25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Aston Villa

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

Domov / Správy / Ženy sa prebojovali do semifinále pohára, najmladší žiaci získali na turnaji medaily

spartak |

09.11.2022 |

Mládež

MFK Ružomberok U19 – FC Spartak Trnava U19 0:1 (0:0)

Najstarší dorastenci si v rámci 11. kola pripísali mimoriadne cenný skalp. Na pôde lídra z Ružomberka strhli vedenie na svoju stranu v 89. minúte, kedy sa stal hrdinom striedajúci Horník. Vďaka tretiemu víťazstvu v poradí sú zverenci Petra Gažiho na 4. mieste so stratou len dvoch bodov na svojho víkendového súpera.

FCST U19: Vasiľ – Kucharík, Vaško (C), Ferenčík, Rusnák, Šarmír, Kumpan, Justh (85. Horník), Masár (79. Slebodník), Bilčík (58. Repa), Kurej

Góly: 89. Horník

ŽK: Masár, Kurej

Peter Gaži: „Do zápasu proti prvému celku ligy sme išli s cieľom vyhrať a priblížiť sa súperovi na dva body v tabuľke. Som rád, že sa nám tento cieľ podarilo splniť a v zápase sme dominovali v tom, v čom sme chceli. Dôležitý hráč bol pre nás Rusnák, ktorý zvládol splniť svoje úlohy a zároveň bol pri víťaznom góle. Po peknej kombinácii Rusnáka s Kurejom strelil víťazný gól Horník. Následne, po ďalšej dobrej akcii, sme vo vyloženej príležitosti mali pridať druhý gól. Tešia ma viaceré výborné výkony jednotlivcov a zároveň tretie víťazstvo tímu v rade.“

FC Spartak Trnava U17 – MFK Ružomberok U17 2:5 (1:3)

V zápase prostredných dorastencov boli diváci svedkami gólových hodov. Lepšie začali spartakovci, ktorí sa ujali vedenia v 13. minúte, ale v záverečnej štvrťhodine prvého polčasu inkasovali až trikrát. Aj to bol dôvod na štvorité striedanie. Po výmene strán sa prakticky nič nezmenilo, naša sedemnástka ťahala za kratší koniec a prehrala rozdielom triedy 5:2.

FCST U17: Smieško – Čavojský, Turoň, Bartoš (46. Šadibol), Paulen, Farkaš (C), Karhan (46. Špačinský), Molnár (46. Vyskoč), Ostrovský (46. Hesko), Bukovský (84. Beňo), Henyig

Góly: 13. a 72. Henyig

Patrik Malý: „V úvode stretnutia išiel Bukovský sám na brankára, no nedal. Následne sa nám podarilo dostať do vedenia zásluhou Henyiga. Po vstrelenom góle mal ešte zaujímavú šancu na zvýšenie náskoku Ostrovský, no loptu netrafil ideálne. Potom iniciatívu v zápase prebral Ružomberok a vytrestal našu defenzívnu laxnosť a slabý dôraz. V druhom polčase sme mali niekoľko príležitostí na skorigovanie výsledku, avšak nevyužili sme ich a súper tie svoje opäť áno, čím uzavrel zápas. Víťazstvo Ružomberka bolo v tomto zápase zaslúžene.“

FC Spartak Trnava U16 – MFK Ružomberok U16 1:3 (0:2)

Rovnako za kratší koniec ťahali aj najmladší dorastenci. Tí v samotnom závere zápasu o prvé miesto len korigovali nepriaznivý stav na konečných 1:3.

FCST U16: Halada – Kováč (54. Bohmer), Konopka, Pristach, Duchovič (C), Ležák, Kubovič, Kluka (41. Ptačín), Trello, Kocian (41. Suchoň), Priecel

Góly: 78. Ležák

Adam Chorvath: „Tento zápas sme absolútne nezvládli. V prvom polčase sme prehrávali osobné súboje a nehrali sme s dostatočným nasadením. Súper, vzhľadom na túto vekovú kategóriu, mal naozaj prepracovanú defenzívu a dokázal byť nebezpečný z protiútokov, po ktorých sme aj inkasovali. V útočnej fáze sme spravili určité zmeny, mali sme optickú prevahu, ale nedokázali sme sa presadiť cez súperovu defenzívu. Týmto zápasom sme stratili 10-zápasovú sériu bez prehry, čo nás veľmi mrzí, no musíme na to správne zareagovať v nasledujúcom zápase.“

