28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Aston Villa

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

Domov / Správy / Ženy sú naspäť na víťaznej vlne, väčšina mládežníkov hrala proti Dunajskej Strede

10.09.2023 |

Mládež

FK Lokomotíva Trnava U19 – FC Spartak Trnava U19 3:4 (1:1)

Pre reprezentačnú prestávku sa tento víkend dorastenecká liga nehrala. Starší dorast prestávku využil na utorkový prípravný zápas s mestským rivalom z Lokomotívy a v piatok duelom s Pohroním.

FCST U19: Fuka – Čavojský, Uščenko, Stano, Šebek, Straka, Horník, Hesko, Mihál, Vyskoč, Trivunovič (Ďatel, Paulen, Krchnár)

Góly: 2x Vyskoč, Trivunovič, Straka

Peter Gaži: „Cieľom zápasu bolo dať priestor hráčom, ktorí mali doteraz menšie alebo žiadne vyťaženie v ligovej súťaži. Napriek tomu sme mali v stretnutí dobré úseky hry. Viacerí hráči ukázali potenciál smerom do budúcna. Celkovo sa duel odohral v dobrej intenzite a emócii, čomu prispeli oba tímy.“

FC Spartak Trnava U19 – FK Pohronie U19 5:0 (1:0)

V piatok si devätnástka zmerala sily s Pohroním, ktoré zdolala pred týždňom v ligovom zápase. Jasný priebeh mal aj prípravný zápas, v ktorom sa blysol hetrikom Bilčík.

FCST U19: Smieško – Krchnár, Čavojský, Uščenko, Šebek, Straka, Horník, Mihál, Vyskoč, Bilčík, Lipovský (Fuka, Paulen, Hesko, Ďateľ, Adamkovič)

Góly: 3x Bilčík, 2x Paulen

Peter Gaži: „Druhý zápas v týždni sme tentokrát chceli využiť na udržanie športovej formy, ktorá bola v poslednom majstrovskom zápase na dobrej úrovni. Celozápasovo sme sa snažili o vysoký pressing, po ktorom sa nám podarilo dať aj prvé tri góly. Ďalšie dva sa nám podarilo streliť po dobre zahranom postupnom útoku. Teší nás päť strelených gólov, ktoré sa nám podarilo dať po dlhšom čase a takisto udržané čisté konto.“

FC Spartak Trnava U17 – FC DAC 1904 Dunajská Streda U17 0:4 (0:1)

Mladší dorastenci odohrali cez týždeň dohrávky 2. kola s Dunajskou Stredou. Sedemnástke zápas vôbec nevyšiel a prehrala vysoko 0:4.

FCST U17: Halada – Velický (C), Konopka, Pristach (46. Bohmer), Turanský (74. Krajči), Farkaš (46. Ptačín), Ležák, Kubovič, Priecel (54. Duchovič), Bukovský, Trello (54. Kocian)

Patrik Malý: „V prvom polčase sme podali dobrý výkon a viac-menej sme mali územný tlak, vytvorili sme si viacero dobrých príležitostí, ktoré sme nevyužili a paradoxne nás súper potrestal z jedinej situácie, ktorú mal v prvom polčase. Druhý polčas nám absolútne nevyšiel, čo hostia využili a zaslúžene zvíťazili. Musíme sa z toho poučiť a v najbližšom zápase sa vrátiť k veciam, ktoré chceme.“

FC Spartak Trnava U16 – FC DAC 1904 Dunajská Streda U16 4:2 (2:0)

Šestnástka zvládla dohrávku omnoho lepšie a už v 3. minúte viedla zásluhou Vlhu. Spartakovci si postupne vytvorili trojgólový náskok a síce hostia zápas zdramatizovali, body zostali na Slávii.

FCST U16: Lukošík – Redenkovič, Pittel, Noška, Repáň (66. Veteška), Benkovský (C), Vlha (66. Števík), Melia, Terenkov (70. Čičmanec), Flimmel, Polťák (46. Tejzr)

Góly: 3. a 29. Vlha, 42. Polťák, 74. Veteška

Adam Chorváth: „Odohrali sme výborný zápas, hneď v úvode sme strelili gól po peknej kombinácii. Počas prvého polčasu sme veľmi dobre pressovali, s čím mal súper problémy. Získavali sme lopty pomerne vysoko a útočili sme zväčša do otvorenej obrany. Po takejto situácii sme strelili aj druhý gól. Úvod druhého polčasu vyzeral rovnako, zvýšili sme na 3:0 a za tohto stavu sme mali štyri obrovské príležitosti, ktorými sme mohli zápas uzavrieť. Namiesto toho sme inkasovali po štandardnej situácii. Súper sa nás snažil v závere zatlačiť, ale nedokázal si vypracovať nejaké gólové príležitosti, naopak nám sa podarilo po brejku zvýšiť na 4:1. V poslednej minúte sme ešte zbytočne inkasovali po individuálnej akcii súpera. Chalani si zaslúžia pochvalu za nasadenie a tímový výkon, ukázali sme väčšiu kvalitu v oboch fázach hry, no v niektorých úsekoch hry mi chýbala väčšia odvaha pri držaní lopty pod tlakom.“

