobré situácie a snažili sme sa hať ofenzívne, lebo nie je ľahké Skalici streliť gól. Majú dobrú organizáciu hry. Chvalabohu, dali sme v druhom polčase gól a potom sme ich do veľa šancí nepustili, záver sme si ustrážili. Vedeli sme, že proti tomu bloku to nie je ľahké presadiť sa. Skalica nemá zlú obranu a museli sme byť trpezliví a pokračovať v tom, čo sme robili. Potom prišiel prvý gól, ktorý bol veľmi dôležitý,“ hovorí 22-ročný stredopoliar, ktorý nastúpil za Martina Bukatu. Miesta si vymenili až v 70. minúte.

Po smolnej prehre v Konferenčnej lige spartakovcom nechýbala motivácia na domácu súťaž a pripísali si piate víťazstvo v rade. „Je to veľmi dôležité. V lige sme sa chceli dotiahnuť čo najbližšie k Žiline a k Slovanu, takže musíme vyhrávať. Liga je naša budúcnosť pre ďalšiu sezónu, aby sme si zasa zaistili európsku miestenku. Isto, je to iné hrať proti Ludogorcu a potom proti Skalici, súpera maximálne rešpektujeme a podľa toho sme sa aj pripravili. Mysleli sme si, že budú ešte viac hrať také dlhé lopty. Asi to aj chceli hrať, ale my sme museli byť dominantné mužstvo, lebo sme chceli tri body.“

Bernát skóroval hneď pri svojom prvom ligovom zápase v spartakovskom drese v Michalovciach, no odvtedy gólovo mlčí. Proti Skalici bolo vidno, že to chce zmeniť. Neraz sa snažil preštrikovať do šestnástky a smerom dopredu bol aktívny. Ani jedna jeho strela však brankára neohrozila.

Mal som dve strely a obe boli zblokované, aj centre, po ktorých chalani hlavičkovali, takže bolo to trocha frustrujúce, ale myslím, že do šancí sme sa dostávali a aj v ďalších zápasoch to tak musí pokračovať.“

Zápas sa hral v mrazivom počasí. Príjemné to nebolo pre hráčov, no ani pre divákov. V Trnave ich prišlo 2600 a to bola návšteva kola. Dvojtisícovú hranicu prekonal ešte zápas v Bratislave, no na troch štadiónoch nebola ani tisícka. „Ten mráz som najviac som to cítil, keď som vychádzal na druhý polčas zo šatní, to je strašná zima. Sme profesionálni futbalisti a musíme sa to naučiť zvládať.“

Zápasy v zimných mesiacoch majú okrem chladu aj negatívny vplyv na kvalitu povrchov, ktoré neraz nemajú s futbalom nič spoločného. V sobotu sa musel kvôli snehovej nádielke prerušiť dokonca zápas v Trenčíne, kde sa hrá na umelej tráve. V tomto sa Štadión Antona Malatinského vymyká priemeru a hracia plocha bola dokonalo pripravená.

Pre mňa bol trnavský trávnik skvelý. V tomto ročnom období, no nielen teraz, ale odkedy som prišiel, tak je ihrisko v maximálnej kvalite,“ pochválil trnavských trávnikárov Ján Bernát.

Ak nebude výdatne snežiť, tak trávnik by nemal výkony Trnavčanov ovplyvniť ani vo zvyšku jesennej časti. V piatok sa v zápase o priebežné druhé miesto predstavia na umelej tráve v Žiline a kalendárny rok zakončia doma proti Michalovciach len týždeň pred Štedrým dňom.

05.12.2023
05.12.2023