Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Hlavy hore, treba sa od toho odraziť

Hlavy hore, treba sa od toho odraziť

spartak |

18.02.2023 |

Rozhovory

Na zápas s Ružomberkom sa všetci tešili. Po dlhej sérii bez víťazstva všetko vyzeralo tak, že teraz to musí prísť. Posledný vzájomný zápas na Liptove, ktorý vyhral Ružomberok 3:2, bol vnímaný ako zhoda okolností, keď horšie mužstvo vyhrá. Je na to také zaužívané klišé – lekcia z efektivity. Rozmenené na drobné, jedni hrajú a druhí dávajú góly aj z bufetu.

Ak teda spartakovci dostali v Ružomberku tú príslovečnú lekciu, evidentne nedávali pozor a v Trnave prišlo „doučovanie“. Ako inak totiž nazvať, že dva zápasy rovnakých súperov budú mať podobný priebeh a v oboch prípadoch sa šťastie prikloní na stranu MFK. Hoci, ak je to dva razy po sebe, už to asi ani nemôže byť iba šťastie.

„Očakávali sme, že takto sa môže odvíjať ten zápas, ale verili sme, že tentoraz to budeme my, kto dá prvý gól. Je to šiesty zápas a nikdy sme ten prvý gól nedali. Šancí bolo dosť, hráči videli štatistiky, cítia to, nadávajú a sú nespokojní. Výkon nebol zlý, ale obraz hry bol iný ako výsledok,“ povedal po zápase tréner Spartaka Michal Gašparík, ktorý dlho neveril, že sa to stalo znova.

Ak sa niekto pozrel na štatistky po zápase bez konečného výsledku, asi by len s námahou trafil presný výsledok. Držanie lopty 70:30, strely 25:7, na bránku 9:3, rohy 10:1, úspešné prihrávky  472:142. Hrá sa však na góly a tie strelili Ružomberčania. V posledných šiestich zápasoch dokázali hráči Spartaka streliť gól vo vzájomných zápasoch tomuto súperovi len v jednom. V tom predchádzajúcom, v ktorom urobili hrdinu z Krajčírika. Ten je teraz zranený a do bránky nastúpil Domik Ťapaj. Osemnásťročný chalan, ktorý  nastúpil na svoj druhý ligový zápas a vychytal nulu.

„Z 25 pokusov by niečo malo skončiť v site. Tí hráči majú svoju kvalitu, dostávali sa do situácií, ale ich brankár veľmi dobre chytal. V tej najväčšej šanci, ktorý mal Taiwo, sa dala lopta dala umiestniť hocikde, ale on ju dal presne tak, kde stál brankár. V tých ostatných šanciach to mali chalani ťažké, blok bol hustý, veľa hráčov bolo pred šestnástkou, tam nemám čo povedať,“ doplnil Gašparík

Spartakovci včerajšou prehrou otvorili Ružomberku dvere do hornej šestky, čím dostanú ešte v tejto sezóne dve možnosti, aby ružomberské štatistiky preklopili na svoju stranu. Stačí si spomenúť akú negatívnu sériu ťahala Trnava so Žilinou a odkedy sa to zlomilo, tak sa karta úplne obrátila. Snáď to bude aj v tomto prípade…

Plejáda šancí Spartaka, no z gólov sa tešil iba Ružomberok

Fanúšikovia počas zápasu neúnavne tlačili spartakovcov za gólom, no nepodarilo sa a odchádzali sklamaní z výsledku. Každý, kto bol včera nahnevaný na futbal, by si však mal predstaviť, ako to zlostilo hráčov, ktorí znova prehrali zápas, kde boli lepší. Kapitán Martin Mikovič potvrdil, že napriek frustrácii ešte nie je čas na rezignáciu.

„Hlavy hore, teraz sa nesmieme opustiť, že sme prehrali zápas. Každého to hnevá, ale keď budeme nad tým stále rozmýšľať, tak sa na tom zabrzdíme a nebudeme pozerať dopredu. Musíme sa od toho odraziť, lebo si myslím, že hra bola na úrovni. Tlačili sme ich, v prvom polčase nemali absolútne nič, Verím, že všetci dali stodvadsať percent a nebudeme si nadávať.“

Mimochodom, po druhý raz nastúpili spartakovci v nových dresoch a obe sady pokrstili prehrou. Najskôr ešte na jeseň mali premiéru čierne v Dunajskej Strede, kde podľahli domácim 0:1. Potom však už fungovali víťazne až doteraz. Kiež by to tak bolo aj pri tejto novej kolekcii, lebo v tejto sezóne sa už ďalšia nová nepripravuje.

18.02.2023
18.02.2023