Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Mikovič: „Musíme chytiť tribúny hneď od začiatku“

Mikovič: „Musíme chytiť tribúny hneď od začiatku“

spartak |

17.05.2024 |

preview

Zajtra sa definitívne rozhodne o tom, kto bude v ďalšej sezóne reprezentovať Slovensko v Európskej konferenčnej lige. V boji o dve miestenky sú tri mužstvá a jedným z nich aj trnavský Spartak. Hoci na svojich rivalov stráca bod, všetko má vo svojich rukách a v prípade víťazstva nad Podbrezovou sa nemusí pozerať na ostatné výsledky.

„Nerád by som o tom zápase príliš hovoril, vyjdime na ihrisko a ukážme za čo sme celú sezónu bojovali. Celý čas sme sa držali na pohárových priečkach a týmto zápasom to musíme potvrdiť. Hráme doma, sme dobrí. Príde sem Podbrezová, ktorá nemá čo stratiť, budú hrať uvoľnene, budú namotivovaní na nás, ale my máme kvalitu a skúsenosti, že tento zápas musíme hocijakým spôsobom zvaliť na našu stranu,“ hovorí pred zápasom kapitán Trnavčanov Martin Mikovič

Podbrezová je najčastejším súperom Spartaka v tejto sezóne. Zajtra sa obaja stretnú už po šiestykrát. V lige vyhrali Trnavčania všetky tri zápasy, v semifinále pohára vyhrali domáci zápas, vonku sa zrodila bezgólové remíza. „S Podbrezovou hráme vždy na víťazstvo, či je to doma alebo vonku. Hráme doma, máme nejakú sériu, hoci každá sa raz musí skončiť, no verím, že túto potiahneme a spoločne sa potešíme na štadióne.“

Paralelne sa hrá v Trenčíne aj zápas Žilina – Dunajská Streda. Ak sa tento zápas skončí nerozhodne, v prípade výhry skončí Spartak na druhom mieste. Ak by Žilina vyhrala, stačila by Spartaku aj remíza, no na takéto kalkulácie sa nechce nikto spoliehať. „Tréner nám určí taktiku, ale hráme doma a sme tak nastavení, že v Trnave sa velí hneď od začiatku vybehnúť na súpera. Verím, že aj po slabších výsledkoch si ľudia nájdu cestu a vytvoria dobrú atmosféru. Ani jeden z tých hráčov ešte nezažil poriadnu búrlivú atmosféru v Trnave. Jasné, že tie tribúny musíme chytiť my na hracej ploche svojím nasadením, agresivitou, aktivitou. Potom to ľudia ocenia potleskom a skandovaním. Treba chytiť nielen kotel, ale aj západnú tribúnu, kde sa to vie tiež pekne rozprúdiť. Je to na nás hráčov, aby sme dobre vstúpili do zápasu, ale nemôžeme sa zblázniť.“

V zápase Trnava – Podbrezová bude napokon aj systém VAR, ktorý napríklad v poslednom zápase mlčal pri zákroku Kačarabu na nohu Paura.   

„Som rád, že tu bude VAR a verím, že rozhodca to bude mať pod kontrolou. Áno, vieme ako to niekedy funguje, ako na tom poslednom zápase. Možno ho budeme potrebovať a pomôže nám, možno nám uškodí, ale je to súčasť zápasov. Verím, že to zvládneme,“ zakončil Mikovič.

Všetky zápasy posledného kola majú spoločný výkop zajtra o 17. hodine. Hlavným rozhodcom bude Lukáš Dzivjak, videorozhodcom bude Martin Dohál.

Vstupenky sú v predaji online, vo fanshope a zajtra bude od 15. hodiny otvorené aj pokladne na Športovej ulici. Voľný vstup majú deti v skupinách alebo v sprievode mamičiek, pre fanúšikov je pripravených viacero lákadiel. K dnešnému dňu je prihlásených už viac ako 1000 detí, takže očakávame rekordnú návštevu v detskom sektore.

17.05.2024
17.05.2024