Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Futbalový sviatok v Trnave

Futbalový sviatok v Trnave

spartak |

19.04.2024 |

preview

Naposledy sa v tejto sezóne stretnú Spartak so Slovanom v najslávnejšom derby na Slovensku. Stane sa tak v nedeľu od 17:30 na štadióne Antona Malatinského. Oba tímy by mohli hrať uvoľnene, lebo majú za sebou pozitívnu emóciu. Slovanisti potvrdili obhajobu titulu a spartakovci zasa kráčajú za obhajobou v Slovenskom pohári, v ktorom vyradili semifinálovú prekážku.

„Držíme sa stále pri zemi. Sme vo finále a je to len polovica nášho cieľa. Stále nie je koniec a posledný zápas máme pred sebou. Teraz sa musíme znova sústrediť na ligu,“ hovorí stopér Sebastián Kóša, ktorý sa vo svojich 20 rokoch môže stať trojnásobným víťazom domáceho pohára.

Kým slovanisti už môžu oddychovať, keďže v lige je o titule rozhodnuté a pohár sa ich tentoraz netýka, Spartak potrebuje aj body z ligy. V predchádzajúcom vzájomnom zápase Trnavčania prerušili dlhú sériu bez výhry nad rivalom a doma ju budú chcieť potvrdiť. „Chceme si potvrdiť druhé miesto a máme najvyššie možné ambície. Titul nám ušiel, ale ideme si za druhou priečkou. Na zápas sa teším. Stále hráme o dôležité body pre nás. Za sebou máme tímy, ktoré nám dýchajú na krk, takže ten zápas musíme bodovo zvládnuť a verím, že ho aj zvládneme.“

Tréner Gašparík priznal, že pred tým predchádzajúcim zápasom zmenil spôsob prípravy a hráčov ušetril od podrobných analýz. Možno aj to malo nakoniec vplyv na úspešný výsledok. „Je to súper, ako každý iný a predzápasové zvyklosti nemeníme. Skôr ten zápas samotný má väčší náboj a emóciu, keďže je to derby. Príprava nie je nijako špeciálna, no budeme viac vybičovaní,“ dodal mladý stopér, ktorý by nemal chýbať v základnej zostave. Obzvlášť, ak sú Štetina s Ɖuričom po zranení a ich štart je otázny.

Sebastian Kóša v Trnavskom rádiu hovoril o postupe do finále, aj o nadchádzajúcom derby.

Tak ako je derby špeciálnym zápasom pre hráčov oboch tímov, je výnimočný aj pre divákov. Práve to predošlé trnavské derby drží momentálne tohtosezónny rekord v návštevnosti, keď ho videlo 12 528 fanúšikov. V nedeľu bude v Trnave zrejme posledná reálna možnosť toto číslo prekonať. Vstupenky sú stále v predaji online, vo fanshope, prípadne dve hodiny pred začiatkom zápasu v pokladniach na Športovej ulici. Bližšie informácie na: https://fcspartaktrnava.com/posledne-tohtosezonne-derby-bude-v-trnave/

Hlavným rozhodcom bude Michal Očenáš, videorozhodcom bude Erik Gemzický.

Zápasový bulletin si môžete pozrieť na: https://fcspartaktrnava.com/bulletin/

19.04.2024
19.04.2024