Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

18:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Niké liga

06.04.2024 15:00 , Štadión pod Čebraťom

MFK Ružomberok

2 : 1

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

03.04.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Domov / Správy / Michal Ďuriš sa v tabuľke strelcov šplhá nahor

Michal Ďuriš sa v tabuľke strelcov šplhá nahor

spartak |

18.03.2024 |

Rozhovory

Kedy, keď nie teraz, hovorili si spartakovci pred zápasom so Slovanom. Veľmi chceli zlomiť nepriaznivú desaťzápasovú šnúru bez víťazstva v ligovom derby. Slovanisti mali v nohách stredajší pohárový zápas s Podbrezovou, ktorý im navyše vôbec nevyšiel a zo Slovnaft cupu vypadli vo štvrťfinále. V lige majú pohodlný bodový vankúš, takže zrejme aj vďaka tomu uvoľnil tréner Weiss dvojicu gruzínskych futbalistov Kankavu s Kašiom na dôležité zápasy play off Ligy národov. Keď k tomu prirátame, že hráči Spartaka vstúpili do nadstavby dôležitým víťazstvom nad Dunajskou Stredou, ktorá deň predtým zdolala Žilinu, bolo zrejmé, že vyššia motivácia je na strane hostí. To sa napokon ukázalo aj na ihrisku, keď aj na Slovan platil „dunajskostredský“ recept s prvým vlastným gólom, nepriepustnou obranou a gólovou poistkou.

Počas ostatných desiatich zápasov Spartak so Slovanom len trikrát remizoval s bezgólovým výsledkom. V nedeľu sa Trnavčania ako prví v tejto sezóne postarali o to, že Slovan neskóroval.

„Všade som o tej bilancii čítal, no s trénerom Weissom asi veľa trénerov priaznivú bilanciu nemá, lebo vyhrávajú s každým. Viacero trénerov je na tom tak, ako som ja, ale tým, že je to derby, tak je to väčšia téma. Vyhrali sme dvakrát derby, po ktorých sme dvíhali pohár nad hlavu a o to je to cennejšie,“ reagoval na pripomínanie nepriaznivej bilancie tréner Spartaka Michal Gašparík.

„Vedel som o tom, že Trnava so Slovanom dlho nevyhrala. Vždy je to derby a to sú iné zápasy. Zo strany Slovana aj od nás je to vždy viac o emócii, čo sa potvrdilo aj teraz. A teší ma, že sme takýto ťažký zápas zvládli,“ hovoril po zápase strelec druhého gólu Michal Ďuriš, pre ktorého to bolo iba tretie derby. „Miestami to nebol príliš pekný futbal, ale pre nás sú teraz dôležité tri body a s tým cieľom sme sem prišli a som rád, že sme to zvládli. Vidíme ako sa tá tabuľka vyvíja, čaká nás ešte veľmi ťažkých osem zápasov.“

Michal Gašparík sa snaží na svojho skúsenejšieho kolegu Weissa v derby niečo vymyslieť, aby dokázal eliminovať silnejšie stránky súpera. V poslednom období mu to vychádzalo len v pohárových finále. Tentoraz skúsil reverznú metódu a taktickú prípravu na Slovan úplne vypustil. Mohol sa spoľahnúť aj na to, že predchádzajúci zápas na Tehelnom poli mali hráči ešte v čerstvej pamäti a presne vedeli, čo viedlo k neúspechu.

„Vedeli sme asi akým štýlom budeme chcieť hrať, chceli sme nadviazať na predchádzajúce zápasy. Keď som sa doobeda pýtal chalanov, čo na to hovoria, tak najradšej by Slovan pressovali, aby viac hrali. Potom som im vysvetlil, že skúsme to inou cestou, možno menej futbalovou, ale zavrime to v strede, spadajme do päťky vzadu, aby nemali silné stránky, ktoré majú v každom zápase. Slovan mal tlak, ale taký platonický, takže nám to dosť dobre fungovalo.“

Trénera Gašparíka doplnil aj Michal Ďuriš. „Pred dvoma týždňami sme chceli hrať futbal, vysoko sme ich pressovali a z toho nám dali dva góly. Teraz sme cúvli do vysokého bloku a myslím, že sa nám to vyplácalo.“

Útočník Spartaka sa kvôli defenzívnej taktike na Tehelnom poli príliš do hry nedostal, ale vďaka svojmu aktívnemu štýlu držal pod tlakom stopérsku dvojicu Bajrič – Wimmer počas celého zápasu. V druhom polčase využil ich zaváhanie, čo takému útočníkovi stačilo na to, aby rozhodol zápas.

„Videl som, že lopta padá medzi dvoch stopérov, čakal som, že sa možno nedohodnú alebo budú dávať malú domov brankárovi. Som rád za to, že to takto dopadlo a tú šancu som premenil.“

Michal Ďuriš po svojom opätovnom návrate v každom zápase dokazuje, aký je pre Spartak dôležitý. Už v prvom zápase proti Dunajskej Strede mu gól zobral až VAR, potom dvomi gólmi zostrelil Banskú Bystricu, potvrdil postup v štvrťfinále pohára v Michalovciach. Gólovou hlavičkou sa blysol proti Dunajskej Strede v nadstavbe a gól do siete Borjana je už jeho deviaty v lige. Pred ním je v tabuľke strelcov už len Róbert Polievka s jedenástimi gólmi. Z deväťgólových strelcov navyše Čavrič a Dávid Ďuriš už našu ligu opustili, takže Michal Ďuriš má reálnu šancu zabojovať vo zvyšku ligy o korunu kráľa strelcov.

18.03.2024
18.03.2024

This will close in 0 seconds