Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Dobrá skúsenosť pre všetkých

Dobrá skúsenosť pre všetkých

spartak |

26.02.2023 |

Rozhovory

Včerajší zápas s Trenčínom mal dva rozdielne polčasy. V 6. min bolo 2:0 a vo zvyšku polčasu to bola hra na jednu bránku. Do polčasu padol ešte jeden gól a v prestávke sa mohli fanúšikovia baviť o tom, koľko si Trenčania napokon odnesú. Hostia však dali v druhom polčase dva rýchle góly a takmer polhodinu sa ešte hralo o body.

Príčinu zmeny obrazu hry zobral tréner Michal Gašparík na seba, keď v 55. min trojitým striedaním poslal na ihrisko aj dvojicu menej skúsených mladých hráčov. „Viem, že takýmito striedaniami riskujem, ale bolo 3:0 a ja som chcel dať tým chalanom šancu. Je ľahké ich postaviť na 15 minút, ale chcel som im dať dlhší časový úsek. Ulino urobil penaltu, ktorá sa nemala stať a tam sa všetko zmenilo. On je fantastický obranca, ale na tréningu sa mu toto stáva a potom je ťažké dať ho do základnej zostavy. Potom sa z toho oklepali a nebolo to o nich, nervózne bolo celé mužstvo. Striedania beriem na seba, presvedčil som aj asistentov, aby išli hrať a bolo to moje rozhodnutie. Chvalabohu sme vyhrali a je to poučenie aj pre mňa,“ povedal po zápase.

Na druhej strane treba jedným dychom povedať, že kedy, keď nie za stavu 3:0 majú ísť zbierať skúsenosti mladí hráči, ktorých chce každý vidieť na ihrisku? Práve kvôli trojgólovému vankúšu sa dá potom tolerovať aj nejaká chybička, ako napríklad lacná penalta. Marek Ujlaky je talentovaný futbalista a rastie z neho výborný stopér. Určite ešte v kariére urobí penaltu, aj schytá červenú kartu, ale v tomto zápase sa veľa naučil. A zrejme aj Michal Gašparík napokon s odstupom času príde na to, že urobil dobre. Za stavu 3:0 v zápase, kde Trenčania vyzerali, že sa stretli prvýkrát pri autobuse, si to môže a musí dovoliť.

Všetko napokon dobre dopadlo. Obe zimné posily si otvorili svoj strelecký účet v Trnave. Pre Oforiho to je úplne prvý gól v našej lige, no Filip Twardzik len nadviazal na svoje tri góly z minulej sezóny. Ten posledný strelil tiež do siete Trenčína, ktorým rozhodol o výhre 1:0. Kým tie predchádzajúce boli všetky z penált, tentoraz sa presadil z hry.

„Som rád, že som dal znova gól v Spartaku. Minulý týždeň sme mali nábehov do vápna. Teraz sme sa na to chystali, že keď bude šanca, tak tam môžem ísť aj ja. Išiel som tam a podarilo sa. Dotiahli sme sa zasa k Slovanu a je to otvorenejšie, škoda toho minulého týždňa,“ povedal stopér Spartaka.

V poslednom zápase základnej skupiny v derby sa môže hrať o dôležité body, hoci je už teraz isté, že Spartak nemôže skončiť lepšie ani horšie ako na 3. mieste. Nadstavba však bude zaujímavá a každý bod môže mať v konečnom účtovaní veľkú cenu.

26.02.2023
26.02.2023