20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Ženy zvíťazili a idú ďalej v pohári, darilo sa aj mládeži

Ženy zvíťazili a idú ďalej v pohári, darilo sa aj mládeži

Ľuboš Sarnovský |

12.09.2022 |

Správy

FC Spartak Trnava U19 – FK Pohronie U19 2:1 (0:0)

Cez víkend si zmerali dorastenci Spartaka Trnava sily s nováčikom z Pohronia. Ich triumf sa nerodil vôbec jednoducho, koniec koncov, do 85. minúty ešte prehrávali. Neraz sa v športovom svete ukázalo, že treba bojovať do záverečného hvizdu a v tomto prípade to platilo dvojnásobne. Spartaku zariadili v 85. a 90. minúte tri body striedajúci žolíci Bilčík s Kucharíkom.

FCST U19: Klimek – Rýzek, Vaško (C), Šoóš (74. Ferenčík), Rusnák, Šarmír, Slebodník (74. Horník), Justh (63. Bilčík), Repa, Nagy, Kurej (74. Kucharík)

Góly: 85. Bilčík, 90. Kucharík

Peter Gaži: „Narazili sme na súpera, ktorý sa v doterajších kolách prezentoval dobrou organizáciou hry v obrannej fáze. Preto je pre nás pozitívne, že sme dokázali súperovu obranu otvárať a vytvárať si viaceré gólové príležitosti. Dve z nich sa nám podarilo premeniť a zaslúžene sme zápas vyhrali. Zároveň ma teší, že hráči z lavičky mali veľký vplyv na výsledok. Horník asistoval pri prvom góle Bilčíkovi, pri druhom góle dorazil jeho strelu Kucharík. Táto výhra ukázala silu celého družstva a verím, že nám pomôže do ďalšej práce.“

FK Pohronie U17 – FC Spartak Trnava U17 0:2 (0:1)

Víťazstvo dorastencov do 17 rokov sa rodilo podstatne menej dramaticky. Nováčikovi strelili v oboch polčasoch po jednom góle a pohodlne si odviezli domov tri body.

FCST U17: Hollósz – Turoň, Bartoš, Pristach (46. Šadibol), Karhan, Farkaš, Vyskoč (78. Paulen), Henyig (78. Hesko), Beňo (55. Molnár), Adamkovič (55. Ostrovský), Bukoviský

Góly: 15. Bukovský, 60. Ostrovský ŽK: Bartoš, Pristach

Patrik Malý: „Odohrali sme náročný zápas proti veľmi dobre organizovanému družstvu. Od úvodu stretnutia sme boli dominantní na lopte, avšak v priebehu prvého polčasu nám chýbala vyššia aktivita hráčov vo finálnej zóne. Podarilo sa nám dať gól v 15. minúte po štandardnej situácii, kde vyhral dôležitý osobný súboj Farkaš a Bukovský sa dobre zorientoval v pokutovom území. Okrem toho mal veľmi dobré pokusy zo stredných vzdialeností Beňo. V druhom polčase nám vyšli striedania pričom Ostrovský peknou strelou zvýšil na konečných 2:0. V druhom polčase sme si vytvorili zaujímavé príležitosti, avšak ostali nevyužité. S výhrou i s niektorými úsekmi hry sme maximálne spokojní.“

FK Pohronie U16 – FC Spartak Trnava U16 0:0

Bohužiaľ, do tretice si Spartak tri body nepripísal. V zápase najmladších dorastov nedokázal streliť gól ani jeden z tímov, a preto sa rozišli po bezgólovej remíze.