FK Slovan Levice U13 – FC Spartak Trnava U13 0:7 (0:3)

Zo žiackych kategórií hrali len mladšie tímy, pretože tie staršie majú reprezentačnú prestávku, súčasťou ktorej sú aj spartakovci, menovite Daniel, Benkovský a Polťák. Trinástka porazila súpera z Levíc bez väčších problémov 7:0.

FCST U13: Lehocký, Vlkovič – Bošanský, Kalamár, Böhmer, Martinkovič, Koreň, Rakús, Fenič, Ďuriš, Holbík, Zajánoš, Kráľovič, Zlatňanský, Kasan, Hanzel, Svetlík, Amrichová, Lenghardt (C)

Góly: 5. Bošanský, 25. a 30. Martinkovič (1. z 11m), 37. Zajánoš, 55. a 65. Fenič, 58. Lenghardt

Oliver Burian: „V zápase na ťažkom teréne sme chceli od hráčov čo najrýchlejšiu cirkuláciu lopty, otváranie a kontrolu priestoru na častú streľbu, ktorá sa tam aj tak vyskytovala málo. Prakticky celý zápas sme hrali na súperovej poslednej tretine ihriska, vypracovali sme si nespočetne šancí, no naša efektivita bola žalostná. Chýbal nám pokoj na kopačkách pri zakončení, chladná hlava a miestami aj kvalita.“

FK Slovan Levice U12 – FC Spartak Trnava U12 3:26 (1:13)

V zápase najmladších žiakov videli diváci gólové hody nášho tímu. Najčastejšie sa do listiny strelcov zapísali Martin Marčiš s ôsmimi gólmi a Martin Junas, ktorý strelil šesť presných zásahov.

FCST U12: Hambálek, Krchnák – Ličák, Poliak, Repáň, Podolinčiak, Mikulec (C), Kollár, Polaček, Miklovič, Kohutovič, Kukučka, Gál, Marčiš, Fojta, Dvorský, Junas, Šmatlánek, Piešťanský

Góly: 8., 14., 20., 26., 34., 41., 50. a 58. Marčiš, 11., 17., 25., 29., 36. a 54. Junas, 15. Miklovič, 23. a 44. Gál, 24. Piešťanský, 27., 53. a 54. Kukučka, 30. Polaček, 32., 50. a 60. Dvorský, 34. Kollár

Filip Nádaský: „V poslednom ligovom zápase jesennej časti sa nám podarilo súpera prestrieľať vysoko 26:3. V zápase sme si vypracovali kvantum šancí, avšak veľa sme ich trestuhodne zahodili. Taktiež sme zbytočne inkasovali góly po našich individuálnych chybách, na čo si musíme dávať väčší pozor, pretože so súpermi, ktorí sú v tabuľke postavení vyššie, sa nám to môže vypomstiť. Budeme sa tomu venovať v tréningovom procese v najbližšom období.“

Okrem ligového zápasu čakalo tento týždeň na najmladších žiakov aj finále Mini Champions ligy. V skupinovej fáze si spartakovci najprv poradili so Žilinou 6:3 a potom s Bardejovom vysoko 9:1. V záverečnom zápase skupiny A naši hráči nestačili na Dunajskú Stredu a podľahli jej najtesnejším rozdielom 6:7. Ich postupu do finálovej skupiny však zaváhanie nezabránilo. V nej sa stretli opäť so Žilinou, tentokrát sa zrodila remíza 4:4. Rovnaká prehra ako s DAC sa zrodila aj so súperom z Trenčína. Finálová skupina sa vyvinula tak, že v záverečnom zápase medzi Slovanom a Spartakom sa bojovalo o tretiu priečku. V derby sme boli úspešnejší my a po víťazstve 6:5 získali bronzové medaily práve spartakovci. Okrem toho si Spartak Trnava pripísal aj jeden individuálny úspech, pretože Alex Trebatický bol vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja.

