21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Ženám sa podarila v Trenčíne fantastická otočka, väčšina mládeže bola cez víkend úspešná

15.11.2022 |

Mládež

FC Spartak Trnava U19 – FC Petržalka U19 1:2 (0:0)

S tabuľkovo lepšie postavenou Petržalkou ťahala naša devätnástka za kratší koniec. Po bezgólovom prvom polčase išli do vedenia hostia. Trnavčania už len korigovali z poslednej akcie zápasu a po troch víťazstvách odchádzajú zo zápasu bodovo naprázdno.

FCST U19: Vasiľ – Rýzek, Vaško (C), Ferenčík (84. Horník), Rusnák, Šarmír, Kumpan (67. Bilčík), Justh, Masár (84. Slebodník), Repa, Kurej (46. Kucharík)

Góly: 90. Kucharík

ŽK: Rýzek, Ferenčík, Kurej

Peter Gaži: „Prvýkrát v sezóne sme inkasovali viac ako jeden gól, čoho výsledkom bola domáca prehra. Prvý polčas bol z našej strany dobrý. Dokázali sme sa dostávať do nebezpečných priestorov, ale tam sme sa nerozhodovali správne alebo sa nevedeli individuálne presadiť. Našu najväčšiu príležitosť sme v poslednej minúte polčasu mali riešiť lepšie. V druhom polčase sme v úvode dostali dva góly po totožnej situácii, ktoré rozhodli o zápase. Následne sme sa nevedeli dostať do potrebného tempa, hra bola často prerušovaná. V závere priniesli striedania určité zlepšenia, ale kontaktný gól sme strelili neskoro.“

FC Petržalka U17 – FC Spartak Trnava U17 0:2 (0:1)

Sedemnástka sa radovala po záverečnom hvizde z triumfu po veľmi dlhom čase. Po šiestich zápasoch bez plného bodového zisku si mohli spartakovci konečne zakričať víťazný pokrik, keď zdolali Petržalku na ich pôde 2:0.

FCST U17: Smieško – Turanský (72. Čavojský), Turoň, Paulen, Karhan, Farkaš (C), Pristach (54. Molnár), Henyig (85. Bartoš), Vyskoč, Bukovský (46. Ostrovský), Beňo (85. Hesko)

Góly: 11. Vyskoč, 55. Farkaš

ŽK: Pristach, Vyskoč

Patrik Malý: „Do zápasu sme išli s jediným cieľom, a to zvíťaziť a pretrhnúť negatívnu sériu. Už v 11. minúte sme po osi Karhan, Beňo a Henyig zakončili rýchly protiútok gólom a dostali sme sa do vedenia. Do konca polčasu sa hral vyrovnaný duel, súper hrozil po štandardných situáciách. Naopak, my po rýchlych protiútokoch, pričom veľmi dobrú príležitosť mal Vyskoč. V druhom polčase sa nám podarilo po peknej akcii zvýšiť skóre, kde výbornú prihrávku zakončujúcemu Farkašovi poslal Vyskoč. Do konca stretnutia sme mali ešte dve zaujímavé situácie, ktoré sme však nevyužili. S prístupom hráčov v zápase sme spokojní. Verím, že dokážeme na to nadviazať aj v ďalších zápasoch.“

FC Petržalka U16 – FC Spartak Trnava U16 1:2 (0:1)

Najmladší dorastenci dokázali nadviazať na svoju staršiu dvojičku a zvíťazili takmer identickým výsledkom. Domácej Petržalke sa podarilo skorigovať až v poslednej minúte z pokutového kopu.

FCST U16: Halada – Kováč, Konopka, Duchovič (C), Bohmer, Ptačín (52. Kozachok), Ležák, Kubovič (76. Baranovič), Trello, Kocian, Špačinský (56. Beňo)

Góly: 8. Duchovič, 43. Trello

ŽK: Ptačín, Kocian

Adam Chorvath: „Tento zápas bol iný ako tie, ktoré sme odohrali doteraz. Oba tímy sa snažili hrať veľmi priamočiaro, útočne. V prvom polčase sme si vypracovali dostatok gólových príležitostí a mohli sme zápas rozhodnúť. Vstup do druhého polčasu sa nám takisto vydaril, keď sme hneď na začiatku po peknej individuálnej akcii strelili druhý gól a potom sme už zápas kontrolovali. Súper bol síce aktívny, ale my sme v defenzíve pracovali veľmi dobre počas celého zápasu a nedovolili sme mu vypracovať si nejaké gólové príležitosti. Chalani preukázali dostatočnú bojovnosť a mali sme udržať aj čisté konto, no v závere sme znova po zbytočnom faule a penalte inkasovali z poslednej akcie. Toto sa nám stalo už tretíkrát v sezóne a chalani sa musia naučiť udržať koncentráciu až do konca zápasu.“

MŠK Púchov U15 – FC Spartak Trnava U15 0:3 (0:1)

Vďaka triumfu rozdielom triedy v Púchove ťahajú najstarší žiaci už šesťzápasovú sériu víťazstiev. Zimovať tak budú na štvrtej priečke s mankom šiestich bodov na vedúcu Dunajskú Stredu.

