Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Žiačky ukončili kalendárny rok ziskom medaily na medzinárodnom turnaji v Maďarsku

Žiačky ukončili kalendárny rok ziskom medaily na medzinárodnom turnaji v Maďarsku

spartak |

13.12.2022 |

Mládež

Záver týždňa strávili žiačky na kvalitne obsadenom turnaji v maďarskom Pécsi, ktorý sa hral systémom 2×20 minút. V skupine si zmerali sily s domácimi hráčkami, s rumunskou Olympiou Kluž a mali si aj s odvekým rivalom z Bratislavy. Ten napokon kvôli chorobe nepricestoval a namiesto Slovana nastúpili v rámci tréningových zápasov do turnaja staršie hráčky domáceho výberu do 17 rokov. V otváracom zápase našich hráčok sa gólovo presadili Pekárová, Vitteková a Tančoková, ktoré zaobstarali triumf 3:1. Proti rumunskému celku sa strelecky odtrhli štvorgólová Amrichová a trojgólová Halásová, ktoré spolu s jedným presným zásahom Pekárovej režírovali vysoké víťazstvo 8:2.

Po hladkom postupe zo skupiny z prvého miesta a plným bodovým ziskom čakal na Trnavčanky súper zo srbskej Vojvodiny Novi Sad. Riadny hrací čas o víťazovi nerozhodol, pretože sa po dvoch góloch Pekárovej a jednom z kopačky Krištofiakovej zrodila remíza 3:3. V penaltovej lotérii uspeli naše hráčky a získali tak medailovú istotu.

V rozhodujúcom zápase turnaja ťahali Trnavčanky, bohužiaľ, za kratší koniec. Ani dva presné zásahy Halásovej a jeden z kopačky Amrichovej neodvrátili najtesnejšiu prehru 3:4. Okrem striebra putovalo do Trnavy aj individuálne ocenenie, ktoré získala za najlepšiu hráčku turnaja Simona Amrichová.

FCST WU15: Prešinská, Vlková – Stanková, Voleková, Geschwandtnerová, Horváthová, Reháková, Krištofiaková, Amrichová, Tančoková, Halásová, Pekárová, Vitteková, Hudecová

Viktória Čeriová: „V sobotu sme odohrali zápasy v skupine, kde sme si zmerali sily s tromi kvalitnými družstvami, ktoré sa prezentovali technickým futbalom. Deň sme ukončili prvým miestom v skupine, a tak sme v nedeľu išli bojovať o postup do finále, čo sa nám podarilo, keď sme na penalty porazili družstvo Vojvodina. Vo finále sme sa stretli s dievčatami z Ferencvárosu, s ktorými sme bohužiaľ prehrali, a tak sme turnaj ukončili druhým miestom. Dievčatá podali v každom zápase výborné výkony. Dokázali sa presadiť nielen strelecky, ale vynikali aj v hre 1 na 1 a predovšetkým vzorne reprezentovali svoj klub. Chcela by som vyzdvihnúť skvelo zorganizovaný turnaj v krásnom prostredí akadémie v Pécsi a organizátorom poďakovať.“

Tagy:
13.12.2022
13.12.2022