FCST U12: Trebatický – Mikulec, Repáň, Poliak, Poláček, Kohutovič, Dvorský, Junas, Gál, Miklovič, Fojta, Marčiš

Góly: 7x Fojta, 6x Marčiš, 5x Dvorský, 4x Gál, 3x Polaček, 3x Kohutovič, 2x Miklovič, 2x Mikulec, 2x Junas, 1x Poliak

Filip Nádaský: „Úvod prvého dňa nám na turnaji vyšiel na výbornú, keď sme zdolali silného súpera zo Žiliny 6:3. V druhom zápase sme porazili Bardejov vysoko 9:1. V týchto dvoch zápasoch podali chalani výborný bojovný a hlavne taktický výkon a zaslúžene sme získali prvých 6 bodov. Posledný zápas sme smolne prehrali s Dunajskou Stredou 7:6, tento zápas sme prehrali sami, nevyužili sme veľa tutoviek a boli sme nekoncentrovaní pri preberaní hráčov a dostávali sme zbytočné góly. Aj napriek tejto prehre sme si však zabezpečili účasť medzi štyri najlepšie mužstvá na Slovensku.

V druhý deň sme opäť narazili na Žilinu. Tento zápas považujem za zlomový, pretože za stavu 4:2 pre nás, sme mali vyloženú šancu, ktorú sme nepremenili. Nakoniec sme si neudržali vedenie a získal len bod za remízu 4:4. Verím, že ak by sme si so Žilinou udržali vedenie, siahli by sme po vyššom umiestnení. Druhý zápas sme prehrali 6:7 s Trenčínom a v boji o tretie miesto sme porazili Slovan 6:5. Chalanom však treba poďakovať za výborný výsledok a myslím si, že sme odohrali výborný turnaj proti kvalitným mužstvám.“

ŠK Pečeňady WA – FC Spartak Trnava WA 1:4 (0:1)

Na ženy čakal počas uplynulého týždňa dvojzápas, pretože vo štvrtok odohrali pohárový zápas s Pečeňadmi. Úvodné dejstvo skončilo najtesnejším rozdielom v náš prospech, ale mohlo byť o niečo veselšie, keby Tyčiaková premenila pokutový kop. Trápiť ju to však v konečnom dôsledku nemuselo, pretože Sluková zabezpečila svojím hetrikom postup už do semifinále súťaže.

FCST WA: Králiková (80. Králiková) – Konečná (65. Hanková), Randová, Čeriová (C), Čoknayová (16. Belicová), Žigová (78. Bederková), Mudráková, Tyčiaková, Martišková, Servátková, Sluková

Góly: 31., 70. a 86. Sluková, 48. Servátková

Marián Dlobík: „Obrazne povedané – hral bývalý Spartak proti tomu súčasnému. Na zápas sme sa veľmi tešili, lebo sme boli v kompletnom zložení po takmer mesiaci. Stretnutie začalo vo vysokom tempe a obojstranne sa hral oku lahodiaci futbal. Mali sme viac z hry, konečne nám vychádzali štandardné situácie, po rohu sme otvorili skóre. Nepremenili sme pokutový kop, ale začali sme na ihrisku dominovať. V druhom polčase sme ešte pridali, viac kombinovali a súpera nepúšťali do hry. Po krátkej strate koncentrácie sme si nechali streliť kontaktný gól, čo nás ešte viac nakoplo, pridali sme ďalšie dva góly. Z môjho pohľadu náš najlepší výkon pod mojím vedením a Veronika Sluková ukázala, že je rozdielová hráčka.“

FC Spartak Trnava WA – FC Petržalka WA 3:0 (2:0)

Už o dva dni nastúpili ženy na ligový zápas proti Petržalke. Aj v tomto prípade zvíťazili rozdielom triedy, dokonca bez inkasovania. Dvomi gólmi sa blysla Martišková. Ženy sa tak vrátili v lige naspäť na víťaznú vlnu a upevnili si tretiu pozíciu.