FC Spartak Trnava U15 – FC DAC 1904 Dunajská Streda U15 4:1 (2:1)

S náročným súperom z Dunajskej Stredy odohrali majstrovské zápasy aj naši žiaci. Pätnástka sa ujala vedenia už v 4. minúte a celkovo duel zvládla v pomere 4:1. Oba tímy v stretnutí nepremenili pokutový kop.

FCST U15: Slimák – Slovák (58. Studený), Bartovič, Bohunický (66. Fehér), Bartaloš (72. Ušák), Mego (58. Marčiš), Zemko (C), Hečko (72. Magdolen), Švenda (58. Fraňo), Ševčík, Fojta

Góly: 4. a 66. Fojta, 27. Bartaloš, 44. Ševčík (z 11m)

Tomáš Kánik: „Zápas sa hral v slušnom tempe, keď sa striedali dobré úseky na oboch stranách. Podarilo sa nám dať rýchly úvodný gól, po ktorom prišiel náš najslabší úsek v zápase. Pri vyložených šanciach súpera nás ale výborne podržal brankár Slimák. Na 2:0 sme zvýšili po individuálnej chybe súperovho brankára, no ešte do polčasu prišiel kontaktný gól. Na ten sme v úvode druhého dejstva dobre reagovali premeneným pokutovým kopom. Do konca zápasu ešte obidva tímy nepremenili po jednej penalte, medzitým zvýšil na 4:1 po zvládnutej akcii 1 na 1 svojím druhým gólom Fojta. Napriek víťazstvu nám zápas ukázal, že pri zakladaní našich útokov musíme od hráčov vyžadovať pokojnejšie a sebavedomejšie riešenia, i keď v niektorých situáciách boli dlhé prihrávky správnym riešením. Naopak, zlepšenie prišlo v ponukovej činnosti a nábehoch ofenzívnych hráčov, ktorým sme sa v týždni venovali.“

FC Spartak Trnava U14 – FC DAC 1904 Dunajská Streda U14 6:0 (2:0)

Štrnástka zdolala Dunajskú Stredu ešte väčším rozdielom. V 10. minúte sme viedli už 2:0 a po výmene strán nastrieľali mladí spartakovci ďalšie štyri góly.

FCST U14: Vlkovič – Bošanský (36. Pavlis), Lenghardt (C), Kalamár, Martinovič (36. Böhmer), Štipčák, Boška (53. Rakús), Fenič (47. Zajánoš), Ďurian (36. Pokus), Kasan (53. Troshupa), Kráľovič (58. Koreň)

Góly: 4. Fenič, 10. vlastný, 37. Pokus, 40. Kasan, 47. a 65. Štipčák

ŽK: Zajánoš,Lenghardt

Oliver Burian: „Zápas proti kvalitnému súperovi splnil všetky moje očakávania či od individuálneho ale aj tímového výkonu. Počas celého zápasu sme boli jednoznačne dominantnejším mužstvom a súpera sme nepúšťali do žiadnych šancí na ohrozenie našej brány. My sme si naopak vypracovali veľké množstvo tutoviek, kedy mnohokrát rozhodovali milimetre a kúsok šťastia, aby sme pridali ešte viac gólov. Veľmi ma teší úspešnosť a sebavedomie pri krídelných akciách 1 na 1, ako aj veľký počet vyhraných osobných súbojov v strede ihriska. Som rád, že okrem kvality sme v tomto zápase ukázali aj potrebné morálno-vôľové vlastnosti a že sme sa dobre naladili na ďalší tréningový proces ako aj na kvalitný turnaj v Madride, ktorý nás čaká už budúci týždeň.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda U13 – FC Spartak Trnava U13 3:1 (0:0)

Trinástka nenapodobnila svojich starších spoluhráčov a po bezgólovom prvom dejstve prehrala v Dunajskej Strede 1:3.

