10.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Kto nebol, môže banovať

Kto nebol, môže banovať

12.03.2023 |

Rozhovory

Kto včera nebol na zápase Spartaka s Podbrezovou môže ľutovať. Dominantný výkon, ofenzívne predstavenie a šesť gólov v sieti súpera nie je úplne bežný jav pri žiadnom mužstve. Bol to zápas po prehre so Slovanom, po ktorej boli viacerí fanúšikovia sklamaní, ale tí, čo futbalu rozumejú, mohli práve preto predpokladať, že hráči Trnavy sa budú chcieť po facke z derby revanšovať a niekto si to môže odniesť. Napokon, ani ten silný vietor, ktorý sužoval západné Slovensko, nebolo na uzatvorenom štadióne cítiť a spartakovci pripravili tým, čo prišli, fajnové sobotňajšie popoludnie.

Či vyhráme šesť alebo jedna nula, tak sú za to len tri body. Ale teší nás to, lebo potrebovali sme aj takýto zápas. Schuti sme si zahrali a zastrieľali,“ hovoril po zápase so širokým úsmevom Roman Procházka, ktorý sa v zápase presadil dva razy a potvrdil, že prehra na Slovane najviac škrela samotných hráčov, ktorí od seba čakali viac. „Chceli sme odčiniť prehru na Slovane. Asi je fajn občas dostať takúto facku a troška nás to prebralo. Dnes to bolo od prvej minúty iné a ja verím, že to tak bude každý zápas, lebo keď chceme vyhrávať, tak musíme na sto percent začínať každý zápas.“

Pod Gašparíkom zaznamenal Spartak najvyššie víťazstvo, no zajtra to bude presne 13 rokov, čo sa zrodilo ešte jedno dominantnejšie. Trnava vtedy pokorila Dunajskú Stredu 7:0 a zhodou okolností bol pri tom ako strelec aj Roman Procházka. Ten si otvoril svoj strelecký účet v tejto sezóne a rovno ho zdupľoval. Dokonca, kapitán Mikovič už takmer ťahal bonus z banku na hetrik, lebo Procházka mal na hlave aj tretí gól. Hetrik sa nepodaril, ale Romanov úvodný gól bol skvostný.

„Som rád, že som po dosť dlhej dobe dal konečne gól. Kelvin to netrafil dobre, ja som bol v plnom behu a vystrelil som to. Som rád, že to tam padlo. Dôležité sú tri body, kto dá gól a aký nie je úplne dôležité.“

Spartaku sa v tomto roku už druhý raz podarilo vyhrať úvodný polčas trojgólovým rozdielom. Proti Trenčínu však po prestávke poľavili a dovolili súperovi, aby sa do zápasu vrátil a bola z toho dráma. Aj tentoraz mala Podbrezová po obrátke svoju najlepšiu pasáž, počas ktorej znížila na 1:3, ale netrvala dlho a domáci jej opraty zápasu veľmi rýchlo vytrhli z rúk. Ukázalo sa, že aj ten zápas s Trenčínom bol na niečo dobrý. „V kabíne sme si hovorili, že zasa je 3:0 a mali by sme byť poučení zo zápasu s Trenčínom. Teraz som cítil, že to zvládneme, hoci tých prvých 10-15 minút bolo nepríjemných, keď sme inkasovali gól. Podbrezová to však príliš otvárala a mal som pocit, že to bola otázka času, kedy využijeme tie kontry, lebo naši hráči tú kvalitu majú. Mal som trocha iné pocity ako s Trenčínom,“ povedal po stretnutí Michal Gašparík.

Jeho zverencov teraz čaká v stredu čaká veľmi dôležitý prvý zápas semifinále Slovnaft Cupu práve proti Trenčínu, v nedeľu potom cestujú na pôdu lídra tabuľky z Dunajskej Stredy. Do nadstavby teda vstúpili dobre, a hoci je ešte ďaleko do cieľa, včerajším víťazstvom zrejme odrazili útok na svoju pohárovú miestenku. Mohli by tým získať potrebný pokoj a pokúsiť sa uchmatnúť z bodovej porcie čo najviac. Môžu sa stať tímom, ktorý bude v konečnom dôsledku rozhodovať o titule.