Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Kóša Mikovičovi gól nevzal

Kóša Mikovičovi gól nevzal

spartak |

01.03.2023 |

Rozhovory

Spartak Trnava urobil včera ďalší krok smerom k obhajobe prvenstva v Slovnaft Cupe. V štvrťfinále vyhral v Komárne 2:0 a bude čakať na svojho semifinálového súpera. Otvárací gól strelil po prestávke kapitán Martin Mikovič, ktorého rozbehol z priameho kopu Štetina a Mikovičova strieľaná prihrávka skončila až v sieti. Na zadnej tyčke ešte loptu istil Kóša, takže nebolo úplne jasné, či je strelcom gólu práve Mikovič .

„Podľa mňa áno, podľa Procházku nie, ale to je jedno. Ten gól sme potrebovali, či bol vlastný alebo ho dal niektorý z našich hráčov. Postúpili sme, s tým sme sem išli, a to je dôležité,“ povedal s úsmevom kapitán Trnavy a jeho slová potvrdil aj Kóša, ktorý sa podľa vlastných slov už lopty nedotkol a odrazila sa od tyčky. Druhý gól strelil Taiwo, ktorý je so štyrmi gólmi najlepším strelcom Spartaka aj v tejto súťaži.

Futbal to rozhodne nebol oku lahodiaci a bolo vidno, že hrboľatý a šmykľavý terén viac vyhovoval brániacemu sa Komárnu, ktoré je navyše na vlastný trávnik zvyknuté. „Vedeli sme o súperovi, že futbal príliš hrať nechce. Keď sme sem prišli a zbadali sme ihrisko, tak sme zistili, že tu nebudeme môcť robiť to, čo na našom ihrisku. Prvý polčas bol strašný pre divákov aj pre nás a cítili sme, že je to zlé. Tréner nám v prestávke povedal, že musíme urobiť niečo navyše. Po góle sa to upokojilo a už sme si to vedeli aj nahrať.“


Žreb semifinále

Žrebovanie semifinálových dvojíc je na programe v zajtra 2. marca o 11. h. Semifinále sa hrá na dva zápasy a hrať sa bude 15. marca a 5. apríla.

V prípade, že po odohratí riadnej hracej doby odvetného stretnutia nebude známy postupujúci z dvojice do finále, tak sa duel predlžuje o 2×15 minút. Ak sa nerozhodne ani po predĺžení, o postupujúcom rozhodne jedenástkový rozstrel. 


Spartakovci sa dobre naladili na posledný zápas vo Fortuna lige, ktorým bude sobotňajšie derby na Slovane. Na svojho súpera strácajú štyri body, predbehnúť ho teda nemôžu, no pred nadstavbovou časťou nebudú chcieť, aby im odskočil. Navyše, ani na líderskú pozíciu to nie je príliš ďaleko. „Je to tam pekne natlačené a verím, že s týmto mužstvom môžeme na Slovane aj vyhrať. Hovorí sa, že majú krízu, ale v derby žiadna kríza neexistuje. Úplne inak sa nachystajú na Trnavu, ako na súperov, s ktorými hrali doteraz. Ja len dúfam, že to bude krajší futbal ako dnes.“

Stále je o čo hrať a tento rok sľubuje liga zaujímavé rozuzlenie až do samého záveru. Nikto nemá nič isté a dobré je aj to, že do boja o titul môže stále prehovoriť aj Spartak. To by mohlo opäť prebudiť aj fanúšikov, ktorí sa už teraz hotujú vo väčšom počte do Bratislavy. „Vieme, že chystajú vlakový špeciál, čo je super. Bez fanúšikov hostí to nie je ono, mne sa to tiež nepáči, keď hrá Slovan u nás a nemá tam fanúšikov. To k tomu patrí, musia tam byť oba tábory, je to najkrajší zápas v slovenskej lige a verím, že si naň nájde čas aspoň desať tisíc divákov,“ poznamenal Martin Mikovič, ktorý sa naposledy na Tehelnom poli tešil práve po víťazstve v Slovenskom pohári.

01.03.2023
01.03.2023