FCST U13: Mesároš – Repáň, Marčiš (C), Mego, Polaček, Poliak, Polťák, Kohutovič, Junas, Piešťanský, Fojta, Trebatický, Ličák, Mikulec, Bumbera, Šima, Miklovič, Dvorský, Kuss

Góly: 68. Poliak

Filip Nádaský: „Prvý polčas mali fanúšikovia možnosť vidieť duel vo vysokom tempe, v zápase bolo nasadenie a kvalitou určite nesklamal. Vypracovali sme si dve gólové príležitosti, ktoré sme však nepremenili. Taktiež ani súper svoje šance nevyužil aj vďaka výbornému výkonu nášho brankára Mesároša. Po spravodlivej remíze v prvom polčase, sme si vytvorili v tom druhom dve vyložené šance, avšak trestuhodne sme ich zahodili a súper nás potrestal. Gól sme dostali po štandardnej situácii z priameho kopu, keď ju brilantným zákrokom ešte brankár zneškodnil, avšak naši hráči nereagovali na odrazenú loptu a nikým nepokrytý hráč otvoril skóre zápasu. Po tomto góle nám prestala fungovať medzihra, vypadol nám stred poľa a súper prevzal iniciatívu v zápase, keď následne pridal gól na 2:0. V závere sa nám ešte podarilo dotiahnuť na súpera na rozdiel jedného gólu, no vzápätí sme po individuálnej chybe v obrane darovali domácim gól na 3:1. Futbal sa však hrá na góly, ktorých dali domáci viacej ako my a za efektivitu v zakončení v druhom polčase si Dunajská Streda zaslúžila vyhrať.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda U12 – FC Spartak Trnava U12 10:8 (7:3)

Na Dunajskú Stredu nestačil ani druhý tím mladších žiakov. Tí najmladší prehrali na juhu krajiny tesne o dva góly v pomere 8:10, keď po polčase doháňali manko štyroch gólov.

FCST U12: Kamenár, Martanovič, Prokop – Augustín, Bašty, Belička, Böhman, Bulík, Červeň, Dulík, Franta, Hutta, Jurík, Korytár, Kráľovič, Krištofík, Kuna, Llanaj, Macho, Mišo, Schriffel, Ščasný, Urdzik, Virág, Windisch

Góly: 3x Mišo, 2x Ščasný, Augustín, Dulík, Windisch

Róbert Polakovič: „V Dunajskej Strede sme po hernej stránke odohrali výborný zápas. Dokázali sme vychádzať zo súperovho pressingu a hráči dodržiavali veci, ktoré sme od nich vyžadovali. Takisto sme si dokázali vytvárať tlak a vďaka tomu sme získavali lopty už na súperovej polovici. Jediným naším problémom bola efektivita v útočnej tretine ihriska a zlyhávanie v zakončení. Pozitívom je zlepšený herný prejav každého hráča aj napriek nepriaznivému výsledku.“

FC Spartak Trnava WA – 1. FC Tatran Prešov WA 6:0 (3:0)

Ženy si napravili chuť po prehre v Ružomberku a nováčikovi z Prešova strelili v oboch polčasoch zhodne po tri góly. Polovicu z nich strelila Tyčiaková

FCST WA: Nemochovská – Servátková (62. Konečná), Pivarčiová (72. Drahošová), V. Čeriová (C), Randová, Žigová, Horváthová (46. M. Čeriová), Tyčiaková, Trajlínková, Tonkovičová, Bederková (62. Obuchová)

Góly: 7. Horváthová, 10. Randová, 28., 62. a 83. Tyčiaková, 52. Bederková

ŽK: Servátková

Matej Chocina: „Do zápasu sme išli s cieľom napraviť si chuť po zápase s Ružomberkom. Od začiatku sme boli agresívni, dominantní a vytvárali sme si veľké množstvo streleckých príležitostí. Súper sa snažil hroziť z rýchlych útokov, avšak dobre hrajúca obrana sa s tým bez problémov vyrovnala. Druhý polčas sme pokračovali v nastavenom trende a jednoznačne sme zvíťazili.“

FC Spartak Trnava WU15 – MŠK Senec U14 6:0 (5:0)

Prestávku od ligového kolotoča využili naše žiačky na konfrontáciu s prvoligovými žiakmi Senca do 14 rokov, ktorých zdolali vysoko 6:0. Kameň úspechu položili už v prvom dejstve, ktoré ovládli vysoko 5:0.

FCST WU15: Prešinská – Hutová, Vejčíková, Voleková, Zacharová, Vlčková, Hudecová, Amrichová, Pekárová, Tanková, H. Bačíková (E. Bačiková, Pavlíková, Horváthová, Polačiková)

Góly: 2x Tanková, 2x Pekárová, Hudecová, Amrichová

Róbert Halada: „Hralo sa za veľmi horúceho počasia vo svižnom tempe. Na dievčatách bolo vidieť únavu z náročnejšieho týždňa, ale napriek tomu chceli predviesť svoju kombinačnú hru s rýchlym otáčaním do krídelných priestorov. Aktívne vstúpili do zápasu s rýchlym odovzdávaním lopty a mnohými streleckými pokusmi, ktoré však končili tesne vedľa súperovej brány. Viackrát nás súper dokázal vystaviť do ofsajdových pozícií, na čo si musíme dať viac pozor. Základ tímového výkonu bol postavený na pevnej obrane.“