Slovnaft cup

11.10.2023 15:00 , Prievidza

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom

15:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

08.10.2023 18:00 , Atletický štadión SNP DUKLA

MFK Dukla Banská Bystrica

18:00

FC Spartak Trnava

Európska konferenčná liga

05.10.2023 21:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

21:00

Fenerbahce SK

Niké liga

01.10.2023 18:00 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

0 : 1

FC Spartak Trnava

Niké liga

27.09.2023 20:30 , Štadión Antona Maltinského

FC Spartak Trnava

3 : 0

FC Košice

Niké liga

24.09.2023 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 2

MFK Ružomberok

Domov / Správy / K Českému poháru pridal včera aj Slovenský

K Českému poháru pridal včera aj Slovenský

spartak |

02.05.2023 |

Rozhovory

Lukáš Štetina už vie ako chutí víťazstvo vo finále národného pohára. Pred tromi rokmi odohral celý zápas za Spartu, ktorá v súboji s Libercom vyhrala 2:1. Aj vtedy musel víťaz otáčať zápas, no Sparte sa to podarilo ešte do konca riadnej hracej doby. Spartak svojMu triumfu dodal ešte väčší náboj, keď sa hralo viac ako dve hodiny.

„Nebol to ľahký zápas, vedeli sme, že to bude veľmi behavé, náročné, do toho pomerne teplé počasie, na čo sme neboli zvyknutí. Aj sme troška zaváhali, ale vďakabohu, je to doma. Mali sme výhodu domáceho prostredia, lebo diváci boli fantastickí a dnes sa potvrdilo, že sú najlepší na Slovensku,“ hovorí stopér Spartaka.

Urastený obranca, ktorý by sa po kariére uživil aj ako vyhadzovač v baroch, musel v závere zápasu riešiť aj strkanicu, keď hosťujúci Green okato zdržoval, čo sa nepáčilo Trnavčanom a vznikla šarvátka. Možno, že aj tento skôr hokejový spôsob zvýšenia adrenalínu nakoniec pomohol k vyrovnaniu. „Nemám rád, obzvlášť na našom štadióne, keď našich hráčov ide niekto ťahať alebo biť. Nabehli sme tam viacerí a je dobré, že si jeden druhého zastávame. Niekedy je lepšie to upokojiť, lebo vtedy sme prehrávali a potrebovali sme čas využiť vo svoj prospech, aby sme ho otočili,“ povedal so svojím obvyklým pokojom Štetina.

Už s medailou na krku, no stále bez viditeľných emócií priznal, že ho zápas stál veľa fyzických aj psychických síl. „Som vyšťavený, druhý polčas na mňa to počasie nejako doľahlo, ale strašne sa vnútorne teším, hoci nemám silu nejako oslavovať. Stodvadsať minút na ihrisku je dosť, koľkokrát aj deväťdesiat. Chcete vyhrať, viete čo je v hre, toto bol náš deň D.“

Spartak Trnava oslávi na konci sezóny storočnicu klubu a sám sebe si dal darček v podobe obhajoby Slovnaft Cupu. Vyšlo aj to, že sa finále hralo na Štadióne Antona Malatinského a mohli tam byť najmä fanúšikovia Spartaka. Pekná bodka to bude aj za seriálom, ktorý sa o klube dokončuje a premiérové časti sa odvysielajú po sezóne. „Všetko sa ideálne spojilo. Plný štadión, výhra v pohári, bola to dráma, niekedy sa mi zdalo, že v tom nadstavení ani tí diváci už nemali silu. Bolo to dlhé, ale klobúk dolu predtým ako nás hnali. Všetko je ako má byť, pohár patrí Trnave. Máme dobrý tím, nehovorím, že najkvalitnejší, ale tímovo sme dnes ukázali, že sme najlepší.“

02.05.2023
02.05.2023