Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

18:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Niké liga

06.04.2024 15:00 , Štadión pod Čebraťom

MFK Ružomberok

2 : 1

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

03.04.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Domov / Správy / Azango: „Na Slovane vyhráme“

Azango: „Na Slovane vyhráme“

spartak |

12.03.2024 |

Rozhovory

Spartakovci akoby si počas jesennej časti zvykli na anglické týždne a zdá sa, že v lepšom svetle sa ukazujú, keď hrajú  počas týždňa dva zápasy. Dokázali to aj minulý týždeň, keď najskôr vybojovali postup do semifinále Slovnaft cupu v Michalovciach po výhre 2:0 a potom doma deklasovali Dunajskú Stredu 3:0. Ani dlhá cesta do najvýchodnejšieho mesta na Slovensku nebola na výkone v nedeľňajšom ligovom zápase poznať.

Jedným z kľúčových hráčov v oboch zápasoch bol Philipe Azango, ktorý bol pri oboch otváracích góloch. Najskôr si v Michalovciach výborne nabehol na Danielov center z pravej strany a hlavičkou otvoril skóre v pohári. Potom v ligovom zápase akoby chcel vrátiť zo svojej ľavej strany center na Daniela, no Andzouana si ho vrazil do vlastnej siete.

„Je to úžasné, keď viete, že ste pomohli tímu k postupu alebo k trom bodom. Cítim sa šťastný a chcel by som, aby to takto pokračovalo aj v ďalších zápasoch,“ hovoril spokojný nigérijský krídelník. Spočiatku sa v základnej zostavy striedal s Kelvinom Oforim. V spomínaných zápasoch však Michal Gašparík našiel miesto pre oboch technických krídelníkov. Obaja dokážu priniesť do hry oživenie v podobe ukážkového driblingu. Sú ťažko odstaviteľní od lopty a keď zlepšia defenzívnu činnosť, môže ísť výkon celého mužstva ešte vyššie.

„Je to super, je vidno, že sa dostávame do dobrej formy. Jarnú časť sme nezačali úplne najlepšie, ale myslím, že sa zlepšujeme v každom zápase a celý tím odvádza dobrú prácu. Som istý, že ak sa nám podarí zachytiť sa na tejto vlne, musíme skončiť v prvej trojke či vyššie.“

Už túto nedeľu je na programe ďalšie derby, znova v Bratislave, kde sme pred dvoma týždňami podľahli Slovanu 0:2. Po dobrých výsledkoch je aj nálada v mužstve optimistickejšia, obzvlášť u Azanga.

„Vyhráme, naisto! Ja som človek, ktorý verí sám sebe a v svoje schopnosti a s taký nastavením vstupujem do zápasov. Ak mi aj ľudia neveria, ja si vždy verím. V každom zápase sa snažím svoju sebadôveru ukázať. Bez ohľadu na to, ako sa zápas vyvíja alebo ako sa darí, ja sa snažím ukázať to, čo viem najlepšie, aby som bol schopný pomôcť mužstvu k trom bodom.“

Výsledok zápasu už zrejme neovplyvní boj o titul, no môže byť dôležitý v súboji o 2. miesto, kde má Žilina pred Trnavou náskok 2 bodov a práve tohto súpera privítajú spartakovci po reprezentačnej prestávke počas veľkonočnej nedele.

12.03.2024
12.03.2024

This will close in 0 seconds