Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Bez gólu po jedenástich zápasoch a opäť proti Žiline

Bez gólu po jedenástich zápasoch a opäť proti Žiline

spartak |

09.12.2023 |

Rozhovory

Spartak odohral počas jesennej časti deväť zápasov, no až v tom poslednom našiel premožiteľa. Stalo sa tak včera v Žiline, kde o všetkom podstatnom rozhodol jediný gól domáceho Gidiho v závere polčasu. Trnavčania tak prišli nielen o neporaziteľnosť na ihriskách súperov, ale aj o jedenásťgólovú porciu zápasov, v ktorých vždy skórovali. Naposledy sa im to nepodarilo ešte začiatkom septembra a paradoxne, opäť bola pri tom Žilina, ktorá vyhrala v Trnave 2:0.

„Až do tohto zápasu sme boli najlepšie mužstvo vonku a aj sem sme prišli s cieľom vyhrať a zobrať si tri body. Bohužiaľ, každá séria sa však raz skončí a prišlo to teraz. Nič sa však nedeje, ešte máme jedno kolo, verím, že ho zvládneme a potom si odpočinieme,“ hovoril po zápase Kristián Koštrna, ktorý zápas odohral na poste stopéra.

Spartak pritom začal zápas dobre. V prvom polčase bol rozhodne nebezpečnejším mužstvom a gól akoby visel na vlásku. Chvíľková nepozornosť tesne pred prestávkou nielenže zmenila skóre v prospech Žilinčanov, ale výrazne dvihla sebavedomie domácich. Tí sa v druhej polovici pohybovali lepšie, vytláčali súpera až za poliacu čiaru a prakticky nepustili Spartak do šance a do súvislejšieho tlaku. Vďaka tomu stačil Gidiho gól na víťazstvo.

„Bol to taký vyrovnaný zápas, v ktorom možno mali oni trocha viac z hry, ale vyložené šance neboli ani na jednej strane. Bol to remízový zápas, v ktorom však oni dali o gól viac, takže vyhrali. Do gólu sme aj my mali situácie, ktoré keby sme dotiahli, mohli sme ísť my do vedenia. Prvý gól však dali oni a udržali si to do konca,“ hovorí Koštrna, ktorého prehra mrzí, ale prišla po dlhšej dobe a rozhodne z nej netreba robiť tragédiu.

„Je medzi nami taká rivalita. My sme tu dlho neprehrali a oni to veľmi chceli zlomiť. Predtým bola negatívna séria na našej strane, keď sme tu dlhé roky nevyhrali. Boli húževnatí, hrýzli. Nič sa však nedeje, mali sme krásny rok, hrali sme Európu, stále sme v tabuľke hore, aj keď je to tam tesné, ešte jedno kolo musíme zvládnuť.“

Spartak v tomto roku prehral po štvrtýkrát. Prvýkrát hneď v úvodnom kole doma s Trenčínom, v nešťastnom zápase so Slovane a dva razy práve so Žilinou. Ten prvý zápas bol po postupe do Konferenčnej ligy, kedy Žilina dostala tri body trocha ľahšie, teraz si ich však vybojovala úplne zaslúžene svojím kvalitným výkonom. „Prvá prehra bola trocha za iných okolností, ale dnes vyhrali zaslúžene, dali o ten gól viac a ja im gratulujem,“ priznal trnavský kapitán.

Ak sa nič nepredvídateľné nestane, tak obaja súperi sa ešte v tejto sezóne stretnú dva razy a Trnavčania budú mať šancu na reparát v nadstavbovej časti, kde pôjde o ďalšie dôležité body. Ešte pred zimnou prestávkou odohrá Spartak posledný zápas v skupine Konferenčnej ligy v Turecku proti Fenerbahce (14. 12.) a ligová rozlúčka príde na rad v nedeľu na domácej pôde proti Michalovciam.

09.12.2023
09.12.2023