FCST WA: Červíková (77. Králiková) – Belicová, Randová (67. Čeriová), Mudráková (C), Konečná, Žigová, Tyčiaková (77. Trajlínková), Hanková, Servátková, Martišková, Bederková

Góly: 26. a 59. Martišková, 45. Žigová

Marián Dlobík: „Po úspešnom pohári nás čakal domáci zápas s Petržalkou. Stretnutia, do ktorých ideme v roli favorita, sú náročné na koncentráciu a nasadenie. Prvých dvadsať minút sme sa hľadali a nechali sme súpera hrať. Ustáli sme dve gólové šance a z minima sme vyťažili maximum. My sme naše šance premenili a do šatní sme odchádzali s dvojgólovým vedením. Cez polčas sme si vysvetlili, že chceme viac využívať krídelné priestory, súpera unaviť, nechať behať bez lopty a na široko. To sa nám darilo a druhý polčas sa hral výhradne na súperovej polovici. Množstvo šancí sme nepremenili a pridali sme len gól. Čakajú nás ešte dva ligové zápasy, v ktorých chceme získať šesť bodov.“

FC Spartak Trnava WU19 – FC Petržalka WU19 2:3 (0:1)

Proti Petržalke hrali aj dievčenské mládežnícke tímy. Bohužiaľ, dorastenky ťahali za kratší koniec a prehrali najtesnejším rozdielom 2:3. Naše dievčatá prehrávali rozdielom triedy, ale Simona Horváthová vykresala pre Spartak svojimi dvomi gólmi aspoň iskričku nádeje.

FCST WU19: Nemochovská – Voščinárová (71. Bačiková), Horňáková (C), Čeriová, Obuchová (56. Barutová), Polačková, Horváthová, Krupová (41. Gregušová), Eckerová, Gáliková, Trajlínková

Góly: 68. a 78. Horváthová

ŽK: Čeriová, Eckerová

Matej Chocina: „Po dlhej pauze sme sa dostali opäť do zápasového kolotoča. Bolo vidno dlhšiu prestávku od majstrovského zápasu a dievčatá sa ťažšie dostávali do rytmu. Náš súper bol veľmi nepríjemný a hrozil hlavne z rýchlych protiútokov po našej strate lopty. My sme nevyužili tri obrovské príležitosti na začiatku zápasu a súper nás samozrejme dokázal potrestať. Zbytočne dlho sme držali loptu na svojich kopačkách a nevychádzala nám kombinácia. V druhom polčase sme inkasovali gól zo štandardnej situácie a už sme sa s tým viac nedokázali vysporiadať. V závere sme aspoň kozmeticky upravili výsledok na 2:3 dvomi gólmi Horváthovej. Bohužiaľ, po takomto výkone sme si nezaslúžili tri body. Vyzdvihnúť by som chcel výkon brankárky Nemochovskej, ktorá svojimi zákrokmi nedovolila súperovi navýšiť skóre a chytila minimálne tri čisté góly.“

FC Spartak Trnava WU15 – FC Petržalka WU15 2:2 (1:0)

V priamom súboji o prvé miesto sa body delili. Trnavské žiačky dvakrát viedli, keď sa presadili najproduktívnejšie hráčky tímu Pekárová a Halásová, ale Petržalčankám sa podarilo vždy dorovnať.

FCST WU15: Prešinská – Voleková, Geschwandtnerová, Stanková (C), Krištofiaková, Amrichová, Halásová, Pekárová, Tančoková, Hečková, Reháková, Hudecová, Petranská, Huttová, Pavlíková, Dobrovodská, Vlková

Góly: 11. Pekárová, 56. Halásová

Róbert Halada: „Dievčatá nastúpili cez víkend proti zdatným súperkám. Chceli sme využiť skúsenosti, ktoré sme získali na víkendovom turnaji v Poľsku. V týždni sme však mali iba jeden tréning a dievčatá sa nemohli dostať do tempa aj kvôli fyzickej hre súperiek. Tie im nedali ani kúsok priestoru. Hlavne naša stredová formácia nedokázala predviesť svoju kreativitu a hra bola rozkúskovaná osobnými súbojmi. Napokon sa body delili, keď sme inkasovali po dlhej lopte za našu obranu tesne pred koncom zápasu. V ďalšej práci sa chceme vrátiť k našej kombinačnej hre a tiež využiť individuálnu techniku našich hráčok. Dievčatá, ďakujeme za výkon.“