FCST U16: Halada – Kováč (56. Kocian), Daniel, Suchoň (41. Ptačín), Duchovič (C), Konopka, Ležák, Kluka (56. Baranovič), Trello, Priecel, Beňo (41. Kubovič)

ŽK: Priecel, Beňo

Adam Chorvath: „Do zápasu sme išli s cieľom streliť rýchly gól. V úvode sme mali viacero veľkých šancí, ale nepodarilo sa nám presadiť. Na katastrofálnom teréne proti bojovnému súperovi sme boli celý zápas lepším tímom, no nedokázali sme využiť príležitosti, ktoré sme si vypracovali. Chalanom nemožno uprieť snahu, ale v tomto zápase nám chýbalo trošku šťastia vo finálnej fáze.“

FK DAC 1904 Dunajská Streda U13 – FC Spartak Trnava U13 2:0 (1:0)

Trinástka si v zápase s Dunajskou Stredou vybrala zlý deň a nevychádzalo jej prakticky nič. Kritikou nešetril ani ich tréner, no v prehre vidí odrazový mostík na ďalšie napredovanie, čo je u mladých hráčov najdôležitejšie.

FCST U13: Vlkovič, Lehocký – Lenghardt, Bošanský, Kalamár, Böhmer, Martinkovič, Koreň, Rakús, Fenič, Ďuriš, Holbík, Zajánoš, Kráľovič, Zlatňanský, Kasan, Hanzel, Svetlík

Oliver Burian: „Tento zápas nesplnil z našej strany ani tie najmenšie kritériá. Podali sme suverénne najhorší výkon z hľadiska prístupu, individuálnej kvality, ale aj tej tímovej od kedy som mužstvo prebral. Naša hra bola totálne bez zápalu, bez života a bez akejkoľvek túžby ísť za víťazstvom. Ako keby sme čakali, že sa ten zápas vyhrá sám. Súper bol všade skôr, bol dôrazný v súbojoch, mal potrebný zápal a morálno-vôľové vlastnosti, a to sa potom automaticky odzrkadlilo na celej hre. Som ale rád aj za takýto zápas, verím, že nám všetkým otvoril oči a bude slúžiť ako dobrá facka, ktorú využijeme do ďalšieho napredovania a zdokonaľovaniu hráčov ako aj celého tímu.“

FK DAC 1904 Dunajská Streda U12 – FC Spartak Trnava U12 3:14 (2:6)

Najmladšia žiacka kategória pokračuje vo výborných výkonoch. Tentokrát si poradila s Dunajskou Stredou, ktorú porazila na hlavnom štadióne s prehľadom 14:3. Štyrikrát sa dokázal presadiť Junas.

FCST U12: Trebatický, Krchnák, Hambálek – Šmatlánek, Poláček, Kollár, Poliak, Ličák, Podolinčiak, Repáň, Mikulec, Tančoková, Miklovič, Junas, Kohutovič, Dvorský, Gál, Kukučka, Piešťanský, Marčiš, Strojný

Góly: 6., 20., 38. a 48. Junas, 7. Marčiš, 16. a 31. Kollár, 21. a 39. Šmatlánek, 26. Trebatický (z 11m), 47. Poliak, 51. Kohutovič, 55. Strojný, 59. Tančoková

Filip Nádaský: „Chlapci a slečna mali o motiváciu v tomto zápase postarané, keďže sa zápas odohral na hlavnom štadióne DAC, z čoho sa veľmi tešili. Mám radosť, že výkonnosť má stúpajúcu tendenciu a herný prejav družstva vyzerá každým zápasom lepšie a lepšie. V stretnutí sme boli dominantní, prehrávali sme súpera vo všetkých fázach hry a zaslúžene sme zvíťazili. Vyzdvihol by som hlavne kombinačnú hru tímu, kde sme sa snažili konštruktívne kombinovať a dostávali sme sa vďaka tomu do nespočetne veľa šancí, ktoré sme aj premieňali.“

FC Petržalka WA – FC Spartak Trnava WA 1:4 (0:2)

Ženský tím Spartaka Trnava nastúpil na úvodné kolo Slovenského pohára, kde si zmeral sily s Petržalkou. Aj napriek víťazstvu rozdielom triedy sa o osude zápasu definitívne rozhodlo až v jeho samotnom závere.

