01.09.2024 18:00 , Štadión A. Malatinského

24.08.2024 18:00 , Mestský štadión Skalica

18.08.2024 18:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Cesta do Európy: Ubojovaná bezgólová remíza v Sarajeve

Cesta do Európy: Ubojovaná bezgólová remíza v Sarajeve

Pavol Popovec |

25.07.2024 |

Správy

Štadión Asima Ferhatoviča Hase. Dejisko prvého zápasu 2. predkola Konferenčnej ligy.

Zverenci trénera Michala Gašparíka odštartovali cestu do Európy a pred zaplnenými tribúnami ich čakala neľahká úloha doniesť na domácu pôdu čo najlepší výsledok.

Už pred zápasom si domáci fanúšikovia alias „Horde zla“ precvičovali naplno svoje „choreo“ a pripravili tak pravú „balkánsku“ atmosféru. Sarajevské peklo umocnené tradičnou hudbou hrajúcou s reproduktorov umiestnených priamo vedľa oboch striedačiek. Keď naši hráči vychádzali z útrob štadiónu, nechýbal tradičný piskot.

Oba tímy sa už stretli v roku 2009. V Sarajeve prišla prehra 0:1 pre naše farby a v Trnave z toho bola remíza 1:1.

Tretia minúta priniesla prvý vzruch, keď sme dostali možnosť priameho kopu. Gól z toho nanešťastie nebol. Veľkú šancu mal následne aj Mikovič po centri Azanga. Brankár domácich bol ale pozorný. Od úvodu sme sledovali zaujímavý útočný futbal a domáci mohli ísť do vedenia po hrúbke Štetinu v obrane. Na bránkovej čiare zachránil Holík. V 7. minúte si domáci diváci pýtali ruku v našom pokutovom území, rozhodca ale zostal bez reakcie.

Nepresné prihrávky smerom dopredu nás dostávali zbytočne pod tlak. Frelih ale odolával a pomáhal našim hráčom aj v rozohrávke. Podarilo sa nám skonsolidovať hru a hroziť prienikmi najmä po pravom krídle. Aktívny smerom dopredu bol najmä Holík. Následná pasáž hry veľa vzruchu nepriniesla. Pokojnejší priebeh ale v 22. minúte prerušila šanca domácich, po ktorej mali možnosť rohového kopu. Frelih ale strelu Giliašviliho kryl.

Obrovská šanca a neskutočné šťastie na našej strane. Infarktové stavy prišli pre červeno-čírnych v 24. minúte. Frelih bol pod obrovským tlakom, urobil chybu v rozohrávke a k lopte sa dostal sarajevský hráč Kyermeh, ktorý trafil ľavú žrď. Následne nás zachránil na bránkovej čiare skvelým zákrokom Kóša. Prvý tridsaťminútový úsek zápasu bol skutočne zaujímavý, čisté a viac ako 100% šance si ale vytvoril domáci tím.

35. minúta priniesla nepresné zakončenie Azanga mieriace k pravej tyči. Naša obrana ale opäť pochybila, Frelih zle rozohral ale následne svoju chybu napravil úspešným zákrokom. V42. minúte museli po nepríjemnom zákroku ošetrovať Azanga. V hre ale následne mohol pokračovať. Kapitán Procházka videl v 44. minúte žltú kartu, keď zatiahol povestnú ručnú brzdu a zabránil tak rýchlemu brejku domácich. Rozhodca v prvom polčase nadstavil len jednu minútu.

Do druhého polčasu sme vstúpili bez zmeny v zostave a aktívne smerom dopredu. Následne sme ale museli čeliť dlhému centru domácich, ktorý skryl do náručia Frelih.

Aj v druhom polčase pokračovala elektrizujúca atmosféra na štadióne a domáci fanúšikovia hnali svoj tím vpred. V 53. minúte sme prvýkrát v zápase striedali. Z ihriska išiel Štetina a do hry vybehol Pich. 56. minúta priniesla striedanie číslo dva. Corryna vymenil Paur.

Hru mali v rukách viac domáci hráči a na začiatku 61. minúty pohrozili pred Frelihom a aj prvýkrát striedali. Nebezpečná strela prišla aj v 62. minúte, náš brankár ale nemusel zasahovať. Domáci postupne stupňovali tlak a skúšali to najmä z väčšej vzdialenosti.

V 69. minúte kopalo Sarajevo hneď dva rohové kopy za sebou. S oboma si ale naša obrana dokázala poradiť. Domáci naďalej hrozili a v 75. minúte, našťastie pre nás, nepresne hlavičkoval Oliveira. Druhý polčas sme smerom dopredu, okrem aktívneho úvodu, nevymysleli. Hra sa kúskovala a my sme boli väčšinou bez lopty na kopačkách.

V 88. minúte vyskúšal pozornosť domáceho brankára Paur strelou spoza šestnástky. Domáci v 87. minúte dvakrát prestriedali. Rozhodca stretnutia pridal k riadnej hracej dobe ešte tri minúty. V našej zostave došlo k výmene v 90. minúte. Z trávnika išiel Azango a do hry naskočil Ahl.

Prvý duel 2. predkola napokon skončil bezgólovou remízou.

Odveta je na programe 31. júla od 20:30 na našom domácom Štadióne Antona Malatinského.

Ďakujeme, že ste nás prišli podporiť priamo do Sarajeva a tešíme sa na vás v domácej odvete. TO MY SME SPARTAK!

ŽK: Bubanja, Soldo – Procházka
Rozhodovali: Van Driessche – Vanyzere, Seeldraeyers (všetci Belgicko)
Diváci: 27 000

SARAJEVO: Rockov – Čelik, Soldo, Jovič, Durakovič – Beganovič, Bubanja (62. Mehmedovič), Djordevič (87. Julardžija) – Guliashvili (87. Andušič) – Čatakovič (62. Oliveira), Kyeremeh (90+. Hamzič). Tréner: Zekič.

SPARTAK: Frelih – Holík, Štetina (53. Pich), Kóša, Twardzik – Zeljkovič, Procházka, – Azango (90. Ahl), Corryn (57. Paur), Mikovič – Ďuriš. Tréner: Gašparík.