Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Aj proti Ludogorcu môžu opäť zavážiť štandardky

Aj proti Ludogorcu môžu opäť zavážiť štandardky

spartak |

27.11.2023 |

Rozhovory

Spartak je jasným lídrom na ihriskách súperov, kde včera vyhral už šiesty zápas za sebou a vonku je stále bez prehry. Podbrezová zasa až do zápasu so Spartakom na domácom ihrisku nestratila všetky body. Zápas o tretie miesto tabuľky bol vcelku vyrovnaný – na šance, aj v poli, akurát každý zo súperov dominoval v inej pasáži zápasu.

Domáci hrali dobre od začiatku, po góle však akoby stiahli nohu z plynu. Spartak pridal po prestávke a po vyrovnaní zasa prebrala iniciatívu Podbrezová. Všetko napokon rozhodla individuálna kvalita Filipa Bainoviča a jeho excelentný priamy kop.

Spartak vybehol zo šatní dobre nabudený a už zakrátko mohol, podobne ako v Košiciach, streliť gól Azango, ale zblízka sa mu nepodarilo prekonať Ludhu. Podarilo sa z podobnej situácie až Michalovi Ďurišovi.

„Prvý gól nás nakopol, cítili sme šancu, že to môžeme otočiť a som za to veľmi rád,“ hovorí strelec piateho ligového gólu, ktorý si na potvrdenie od videorozhodcu musel počkať viac ako päť minút. Pritom situácia sa zdala pomerne jasná. Center Bainoviča sa od Paraja odrazil pred Ďuriša, ktorý voči-voči Ludhovi nezaváhal.

„Úplne konkrétne neviem čo tam skúmali, rozhodca vravel, že nejaký ofsajd. Ja som tam videl ruku hráča Podbrezovej, od neho sa to odrazilo ku mne a potom som sa už iba snažil dať gól.“

Víťazstvo ako darček k narodeninám

Včera oslávil svoje 44. narodeniny asistent trénera Marián Hodulík, ktorý sa veľmi tešil z trojbodového darčeka, ktoré mu dalo mužstvo. „Na oslavy nie je čas, vo štvrtok nás čaká veľmi dôležitý zápas. Veľmi sa teším za mužstvo, dnes mi urobili hráči neskutočný zážitok. Som veľmi šťastný, že mužstvo v tomto zápase ukázalo svoj charakter, znova sme otočili zápas. Sú to veľmi dôležité tri body, ktoré sme potrebovali do tabuľky.“

Priznal, že realizačnému tímu sa prvopolčasový výkon príliš nepozdával a prestávku využili na to, aby niektoré veci zmenili. Po obrátke bolo vidno, že hráči si slová zobrali k srdcu. „Hovorili sme, že musíme byť trpezliví, niečo sme zmenili v systéme, druhý polčas nám fungoval lepšie. Pustili sme domácich ešte tak do dvoch situácií, ale mali sme aj šťastie, za ktorým sme si išli a Bainovičovým krásnym gólom sme si víťazstvo zaslúžili.“

Spartak udrel po dvoch štandardkách. Sú to situácie, po ktorých si vie mužstvo pomôcť v okamihoch, keď sa mu herne nedarí alebo v zápasoch proti silnejším mužstvám s vyšším držaním lopty, tak ako tomu bolo aj proti Nordsjaellandu. Túto zbraň by chceli spartakovci využiť aj vo štvrtok v zápase Konferenčnej ligy proti Ludogorcu Razgrad.

„Štandardky nám momentálne vychádzajú. Sústreďujeme sa na ne a veľa ich trénujeme pred zápasom. Robíme to dôkladne a možno preto nám to vychádza.“

V prvom zápase prehral Spartak v Bulharsku hladko 0:4, hoci polčas bol ešte bezgólový. Trnavčania dostali lekciu z efektivity a bolo vidno, že skúsený bulharský majster hráva takéto zápasy pravidelne. Odvtedy však už ubehli skoro tri mesiace a Spartak odohral ďalšie tri náročné zápasy, v ktorých jeho výkonnosť stúpala. „Určite to bude iný zápas. Tešíme sa, že bude plný štadión a chceme to zvládnuť lepšie aj výsledkovo. Myslím, že v Európe sme už o niečo skúsenejší a tieto skúsenosti môžeme v tomto zápase využiť,“ verí Marián Hodulík, ktorý by sa chcel s domácim štadiónom rozlúčiť v Európe víťazstvom.

Zápas sa odohrá vo štvrtok 30. novembra od 21. hodiny a posledných zhruba 3 tisíc vstupeniek je v predaji online, vo fanshope a v deň zápasu sa budú dať kúpiť aj v pokladni.

27.11.2023
27.11.2023