Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Ɖurič po škaredom zákroku s podozrením na zlomeninu

Ɖurič po škaredom zákroku s podozrením na zlomeninu

spartak |

27.10.2023 |

Rozhovory

Michal Gašparík zvykol na silnejších protivníkov postaviť obrannú líniu s tromi stopérmi a nebolo to inak ani proti Nordjaellandu, kedy vedľa seba hrali Ɖurič, Štetina a Kóša. Po polhodine hry sa však udiali dôležité okamihy zápasu, ktorý ho úplne zmenili.

Najskôr Ďuriš iba opečiatkoval tyčku, potom Schjelderup nešetrným zákrokom skolil pri čiare Ɖuriča, keď mu v neohrabanej šmýkačke takmer pretočil členok pravej nohy. Za tento zákrok videl iba žltú kartu a namiesto možnej presilovky hrali spartakovci zopár minút oslabení. Práve v týchto chvíľach po rohu inkasovali zbytočný gól, keď vo vlastnej šestnástke chýbal stopér. Až potom vystriedal Šulek.

„Bolo to blízko čiary a hráča ošetrovali za čiarou. My sme potrebovali cez vysielačku vedieť, či môže pokračovať alebo nie. Chceli sme ho dostať späť na ihrisko a keby nebol pokračovať, tak by si tam sadol, aby sme získali čas na striedanie. Ɖurič bol vyplašený, lebo vedel, že má asi potrhané väzy, tak už nechcel na ihrisko vstúpiť. My už sme vyzliekali Šuleka, ale nestihli sme to, aj keď bola pauza pri rohovom kope. Smolná situácia, ja som tam na Lenku s Tomášom vybehol, ale nemohli viac urobiť,“ vysvetľoval po zápase Michal Gašparík situáciu pred prvým striedaním. „Ja sa na takéto veci nemôžem ani pozerať, mám to video v telefóne, ale nebudem si to púšťať. Keď si pozriete spomalený záber a zákrok naňho, tak mu celý členok podvrtlo do neprirodzenej polohy a prvotný odhad je, že nám bude chýbať dlho.“

Mladý srbský reprezentant do 21 rokov sa po prestupe do Spartaka dostával do formy a svojimi výkonmi si získal miesto v zostave v ťažkých zápasoch. Teraz ho podľa všetkého čaká niekoľkotýždňová pauza od futbalu a je otázne, či vôbec stihne v tomto roku ešte nastúpiť. Ɖurič už stihol absolvovať prvé vyšetrenie u lekára, ale čakáme na magnetickú rezonanciu. Momentálne je na barlách a cíti sa o čosi lepšie ako včera. Má podozrenie na vertikálnu zlomeninu ihlice, poškodenie syndezmózy a viacerých väzov v členku. Viac budeme vedieť po výsledku magnetickej rezonancie,“ ozrejmila prvé prognózy fyzioterapeutka Lenka Jurišičová.

27.10.2023
27.10.2023