Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Žilina nad sily spartakovcov

Žilina nad sily spartakovcov

spartak |

27.04.2024 |

Správy

Štadión Pod Dubňon, Niké liga, 7. kolo nadstavby o titul, 27. 4. 2023 o 15:30

MŠK ŽILINA
FC SPARTAK TRNAVA

2:0

MŠK ŽILINA:

Belko – Minárik, Stojčevski, Ndjeungoue – Ďatko (73. Adang), Gidi, Sauer, Javorček – Bile (90. Bari), Jambor (73. Hranica), Iľko (62. Essomba)

TRNAVA:

Takáč – Koštrna (59. Ujlaky), Šulek, Kóša (59. Paur), Bolaji – Daniel (59. Bernát), Ofori (59. Mikovič), Bukata, Bainovič, Azango (59. Štefánik) – Poznar

Góly: 23. Jambor (P), 55. Iľko

ŽK: Ofori, Ujlaky, Bernát

Rozhodoval: Filip Glova

2061 divákov

Polčas: 1:0

Spartak v poslednom zápase pred finále pohára nastúpil opäť v pozmenenej zostave. Zeljkovič pauzoval pre karty a viacerých hráčov nechal Michal Gašparík odpočívať. Namiesto Ďuriša nastúpil od začiatku Poznar.

Trnavčania v prvom polčase napádali súpera, ale Žilinčania z toho až príliš ľahko vychádzali a mali nebezpečné brejky. Paradoxne, neskórovali z nich, ale z darovanej penalty, keď Azango v kúte šestnástky zahral rukou a Žilina dostala z ničoho nič penaltu, ktorú Jambor premenil.

2

Azango na bránkovej čiare dobre prebral autové vhadzovanie, našiel voľného Poznara v šestnástke, ale jeho strela letela nad bránku.

11

Na rovnakom mieste v šestnáste ho našiel aj Bolaji, ale Poznar tentoraz nestihol v dobrej pozícii ani zakončiť.

14

Sauer postupoval od polovičky ihriska až do šestnástky, a keď ho nikto nezastavil ani v nej, tak sa odhodlal k strele, našťastie prestrelil.

17

Po zmätkoch pred Takáčovou bránkou sa lopta dostala k voľnému Gidimu, ktorý ju mohol poslať do siete, ale Ofori mu v poslednej chvíli vložil nohu do strely.

19

Ten istý hráč mal ešte väčšie šancu, keď postupoval na Takáča, obstrelil ho, ale loptu zastavila tyčka.

22

Žilina kopala roh, lopta sa v rohu šestnástky dostala k Azangovi, ktorý pri spracovaní zahral rukou a rozhodca odpískal penaltu.

23

Jambor ju s prehľadom premenil a poslal domácich do vedenia.

26

Po priamom kope Bainoviča hlavičkoval pred Belkom Kóša, ale nad bránku.

36

Brejk Žiliny ťahal Jambor proti Šulekovi, stihol aj vystreliť, ale trafil iba bočnú sieť.

39

Bainovič zahrával priamy kop, lopta v múre zmenila smer a pomaly sa kotúľala okolo tyčky bezmocného Belka, ktorý sa len prizeral.  

Do druhého polčasu vybehli mužstvá bez zmien a hostia v úvodných minútach zatlačili svojho súpera na jeho polovicu. Hrali však ťažkopádne, bez momentu prekvapenia a dlho sa ponúkali k strele. Ako hrať jednoducho im ukázali domáci po akcii na tri prihrávky, ktorú korunoval Iľko druhým gólom. Potom Michal Gašparík vystriedal naraz až päticu hráčov, no ani po tomto masívnom prestriedaní sa obraz hry nezmenil a Spartak pre Belka neznamenal výraznejšie nebezpečenstvo.

55

Javorček potiahol loptu po ľavom krídle, jednoducho ju nacentroval do šestnástky, kde mal síce iba jedného spoluhráča, ale práve k Iľkovi sa dostala a ten bez prípravy prepálil Takáča.

58

Daniel z pravej strany centroval, Bainovič zakončoval, Belko vyrazil pred seba, ale Azango trafil z uhla len bočnú sieť.

67

Tretí gól mohol streliť striedajúci Essomba, ktorý si nabehol na prihrávku za obranu, ale v tutovke prestrelil.  

83

Mikovič sa ocitol v najväčšej šanci Spartaka v druhom polčase, ale Belka chcel zblízka prehodiť a lopta skončila na hornej sieťke.

86

Mikovič sa dostal k lopte aj zakrátko, ale bol príliš blízko k Belkovi a nenašiel miesto, kadiaľ by precedil loptu za jeho chrbát.

90

Bainovičov priamy pristál v náruči brankára Belka.

Michal Ščasný (Žilina): „Súhlasím s Mišom, prvý polčas bol živý, ale mali sme viac šancí, ktoré sme dobre nevyriešili. V druhom polčase sme mali hrať jednoduchšie, hrali sme riskantne, Trnava mala závary, mohla sa vrátiť do zápasu. Dohrali sme to a máme tri body proti silnému súperovi ako Trnava a prajem Mišovi, aby vyhrali pohár.“

 Michal Gašparík (Trnava): „Zápas začal svižne z oboch strán, bolo veľa zakončení na oboch stranách a vcelku vyrovnaný zápas až do tej penalty. Preklopila to penalta na stranu Žiliny. V druhom polčase sme chceli niečo urobiť s výsledkom do striedaní, ktoré sme mali plánované, no inkasovali sme dosť lacný druhý gól. Potom už sme nepozerali na výsledok, pozerali sme na to, že nás čaká finále. Mali sme tie striedania plánované bez ohľadu na to, aký bol výsledok. Neboli sme v tomto zápase vôbec efektívni, Mali sme ešte situácie, mohli sme sa vrátiť do zápasu aj za stavu 0:2. Azango mal šancu, aj Miki mal dve šance, dalo sa to lepšie riešiť, aby sme to zdramatizovali, ale Žilina si to postrážila.“

27.04.2024
27.04.2024