Slovnaft cup

11.10.2023 15:00 , Lehota pod Vtáčnikom

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom

15:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

08.10.2023 18:00 , Atletický štadión SNP DUKLA

MFK Dukla Banská Bystrica

18:00

FC Spartak Trnava

Európska konferenčná liga

05.10.2023 21:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

21:00

Fenerbahce SK

Niké liga

01.10.2023 18:00 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

0 : 1

FC Spartak Trnava

Niké liga

27.09.2023 20:30 , Štadión Antona Maltinského

FC Spartak Trnava

3 : 0

FC Košice

Niké liga

24.09.2023 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 2

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Hráči odmietli penalty

Hráči odmietli penalty

spartak |

01.09.2023 |

Rozhovory

Fantastický večer zažili spartakovci včera v Košiciach. Po rýchlom vstupe, vyrovnaní po vlastnom góle až po rozuzlenie v nadstavenom čase, sa Spartak teší zo senzačného postupu do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy.

Zápas sa nemohol začať lepšie. Po učebnicovom protiútoku, keď sa roh Dnipra skončil gólom do opačnej bránky. Ofori ukázal potrebný pokoj, Mikovič predviedol pas ako z hernej konzoly a Daniel chladnokrvnosť pri prebratí lopty a zakončení.

Dnipro malo územnú prevahu, ale do šancí sa jej hráči nedostávali. Naopak, Mikovič aj Daniel mali šance na definitívne rozhodnutie. Nestalo sa a Ukrajinci dostali znova darček, tak ako v Trnave. Vyrovnali z ničoho a zápas napokon išiel do predĺženia. Rovnako ako v Trnave však doplatili na disciplinovanosť a v predĺžení videl červenú kartu Babenko.

Spartak napokon oslabenie potrestal a podobne ako vo finále Slovenského pohára odvrátil penalty.  

„Išiel som do druhého predĺženia, postavil som si mužstvo a pýtal som sa hráčov, či ideme na penalty alebo ideme hrať na víťazstvo. Všetci sa zhodli na tom, že ideme to rozbaliť a dať víťazný gól. Preto sme dali dolu Kóšu, hore sme poslali útočníka a napokon sa nám to vyplatilo,“ vysvetlil Michal Gašparík, že hráči ho presvedčili o svojom odhodlaní vyhrať.

Pod víťazným gólom je podpis jedného z najlepších hráčov na ihrisku Erika Daniela, ktorý poslal center pred bránku. Kus čiernej roboty odviedol Kubo Paur, ktorý išiel odvážne do stratenej lopty a vďaka tomu nedovolil brankárovi jednoduchý zákrok. Dielo dokončil Martin Bukata, ktorý sledoval situáciu a bol v pravý čas tam, kde mal byť.

„Nad Bukim sme uvažovali, či pôjde od začiatku, ale má menšie zranenie. Vyzeralo to, že nenastúpi, ale nakoniec si dal všetky možné tabletky a nastúpil. Na konci bol odmenený, ale má asi niečo v sebe, že vie dať tie góly v dôležitých zápasoch. Som za to rád, lebo aj on musím byť šťastný, mal tu celú rodinu, kamarátov a mali pekný večer.“

Michal Gašparík dokázal v krátkom čase ďalší úspech a vo svojej nedlhej trénerskej kariére získava renomé ako progresívny kouč so sľubnou budúcnosťou. „Je to pre mňa zatiaľ najväčšie víťazstvo. Pred dva a pol rokmi sme ešte boli všetci aj asistentmi pri mládeži a teraz sme vyhrali dva razy pohár a dostali Trnavu do skupiny. Sme trošku šťastlivci a je to veľké víťazstvo.“

Hoci v Košiciach bola oficiálne doma výprava Dnipra, bolo zaujímavé sledovať ako sa bude vyvíjať situácia na tribúnach. Fanúšikovia Spartaka dostali 600 vstupeniek a do zvyšku štadióna mali prístup len obyvatelia z východu krajiny. Tí napokon ukázali, že boli na strane slovenského mužstva, čím potešili trénera Gašparíka.

„Mal som pravdu, že my Slováci budeme držať spolu. Obrovská energia bola cítiť zo štadióna. Keď vyrovnali, keď sme sa dostali pod tlak, tak sme sa potrebovali o niečo oprieť. Cítili sme ich na lavičke, keď sa prekrikovali, keď nás vytlieskali po šmýkačke, a to dodávalo emóciu zápasu. Som rád, že ľudia videli zápas s takým happyendom.“

Poďakovanie od prezidenta

Hold fanúšikom z Trnavy, ale aj tým z celého Slovenska, ktorí podporovali Spartak vo včerajšom zápase, zložil prezident klubu Peter Macho. „Keď mi pred zápasom niektorí ľudia tvrdili, že Košičania budú fandiť Dnipru, tak som tomu nechcel veriť. Som veľmi rád, že som sa nepomýlil. Východniari dokázali, že ich dokáže atmosféra strhnúť a od prvej minúty sme mali v Košiciach domáce prostredie. Chcel by som v mene klubu poďakovať všetkým, ktorí boli na štadióne a zažili sme spoločne nezabudnuteľný večer. Vďaka fanúšikom sa nám podaril takýto úspech a spoločne sa môžeme tešiť na jeseň v pohároch.“

01.09.2023
01.09.2023