UEFA Konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

UEFA Konferenčná liga

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

FK Sarajevo

21:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / M. Gašparík: „Bude to ťažšie ako vlani, ale verím, že budeme úspešní“

M. Gašparík: „Bude to ťažšie ako vlani, ale verím, že budeme úspešní“

spartak |

05.03.2024 |

Rozhovory

Spartak zatiaľ napĺňa predsezónne ambície o medailovom umiestnení. Po základnej časti je na treťom mieste, napriek tomu, že na jar si východiskovú pozíciu trocha pokazil. Trnavčania pritom nazbierali iba o bod menej ako vlani o takomto čase a to majú za sebou náročné jesenné účinkovanie v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy. S niektorými vecami sú tréneri spokojní, s inými menej, no rozhodovať o úspešnej sezóne sa bude až po nadstavbe.   

„Vždy je to relatívne. Môže to byť lepšie, môže to byť aj horšie. Pamätáme si, keď bola Trnava pred piatimi rokmi v európskych pohároch a ako dopadla. My sme sa sústredili na to, aby sa nám toto nestalo. Darilo sa nám na jeseň ťažké zápasy získavať na našu stranu, mali sme trojbodové zisky, popri tom sme hrali každé tri-štyri dni, tam sme boli maximálne spokojní s bodovým ziskom. Na jar ma mrzia zápasy, ktoré sme nezvládli, lebo sme si verili, že môžeme uhrať oveľa lepšie výsledky, najmä s Dunajskou Stredou a Ružomberkom. Keby som to mal zhrnúť jednou vetou, tak bodový zisk na úrovni kvality toho mužstva. Teraz nás čaká ťažký boj o Európu,“ hovorí po základnej časti tréner Michal Gašparík.

Jeho mužstvo sa v boji o medaily stretne po roku s rovnakou štvoricou ako vlani, akurát Banskú Bystricu na poslednú chvíľu vystriedal Ružomberok. Všetci piati sú však nároční súperi a s výnimkou Slovana aj vyrovnaní. Rozhodovať budú maličkosti a v takýchto zápasoch môže byť výhodou aj domáce prostredie a fanúšikovská podpora, o ktorú sa môžu opierať len v Trnave, na Slovane a v Dunajskej Strede.

„Máme tam Ružomberok, s ktorým sme nevyhrali, je tam Podbrezová, ktorá je vždy veľmi motivovaná proti nám. Okrem nich má Žilina aj Dunajská Streda svoje ambície. Uvidíme, či sa to roztrhá a či to bude napínavé až do posledného kola. My sa musíme sústrediť sami na seba a získavať body v kľúčových zápasoch, lebo tam sa rozhoduje o Európe. Bude to asi ťažšie ako minulý alebo predminulý rok, ale s tým sme rátali aj pred sezónou a verím, že budeme úspešní.“

Spartak obhajuje v triumf v Slovenskom pohári z posledných dvoch sezón. Už v stredu ho čaká štvrťfinále v Michalovciach. Zemplínčania sú síce v ligovej tabuľke predposlední, ale zdá sa, že naberajú formu a popri boji o záchranu budú chcieť čo najďalej aj domácej súťaži.

„Už keď bolo vyžrebovanie sme vedeli, že bude ťažké dva razy vyhrať na východe. Je jedno či je to liga alebo pohár. Momentálne sme dostali Michalovce asi v najlepšej forme. Veľmi dobre hrali v Žiline pod novým trénerom, teraz zrejme dobre zahrali, keď vyhrali rozdielom triedy. Čaká nás ťažký zápas na ťažkom teréne, čo znova nevyhovuje mužstvu, ktoré bude dobýjať. Musíme si dať pozor na určité veci, ktoré majú oni silné a dať do toho všetko. Momentálne je to pre nás najdôležitejší zápas. Potom už je semifinále a verím, že sa doňho dostaneme,“ zakončil Michal Gašparík.

Štvrťfinále hrané na jeden zápas sa odohrá v Michalovciach v stredu 6. marca od 17:30.

Tagy:
05.03.2024
05.03.2024