Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Je načase zlomiť sériu s Ružomberkom

Je načase zlomiť sériu s Ružomberkom

spartak |

23.09.2023 |

preview

Po úvodnom vystúpení v skupine Európskej konferenčnej ligy v Razgrade čakajú futbalistov Spartaka dva ligové zápasy na domácej pôde v krátkom slede. Najskôr zajtra nastúpia proti Ružomberku a potom v stredu v dohrávke 3. kola proti nováčikovi z Košíc.

Ružomberok má navlas rovnakú bilanciu ako Spartak s dvoma výhrami a dvoma remízami zo šiestich zápasov, aj v tabuľke sú teda bok po boku. Vzájomná bilancia je však v poslednom období na strane Liptákov. Spartak vyhral nad Ružomberkom naposledy pred tromi rokmi. Odvtedy sa obaja súperi stretli dovedna šesťkrát a len v jednom zápase sa spartakovcom podarilo skórovať. Ani 2 góly však nestačili na bod pri prehre 2:3.

„Zatiaľ sa sústredíme iba na prvý zápas s Ružomberkom, máme už dopredu nejaké veci zanalyzované a v sobotu máme jediný tréning, aby sme sa na nich takticky pripravili. Vieme, že s nimi máme zlú sériu, ale je správny čas, aby sme ich konečne porazili a posunuli sa v tabuľke vyššie,“ hovorí tréner Michal Gašparík, ktorý má v pamäti oba minulosezónne zápasy s Ružomberkom. Okrem vyššie spomínanej prehry 2:3, aj domáce zlyhanie 0:2. Ani jeden výsledok pritom neodzrkadľuje dianie na ihrisku.

„Verím, že to zlomíme a vyhneme sa scenáru s Ružomberkom, že sme herne vyzerali lepšie, oveľa viac šancí sme si vytvorili, ale nikdy sme neboli efektívni. Naopak, oni proti nám boli produktívni. Musíme si na to dať pozor. Myslím, že Ružomberok bude u nás hrať viac zozadu, bude stiahnutý, pozorne brániť a čakať na svoju príležitosť. Sú si asi vedomí toho, že veľa príležitostí mať nebudú a budú sa spoliehať na kontry. Tomuto potrebujeme predísť a verím, že konečne budeme aj my efektívni.“

Martin Šulek prišiel do Trnavy až v letnom prestupovom období a štatistika ho trocha prekvapila. „O tejto bilancii som nevedel, ale tento rok máme solídny káder a je načase tú sériu zlomiť. Zápasy v Európe sú dôležité a chceme si ich užiť aj zbierať body, ale prvoradá je pre nás liga. Máme dva domáce zápasy a chceme v nich získať šesť bodov.“

Zápas s Ružomberkom je na programe v nedeľu od 18. hodiny. Vstupenky sú už predaji online, pokladne sa otvoria zajtra od 16. hodiny a otvorený bude aj detský sektor, kam majú za zvyčajných podmienok deti v skupinách alebo s mamičkami vstup voľný.  Bližšie info na:

23.09.2023
23.09.2023