Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

16:00

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Michal Ďuriš sa vracia do Spartaka

Michal Ďuriš sa vracia do Spartaka

spartak |

16.02.2024 |

Správy

Bývalý 59-násobný slovenský reprezentant hosťoval v Spartaku počas jesennej časti, keď prišiel na výpomoc po postupe do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy. Dohoda znela do konca jesennej časti a na jej konci sa vráti do cyperského klubu Othellos.

Počas pôsobenia v Trnave odohral 13 ligových zápasov s bilanciou 5 gólov a 4 asistencie. Odohral všetkých 6 zápasov v EKL a vďaka jeho gólu Spartak remizoval v Dánsku s Nordsjaellandom 1:1. V domácom pohári nastúpil dva razy a strelil rovnaký počet gólov.

Po poslednom ligovom zápase sa vrátil na Cyprus, kde sa medzitým stal jeho trénerom Michal Ščasný. Pripojil sa k mužstvu a už v tomto roku stihol odohrať šesť ligových zápasov a jeden pohárový,  v ktorých trikrát skóroval.

Situácia sa však zvrtla veľmi rýchlo, tréner Ščasný bol odvolaný, klubu sa nepodarilo dostať sa z pásma zostupu a Michal prejavil záujem vrátiť sa do Spartaka skôr ako po skončení sezóny.

„Lúčil som sa tu veľmi ťažko, no mal som na Cypre zmluvu a musel som to akceptovať. Tešil som sa, lebo tam medzitým prišiel tréner Ščasný a zime sme tam prišli štyria Slováci. Zo začiatku bolo všetko fajn, až dokým nevyhodili trénera. Všetko sa zomlelo veľmi rýchlo a som veľmi rád, že to takto dopadlo, hoci som si ani nepredstavoval, že by to mohlo takto byť,“ hovorí Michal Ďuriš po opätovnom príchode do Spartaka.

Dnes už sa zvítal so spoluhráčmi v kabíne a stihol si zatrénovať s mužstvom. Zajtra čaká spartakovcov ešte predzápasový tréning a v nedeľu atraktívny zápas s Dunajskou Stredou. Prvý vzájomný zápas na Žitnom ostrove rozhodol svojím gólom práve Ďuriš a isto by bol rád, keby sa aj teraz z výhry tešili červeno-čierni. „Bolo to fajn, keby to takto dopadlo, no dôležité je, aby ostali tri body doma. Toto sú zápasy, ktoré by sme mali v domácom prostrední zvládať. Ja verím, že príde čo najviac fanúšikov, vytvoria nám domácu atmosféru a budú naším dvanástym hráčom.“

Spartak bez Ďuriša stihol odohrať len dva zápasy. Postúpil do štvrťfinále Slovenského pohára a podľahol v lige Ružomberku. Klub je stále na 3. mieste tabuľky, ale Ďuriš sa nechce pozerať za seba, ale hľadí na vyššie méty. „Liga sa vyvíja a škoda, že sa zápas s Ružomberkom nezvládol lepšie. Je to futbal, je pred nami ešte veľa zápasov a ja verím, že v tabuľke môžeme ísť ešte vyššie.“

Príchod Ďuriša uvítal aj tréner Michal Gašparík, ktorý nečakane znova prišiel o Marca Djuričina. Rakúskemu útočníkovi sa opäť ozvali problémy so srdcom a s najväčšou pravdepodobnosťou vypadne na dlhšie obdobie. „Každý by v mužstve privítal hráča, akým je Mišo. Jednak na ihrisku a veľmi dobre zapadol aj do kabíny. Uplatňuje svoje skúsenosti v zápasoch, aj mimo nich. Jeho príchod bol reakciou na to, že Marcovi Djuričinovi sa opäť ozvali problémy so srdcom, bude dlhodobo mimo hry a potrebovali sme ďalšieho útočníka, lebo nám ostal iba Poznar.“

Práve s Tomášom Poznarom sa Ďuriš stretol ešte v Plzni, kde vytvorili útočnú dvojičku. Keď sa naskytla možnosť získať Ďuriša opäť do Spartaka, vynaložil prezident klubu Peter Macho maximálne úsilie, aby sa prestup podaril. Po hosťovaní prichádza Ďuriš na prestup do konca budúcej sezóny s opciou. „Už keď sme sa na jeseň lúčili, tak sme vedeli, že o Michala ešte skúsime zabojovať po sezóne. Napokon sa naskytla príležitosť už teraz a sme radi, že budeme môcť nadviazať na predchádzajúcu úspešnú spoluprácu. Rokovania boli o to jednoduchšie, že Michal už na jeseň dokázal svoje kvality, prístup k povinnostiam, ukázal, že je jedným z lídrov na ihrisku, aj v kabíne a takýto hráč nám isto môže pomôcť,“ zhrnul Peter Macho.

Michal Ďuriš bude k dispozícii trénerom už na dôležitý nedeľňajší zápas s Dunajskou Stredou, ktorý sa v Trnave začne o 17:30. V prípade víťazstva si Spartak definitívne zabezpečí účasť v hornej šestke, k čomu by mu isto pomohla aj energia z tribún.

Tagy:
16.02.2024
16.02.2024