Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Bývalí hráči Trenčína rozhodli zápas na Sihoti

Bývalí hráči Trenčína rozhodli zápas na Sihoti

spartak |

30.10.2023 |

Rozhovory

Včerajší zápas Trenčína s Trnavou potvrdil, že v súbojoch týchto dvoch súperov nie je o góly núdza. Zápas bol plný zvratov, skóre otvorili spartakovci, krátko po prestávke už prehrávali, no na konci sa tešili z plného bodového zisku. Bolo to vôbec prvýkrát v tejto sezóne, kedy sa Spartaku podarilo vyhrať v zápase, v ktorom prehrával.

O všetkom včera rozhodli Extrenčania – Azango s Bainovičom, ktorým dobre sekundoval odchovanec Trenčína Šulek. Práve pravá strana, na ktorej operovali Šulek s Azangom, bola najnebezpečnejšia a padli z nej všetky tri góly. Naopak, bolo vidno, že na ľavom krídle citeľne chýba zranený Mikovič. Mladý Kompan-Breznik si s Oforim úplne nerozumel a aj Ghančan sa počas celého prvého polčasu hľadal.

Azango včera dva góly strelil, na tretí prihral Bainovičovi a už má v tabuľke produktivity rovnaký nástrel ako Michal Ďuriš – 4 góly a 3 prihrávky. Veľmi vehementne sa tak hlási Michalovi Gašparíkovi do základnej zostavy aj v ďalších zápasoch.

„Som veľmi šťastný, že sme vyhrali zápas, navyše proti môjmu bývalému tímu, ktorý mám stále rád. Teraz som vyhral, ale prajem im v ďalších zápasoch veľa šťastia,“ povedal po zápase Azango, ktorému zápas chutil a možno aj zúročil skúsenosti z umelej trávy v Trenčíne.

Do Spartaka prišli so svojím spoluhráčom Filipom Bainovičom pred touto sezónou. Bainovič nastúpil v prestávke a po prihrávke od svojho spoluhráča Azanga v druhom polčase vyrovnal. „Myslím, že pre všetkých fanúšikov to bol veľmi pekný zápas. Trenčín aj my sme ukázali veľkú kvalitu a v lige by takto mohol vyzerať každý zápas.“

Po góle do siete Podbrezovej, z ktorého bol nakoniec gól mesiaca sa trafil aj do Vozinhovej siete. „Ja aj Azango sme dali góly a tešíme sa z toho. Veľakrát sa to stáva, že po prestupe do nového tímu strelíte gól svojmu bývalému. Pred zápasom som trocha cítil, že dnes dám gól. Brankár nezareagoval dobre a lopta prešla do siete. Nemusí byť každý eurogól,“ usmieval sa po zápase.

To, že dali góly bývalí hráči Trenčína po zápase netešilo klubového fotografa Lukáša Grinaja, ktorému ani pri jednom zásahu nedopriali pravú gólovú radosť pred objektívom. Navonok sa nechceli príliš prejavovať. „Hrával som tu, bol som tu kapitán, tak musím ukázať nejaký rešpekt k svojmu predchádzajúcemu klubu. Nebolo to tak, že by sme boli špeciálne motivovaní. Sústredíme sa na každý zápas.“

Spartak po prehre v derby zvládol mimoriadne ťažký duel v Trenčíne, ktorý sa postupne prepadá v tabuľke z úplného vrcholu. Trnavčania si držia pozíciu v hornej šestke a sú na dostrel mužstiev nad sebou. Vedia, že napriek prehustenému programu si nemôžu dovoliť príliš veľa zaváhaní, ktoré pred rozdelením tabuľky nebude kedy dobehnúť.

„Mali sme sériu vyhratých zápasov, no prehrali sme v lige aj v Európe a teraz sa budeme snažiť začať novú sériu. Ak chceme byť hore, potrebujeme vyhrávať.“

Najbližšie doma v sobotu od 15. hodiny privítajú posledné Zlaté Moravce, ktoré im tiež v úvode sezóne zobrali dva body.

30.10.2023
30.10.2023