01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

Djuričin v tejto sezóne dohral

spartak |

17.02.2024 |

preview

Už zajtra nastúpi Spartak Trnava proti Dunajskej Strede v prvom tohtoročnom domácom zápase. Hoci Spartak získal v doterajšom priebehu o štyri body viac, gólová bilancia oboch súperov je takmer rovnaká. Obaja strelili v doterajšom priebehu 28 gólov, Spartak inkasoval 18-krát a DAC o gól viac.

V úvodnom vzájomnom stretnutí dokázala Trnava na Žitnom ostrove vyhrať 1:0, to ešte Dunajskú Stredu viedol tréner Adrián Guľa. Toho však vedenie v novembri odvolalo a prišiel španielsky tréner Xisco Muňoz.

Dunajská Streda prešla v zimnej prestávke pomerne veľkou obmenou kádra, keď sa jej podarilo získať zaujímavé mená. Z Hajduku Split prišiel Ivan Dolček, z Ujpesti Oliver Jürgens či zo Slavie Praha Taras Kačaraba. Ďalšími novými hráčmi sú Brian Oddei (NK Rudeš), Romaric Yapi (Bastia), a Vasileios Kaltsas (DAC U19). V tomto týždni napokon pribudla trojica

Kharatin (Ukrajina), Senegalčan Koné  a Keresztes (Maďarsko). Uvidíme, koľkí z nováčikov sa už zajtra predstavia v Trnave.

Dunajskostredčania vstúpili do jarnej časti úspešnejšie ako Spartak a na domácej pôde si poradili so Skalicou 1:0 po góle Brunettiho.

Spartak tiež na poslednú chvíľu dotiahol nového hráča, keď sa krátkej pauze vrátil do klubu Michal Ďuriš. Tentoraz prichádza na prestup, zmluvu podpísal na jeden a pol roka s opciou. Ďuriš prišiel práve včas, lebo Spartak prišiel o hrotového útočníka Marca Djuričina.

Ten laboroval s problémami so srdcom skoro celú jesennú časť a naskočil až v samom závere. Absolvoval kompletnú prípravu s mužstvom, no zápas v Ružomberku už vynechal a podľa prvotných vyšetrení má znova problémy so srdcovým svalom.

Včera mi doktor povedal, že sezóna sa pre mňa skončila. Teraz musím minimálne dva mesiace odpočívať bez akejkoľvek športovej aktivity, nemám dovolené ani ľahký bicykel či podobné aktivity. Je to nepríjemná situácia a mrzí ma, že s najväčšou pravdepodobnosťou už trnavský dres neoblečiem,“ povedal rakúsky futbalista, ktorý je do konca sezóny v Spartaku na hosťovaní z chorvátskej Rijeky.

V tej súčasnej stihol v lige odohrať 4 zápasy (129 minút), v ktorých strelil 3 góly. Rozmenené na drobné, strelil gól každých 43 minút pobytu na ihrisku.

Šesťkrát nastúpil v predkolách a v zápasoch Európskej konferenčnej ligy, pričom trafil do siete Audy a jeden zápas odohral v Slovenskom pohári. Zdá sa, že túto bilanciu už v tejto sezóne neupraví, no v prvom rade mu prajeme skoré uzdravenie a úspešný návrat na zelené trávniky.