21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / „Čakal som viac ľudí, ale ďakujem tým, čo prišli“

„Čakal som viac ľudí, ale ďakujem tým, čo prišli“

24.04.2023 |

Rozhovory

Spartak včera privítal lídra tabuľky, ktorému chcel vrátiť dve ligové prehry z Dunajskej Stredy. Žlto-modrí si boli vedomí, že Slovan svoj zápas zvládol, a keď sa chceli udržať na čele tabuľky aj po 6. nadstavbovom kole, museli aspoň bodovať.

Trnavčania však vstúpili do zápasu veľmi dobre. Ovládli stred poľa, kde Procházka, Savvidis a Bukata vyhrávali osobné súboje a tým pádom sa súper dostával na polovicu Spartaka v prvom polčase len zriedkavo. Spartak však vpredu nebol dostatočne dôrazný, aby dominoval aj pred Petrášovou bránkou. Odmenou za prvopolčasový tlak bol gól v samom závere, keď Taiwo dorazil vlastný pokus po Procházkovom centri.

„Neviem či máme byť spokojní alebo nespokojní. Prvý polčas sme boli jednoznačne lepší, pressovali sme ich a mali sme svoj plán, s ktorým sme išli do zápas. Nechceli sme ich pustiť do ich hry, aby držali loptu. Myslím, že nám to jednoznačne vychádzalo a dostali sme sa do vedenia. Druhý polčas sme sa trocha zatiahli a nechali sme ich rozvinúť nejaké akcie. Po jednej z nich dali gól, nakoniec bolo 1:1 a bod berieme,“ takto okomentoval zápas Kristián Koštrna zo svojho pohľadu priamo z ihriska.

Druhý polčas však nedokázali spartakovci v nastúpenom trende pokračovať. V úvode mal blízko ku gólu Procházka, ktorého výborne vychytal Petráš, no keď hosťujúci Adrián Guľa stiahol z hry Kalmára a Andzouanu poslal vyššie, hostia sa chytili. Káčer ešte zahodil tutovku, keď prestrelil zblízka bránku, ale potom vyšla Dunajskostredčanom akcia s presnou strelou Andzouanu k tyčke a skóre sa vyrovnalo.

Tento výsledok napokon ostal v platnosti až do konca a obaja tréneri sa zhodli na tom, že bol nielen zaslúžený, ale aj že sú s ním spokojní. Dunajská Streda síce stratila ďalšie dva body náskoku, ale udržala Slovan za sebou a vo vzájomnom zápase im môže stačiť aj remíza.

Na stretnutie prvého s tretím prišlo do Trnavy niečo cez päť tisíc divákov, čo je sezónny nadpriemer a atmosféra bola trnavsky futbalová. Takéto zápasy však v minulosti lákali oveľa viac. Je škoda, že to tak už nie je, obzvlášť v kontexte toho, že budúcotýždňové finálové derby je už teraz vypredané.

„Som spokojný s návštevou, aj keď ľudí mohlo byť viac. Stále to hovorím, ide finále a po lístkoch sa len zaprášilo. My máme dôležitý ligový zápas s Dunajskou Stredou a príde päť tisíc ľudí. Čakal som ich viac, ale ďakujem tým, ktorí prišli a vytvorili fantastickú atmosféru,“ povzdychol si Koštrna, ktorý pridal aj svoj názor na to, že jeho tím čakajú dva zápasy so Slovanom v rozpätí štyroch dní. Jeden v lige a ďalší v spomínanom finále pohára. Je jasné, že pre Spartak je dôležitejšie obhájiť prvenstvo v pohári, ale ani ligu nechce vypustiť. Včera pomohol Slovanu, v piatok môže pre zmenu potešiť Dunajskú Stredu. „Ja by som si finálový zápas prial skôr na konci, ako vyvrcholenie sezóny. Chceme však niečo uhrať už predtým na Slovane, je to derby a verím, že sa nám tam podarí získať nejaké body. Takýto zápas sa nedá vypustiť.“

Nielen Slovan, ale aj Spartak bojuje na dvoch frontoch. Víťazstvom v pohári by si zabezpečil predčasne pohárovú miestenku, ale chce si udržať aj tretiu priečku v lige. Je paradoxné, že hoci vyhral iba v úvodnom kole nadstavby nad Podbrezovou, tak náskok po základnej časti ešte o jeden bod zveľadil. Jeho prenasledovatelia sa totiž menia. Po Podbrezovej to spočiatku vyzeralo na Žilinu, no po včerajšku sa na 4. priečku dostala už Banská Bystrica. A práve tohto súpera privítame najbližšie doma 6. mája od 18. hodiny.