Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Žiaci do 14 rokov majú za sebou mimoriadne náročný, ale úspešný program

Žiaci do 14 rokov majú za sebou mimoriadne náročný, ale úspešný program

Ľuboš Sarnovský |

27.09.2022 |

Správy

Namáhavý program má za sebou kategória žiakov do 14 rokov. Počas druhého septembrového týždňa boli mladí spartakovci súčasťou medzinárodného turnaja v talianskej Ravenne, kde si nepočínali vôbec zle. Zo základnej skupiny sa im podarilo postúpiť z prvého miesta a dokonca bez inkasovaného gólu.

„Talianske tímy hrali podobný štýl futbalu založený na hre v bloku, z ktorých úmyslom bolo vyrážať do rýchlych protiútokov. Na rozdiel od slovenských tímov boli určite viac takticky pripravení, silovo i rýchlostne vybavení, ale herná krása naoko mohla chýbať,“ porovnal na úvod zápasy s ligou tréner Dávid Miškovič. Po dlhej ceste chlapci zregenerovali, užili si trošku more a následne ich čakalo 5 zápasov po 40 minút. „Neinkasovali sme žiadny gól, herne sme dominovali v každom zápase a dovolím si povedať, že sme predvádzali oku lahodiaci kombinačný futbal, ktorý sa musel páčiť a turnaj si užívali rodičia aj celý tím.“

FCST – Soccer Trani 0:0

FCST – Donatello Calcio 3:0 (Kostoláni, vlastný, Fojta)

FCST – Montemorcino Calcio 6:0 (2x Marčiš, 2x Hečko, Pospíšil, Mišo)

FCST – Salernitana 1919 1:0 (Bohunický)

FCST – Catanzaro Lido 2004 6:0 (2x Fraňo, Ušák, Pospíšil, Ševčík, Mišo)

Zostava FCST U14: Pavelka, Slimák – Bartaloš, Mišo, Slovák, Ušák, Bohunický, Feher, Bartovič, Fraňo, Studený, Zemko, Augustín, Magdolen, Pospíšil, Kostoláni, Ševčík, Fojta, Furek, Hečko, Marčiš

Po fantastickom výkone v základnej časti, kde porazili napríklad aj prvoligovú Salernitanu, na nich čakal ďalší náročný súper so zvučnejším menom. Žiaľ, prvý a jediný inkasovaný gól za celý turnaj znamenal pre našich hráčov konečnú. „Po postupe do vyraďovacej fázy z prvého miesta nás čakala Sampdoria. V úvode stretnutia trafil súper nechytateľným volejom a následne prišla negatívna škvrna celého turnaja. Do konca zápasu Taliani 7x vystriedali, 5x sa nechali ošetrovať, simulovali, zbytočne odkopávali lopty a faulovali našich hráčov. V týchto momentoch nám trochu odišla aj psychika a zápas sa nám nepodarilo zlomiť aj napriek tomu, že s výnimkou gólu sme súpera nepustili na našu polovicu,“ opísal tréner nešťastný zápas so Sampdoriou.

FCST – U.C. Sampdoria 0:1

Napriek vypadnutiu panuje s účasťou na turnaji spokojnosť. Hráči nabrali nové skúsenosti, zmerali si sily so zahraničnými súpermi a ešte o niečo viac utužili kolektív. „Okrem výborných konfrontácií s talianskymi mužstvami sme ešte viac spoznali hráčov po ľudskej stránke, nové posily sa začlenili do mužstva, rodičia utužili kamarátstva a strávili sme ako tím spolu viac dní pokope.“

Výborným výsledkom pochopiteľne predchádzali aj vynikajúce výkony celého tímu. Aj preto Dávid Miškovič nešetril chválou. „Hráči častokrát predviedli výkony a nasadenie až za hranicou svojich možností, pobili sa o každý milimeter ihriska. Len jeden inkasovaný gól je skvelou vizitkou brankárov, ale i defenzívy dirigovanej kapitánom Bohunickým. Ako stena pracovali pred strednými obrancami Kostoláni a Zemko, ktorí zo svojich pozícií podporovali neustále ofenzívnych hráčov a boli typickými box-to-box hráčmi. Ofenzívu skvelo podporoval výpadmi z pravej obrany Slovák. Najnebezpečnejšími hráčmi pred bránou súpera boli Ševčík a Furek, ktorým turnaj náramne vyšiel, niekedy im chýbalo len viac šťastia a rozvahy v zakončení. Zvyšok mužstva dopĺňal vyššie uvedených hráčov výbornými výkonmi a spolu sme vytvorili skvelý tím, ktorý by to, nebyť nešťastného momentu vo vyraďovacej fáze, dotiahol ďaleko.“ Jednou z najväčších motivácií hráčov bola prítomnosť skautov z Juventusu či iných tímov.

Chalani mali počas turnaja skutočne nabitý program. Boli ubytovaní zhruba 20 minúť od ihrísk, takže kvôli presúvaniu na zápasy a naspäť na stravovanie stratili mnoho času. Ráno absolvovali rozcvičku, potom zápasy. Večer nasledovalo krátke osobné voľno, po ktorom prišla taktická porada na ďalší deň a večierka. Na jednu stranu naši futbalisti smútili, na druhú stranu sa tešili na zmenu stravy, ktorá poväčšine pozostávala z cestovín s paradajkovým pretlakom. „Až posledný večer dostali pesto, s výnimkou bezlaktózových, ktorí museli čakať, čo im donesú a chalani sa schuti zasmiali, že to bol opäť paradajkový pretlak,“ zavtipkoval tréner o turnajovom jedle.

Po návrate z Talianska čakal na štrnástku náročný zápas s Dunajskou Stredou, ktorý ale zvládli a zvíťazili 5:3. Druhý polčas sme museli urobiť viacero striedaní, nakoľko niektorí po turnaji ťahali nohy za sebou,“ zakončil tréner hodnotenie zápasu 4. kola. Nasledujúci zápas čakal na kategóriu do 14 rokov až o jedenásť dní, no vybraní hráči absolvovali v rozmedzí od 17. do 21. septembra ešte Regionálny turnaj U14 s dejiskom v NTC Poprad. Menovite reprezentovali klub Hečko, Bohunický, Ševčík, Slimák, Zemko, Furek a Fojta. Posledný menovaný sa aj strelecky presadil, keď zariadil Západoslovenskému regionálnemu výberu bod v zápase so Stredoslovákmi. To bol však jediný bod, ktorý ZsFZ počas turnaja získal. Zemko a Furek sa počas zrazu zranili, a preto chýbali v poslednom ligovom zápase na pôde Prievidze, kde však spartakovci dokázali zvíťaziť 3:1.

Tagy:
U14
27.09.2022
27.09.2022