21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Koštrna: „Zrážajú nás individuálne chyby“

Koštrna: „Zrážajú nás individuálne chyby“

20.03.2023 |

Rozhovory

Spartak s Dunajskou Stredou vie hrať, ale nevie ju zdolať. Toto platilo v dvoch posledných vzájomných zápasoch. Rozmenené na drobné, v činnostiach, za ktoré sa body neudeľujú, sú možno Trnavčania lepší, ale v tých rozdielových zaostávajú. Potvrdilo sa to aj včera.

Aj keď sa obrane podarilo ubrániť najnebezpečnejšieho útočníka našej ligy Krstoviča (ktorý mal paradoxne najväčšiu tutovku zápasu), tak góly dávali iní. Na jednej strane slúži hráčom ku cti, že sa snažia hrať konštruktívne aj pod tlakom, no pramenia z toho chyby, ktoré Dunajská Streda nemilosrdne trestala. Práve to robí najpodstatnejší rozdiel medzi obomi súpermi, ktorých v tabuľke delí jedenásť bodov. Dunajská Streda vyhráva aj zápasy, ktorých nie je lepšia.

S kapitánskou páskou vybehol na ihrisko Kristián Koštrna, keďže Martin Mikovič sa zranil na poslednom tréningu. Pred svojím návratom pôsobil práve na juhu Slovenska. „Strávil som tu tri a pol roka, cítil som sa tu dobre, ale som hráčom Spartaka. Bol to taký špecifickejší zápas pre mňa, ako každý, keď hráme s Dunajskou Stredou. Sústredil som sa na to, aby sme tu my uspeli a ideme sklamaní domov.“

Koštrna bol po zápase nielen sklamaný, ba možno až nahnevaný, lebo cítil, že jeho tím mohol uspieť. „Herne sme boli lepší. Vyzeralo to, aby oni hrali tri zápasy za týždeň a boli unavení a my sme boli našliapaní. Herne máme na čom stavať, ale zrážajú nás individuálne chyby a kvôli ním prehrávame zápasy.“

Dunajská Streda využila hneď prvú šancu, po prestávke, keď sa chceli spartakovci nadýchnuť po striedaní aj druhú, a keď sa im to podarilo a dostali sa znova na dostrel, tak domáci nepripustili záverečný tlak vďaka exportnému gólu. Vyzerá to tak, akoby sa súperi Spartaka v jarnej časti na góly ani nenarobili.

Ešte v prestávke si spartakovci verili, že gól v Dunajskej Strede nie je nedostihnuteľná méta. „Bolo 1:0, cítili sme, že sme lepší a povedali sme si, že chceme ísť za gólom. Bohužiaľ, sme ho dostali. Aj tak sme sa vrátili do zápasu, ale keď sme dostali na 3:1, už bolo po zápase.“

Čo Trnave v tejto sezóne ide, sú štandardky. Opäť si pomohli rohom a ďalší svoj gól pridal najlepší strelec Spartaka Abdulrahman Taiwo. To sú pozitíva, na ktorých sa dá stavať. Ktovie ako by to vyzeralo, keby nemusel hneď po troch minútach striedať Kelvin Ofori.

„Ofori sa zranil na predzápasovej rozcvičke, ale išiel to skúsiť do zápasu. Mikovič si ešte predtým poranil koleno. Vypadli nám dvaja hráči zo základnej zostavy, a to už naruší zámer. V strede poľa som zvolil Bukatu a Paurom, lebo sme nechceli pustiť Dunajskú do ich konštruktívnej hry a napádať vo vysokom pressingu. To nám fungovalo, ale čo nám nefungovalo bolo, že keď sme aj loptu získali, tak na súperovej polovici sme neurobili nič navyše. Lopty sme strácali. Cez polčas sme prehrávali a chceli sme dať inú typológiu hráčov, aby sme sa dostali viac do medzihry. Takže striedania neboli kvôli výkonnostným dôvodom.“

V lige teraz nasleduje reprezentačná prestávka a čas by mohol pomôcť pri regenerácii nielen zraneným, ale aj všetkým hráčom, ktorí potrebujú načerpať nové sily. O dva týždne sa v Trnave totiž predstaví Slovan, čo je samo o sebe motivácia pre hráčov aj pre fanúšikov.

Hrať sa bude v nedeľu 2. apríla od 17:30 a lístky na derby sú už v predaji vo fanshope alebo online.