01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

Domov / Správy / Djuričin nepotrebuje na gól ani polčas

Djuričin nepotrebuje na gól ani polčas

spartak |

04.12.2023 |

Rozhovory

Spartak po krutej prehre v Európskej konferenčnej lige nabehol opätovne na víťaznú ligovú vlnu. Zápas sa hral v mrazivom počasí a vyše dva a pol tisíca fanúšikov na štadióne si zaslúži poďakovanie. Hráči potvrdili úlohu favorita a po zápase sa prišli poďakovať aj veľmi slušne zaplnenému detskému sektoru. Viac ako päťsto detí prilákal okrem iného aj Mikuláš so svojimi pomocníkmi, ktorí ešte pred zápasom zabavili deti a rozdali im drobné darčeky.

Futbalisti si poradili so Skalicou, ktorá síce dopredu nebola nebezpečná, ale na gól v Junasovej sieti sa čakalo celkom dlho. Až takmer po hodine hry posadil Erik Daniel z pravého krídla parádny center na Zeljkovičovu hlavu a slovinský stredopoliar svojím druhým gólom aspoň trocha upokojil fanúšikov.

Dávnejšie sme sa s ním bavili o tom, že práve hru hlavou môže ešte zlepšiť. Potrebuje na sebe popracovať, najmä pri ofenzívnych štandardných situáciách. S jeho postavou môže byť v týchto činnostiach ešte výraznejší. Keď dostane takýto fantastický center a dostane sa párkrát za zápas na hrot, tak to tentoraz výborne zakončil. Ten gól nám veľmi pomohol,“ povedal po zápase tréner Michal Gašparík, ktorý sa obával práve toho, že jeho hráči budú dobíjať skalickú bránku.

Zeljko, ktorého primárnou úlohou je najmä narúšať prechod súpera na polovicu Spartaka a odoberať lopty, sa tentoraz predviedol ako klasický útočník s výborným tajmigom a loptu upratal do nechytateľného bodu v bránke. „Bola to taká naša klasická akcia z krídla. V polčase nám tréner hovoril, že to máme viac ťahať do šírky a skúšať odtiaľ centrovať. Presne tak nám to nakoniec vyšlo.“

Dlho to bol jediný gól zápasu a obrana Spartaka musela byť v strehu pri nejakom brejku alebo po štandardke. Upokojenie priniesol až nadstavený čas, keď Daniel adresoval svoju druhú asistenciu v zápase. Tentoraz uvoľnil Marca Djuričina, ktorý prekvapil Junasa strelou k bližšej žrdi.

Bol to dlhý čas, ale gól ma veľmi potešil. Mal som aj trocha šťastia, ale ako útočník ho potrebujete. Pre mňa je dobré, že som zasa mohol pomôcť tímu. Dnes som nemal veľa času na ploche, ale tých 12 minút bolo ok. Mal som jednu strelu, bol z toho gól a som veľmi rád, že som zvýšil na 2:0 a pomohol k výhre“, tešil sa po stretnutí rakúsky útočník. V brejku dvoch na jedného mu úplne voľný pred bránku nabiehal Ofori. Zrejme viacerí, vrátane brankára, očakávali, že ho Djuričin bude hľadač prihrávkou, ale ten bez okolkov vypálil z pozície, ktorá nebola úplne gólová. Odmenou mu bola gólová radosť.

Toto je on, je to striker. Mal tam voľného hráča na druhej strane, ale ani nezdvihol hlavu, hneď to pálil a skončilo to v site. Je to preňho povzbudenie a dobrý návrat to ligového kolotoča,“ usmieval sa Gašparík, ktorý má v mužstve okrem Michala Ďuriša ďalšieho kvalitného zakončovateľa.

Mimochodom, Djuričin má najlepší gólový priemer v lige. Na začiatku sezóny nastúpil v prvých dvoch kolách proti Trenčínu a Zlatým Moravciach a v oboch zápasoch skóroval. Potom ho zlé zdravotné testy vyradili na viac ako tri mesiace z hry a po návrate opäť skóroval. Tri zápasy – tri góly, a to má odohraných dovedna 115 minút.

Posledné tri mesiace som veľa behal, ale v zápase je to vždy iné. V tréningy sa snažím ísť naplno, cítim sa dobre. Máme však veľmi dobrého útočníka Miša Ďuriša, ktorý odvádza dobrú prácu a keď povedzme v 70. alebo v 75. minúte končí, ja musím byť pripravený,“ zakončil Marco Djuričin.