FCST WA: Červíková – Konečná (88. Bajerová), Randová, Čeriová (88. Čoknayová), Belicová, Tonkovičová, Žigová (C), Mudráková, Hanková (62. Tóthová), Martišková (62. Servátková), Bederková

Góly: 10. a 86. Bederková, 37. Martišková, 90. Tonkovičová

ŽK: Bederková

Marián Dlobík: „Prvú prekážku v SP sme chceli zvládnuť a zápas poňať ako prípravu na ťažký dvojzápas v lige Myjava – Slovan. Prvý polčas bol plne v našej réžii, premárnili sme množstvo vyložených šancí a opäť sme sa dopustili chyby, ktorú súper nevyužil. Do druhého polčasu sme vstúpili nekoncentrovane, domáce nás prevyšovali vo všetkých herných činnostiach, znížili a len málo chýbalo k vyrovnaniu. Záver zápasu sme si už postrážili a dvomi gólmi definitívne zlomili odpor súpera.“

FC Spartak Trnava WU19 – Spartak Myjava WU19 0:6 (0:3)

Dievčenské tímy odohrali svoje zápasy s Myjavou v strede týždňa. Žiaľ, dorastenky na svoje súperky nestačili a inkasovali poltucet gólov.

FCST WU19: Králiková – Servátková, Čoknayová, Čeriová (C), Belicová, Polačková (41. Tonkovičová), Trajlínková, Horváthová, Eckerová (70. Barutová), Gáliková (41. Voščinárová), Cedulová (56. Obuchová)

Matej Chocina: „V zápase proti azda najsilnejšiemu súperovi sme od začiatku pôsobili trochu nervóznym dojmom. V prvých pätnástich minútach sme spravili tri individuálne chyby, čo sa premietlo aj na skóre a súper nás poľahky potrestal. Po úvodnej facke sa hra vyrovnala, avšak chýbala nám väčšia podpora stredovej formácie pri zakončení. Aj keď sme súpera prinútili k chybe v rozohrávke, nedokázali sme pretaviť našu snahu o zakončenie na gól. Na začiatku druhého polčasu sme opäť súperovi darovali gól po našej pomalej malej domov. Do konca zápasu sa hral futbal hore dole od 16 po 16, avšak, bohužiaľ pre naše družstvo, bez gólového efektu. Musíme sa z takéhoto zápasu použiť a napraviť si chuť o týždeň v derby so Slovanom.“

FC Spartak Trnava WU15 – Spartak Myjava WU15 9:1 (5:0)

Žiačky pomstili svoje staršie spoluhráčky dokonalým spôsobom. Na vysokom víťazstve 9:1 sa podieľala najmä štvorgólová Halásová.

FCST WU15: Prešinská – Voleková (C), Geschwandtnerová, Stanková, Z. Horváthová, Krištofiaková, Suchoňová, Amrichová, Reháková, Halásová, Pekárová, Hečková, Dobrovodská, Hudecová, Huttová, Tančoková, Škultétyová, Vlková

Góly: 8. Suchoňová, 15. Amrichová, 19., 28., 58. a 70. Halásová, 33. a 69. Pekárová, 68. Tančoková

Róbert Halada: „Dievčatá nastúpili na svoj prvý majstrovský zápas v novej sezóne a hneď na domácom ihrisku proti zvučnému súperovi. Očakávali sme napínavý zápas, dievčatá sa vzorne pripravili. Bolo to vidieť hneď od úvodných minút, kde sa snažili o rýchly prechod do útoku a zatlačenie súpera. S pribúdajúcimi minútami sa nám podarilo streliť prvé góly po strelách spoza šestnástky a pridali sme ešte ďalšie po kombinačných akciách. V druhom polčase však z našej strany opadlo tempo, nedaril sa nám prechod do útoku, strácali sme lopty a chýbala nám hra do šírky. Nakoniec sme sa v samotnom závere opäť vrátili do nášho spôsobu hry a strelili viacero gólov, čím sme si vynahradili jeho začiatok. V ďalšej práci chceme nadviazať na tento úvodný zápas a zlepšiť hlavne obsadenie priestoru. Dievčatá, ďakujeme za výkon.“