FCST U15: Vačok – Tittel (58. Števík), Noška, Daniel, Hudcovič (41. Sobota), Benkovský (C), Maťo (41. Tejzr), Slezák (41. Repáň), Terenkov, Veteška (41. Chnapko), Polťák

Góly: 36. Veteška, 41. Benkovský, 78. Terenkov

Tomáš Kánik: „V poslednom kole jesennej časti nás čakal zápas na ťažšom teréne proti defenzívne hrajúcemu súperovi. V držaní lopty sme dominovali po celý zápas, ale v prvom polčase nám chýbal ešte väčší dôraz a pohotovosť v pokutovom území súpera, preto sme sa na prvý gól načakali až do 36. minúty. V druhom polčase už to bolo jednoznačnejšie, postupne sa naša individuálna kvalita presadila a dvomi peknými gólmi sme si zápas postrážili.“

MŠK Púchov U14 – FC Spartak Trnava U14 2:3 (0:3)

Po prvom polčase viedla štrnástka v Púchove rozdielom triedy. Nič nenasvedčovalo tomu, že by mala nastať nejaká výsledková dráma. Opak bol však pravdou a domáci siahali po dvoch presných zásahoch na body, ktoré však putovali všetky do Trnavy. Kategória U14 strávi zimnú prestávku na o skóre horšom druhom mieste.

FCST U14: Pavelka – Fraňo (36. Pospíšil), Bartovič, Augustín (45. Bohunický), Studený (36. Magdolen), Zemko (45. Kostoláni), Marčiš (36. Ušák), Furek, Hečko (36. Bartaloš), Ševíčk, Fojta (36. Mišo)

Góly: 12. Fojta, 16. a 29. Ševčík

Dávid Miškovič: „Na náročnom teréne sa od prvej minúty ťažko kombinovalo. Do popredia sa dostala kolmá hra, ktorú sme však volili až príliš často a niekedy spolupráca dvoch či troch viazla. Napriek tomu sa nám podarilo prekonať súperovho brankára trikrát. Druhý polčas bol asi náš najhorší v sezóne a niektorí hráči si musia vstúpiť do svedomia.“

FC Spartak Trnava U13 – ETO Györ U13 4:0 (1:0)

Tímy mladších žiakov majú jesennú časť ligy už za sebou. Preto počas uplynulého víkendu odohrali prípravný zápas proti mužstvu maďarského ETO Györ. Trinástka dokázala zvíťaziť v zápase hrajúcom na štyri 20-minútové časti s prehľadom vysoko 4:0.

FCST U13: Vlkovič – Svetlík, Pavlis, Bošanský, Kalamár, Lenghardt, Ďuriš, Koreň, Holbík, Zajánoš, Kráľovič, Kasan, Rakús, Böhmer, Martinkovič, Fenič

Góly: Martinkovič, Fenič, Holbík, Zajánoš

Oliver Burian: „V zápase sme chceli od hráčov aj proti takémuto súperovi maximálne sústredenie na prevedenie vecí z tréningového procesu, ako neustálu kontrolu priestoru hlavou, vnímanie a rotácie vo voľných priestoroch a veľkú ponukovú činnosť pri postupnom útoku. Prvých 20 minút sme hrali veľmi pomaly, príliš šírkovo, súper sa s nami stíhal presúvať a bol dôraznejší v súbojoch. Som rád, že sme na to dokázali zareagovať pozitívne, vyrovnali, možno aj prevýšili súpera v dôraze a nasadení v súbojoch, začali sme väčšinu vyhrávať a tým pádom nám už súper nemal z čoho hroziť. Zlepšený pohyb, najmä v strede ihriska, priniesol veľa zaujímavých príležitostí na gól, z ktorých sme však nie všetky využili. Celkovo som s výkonom spokojný, boli tam však niektoré aspekty ako presnosť prihrávok, v ktorých vieme a musíme byť kvalitnejší.“

FC Spartak Trnava U12 – ETO Györ U12 1:5 (0:0; 1:3)

Najmladší žiaci odohrali s maďarským tímom zápas rozdelený pre zmenu na tri 25-minútové časti. Neboli však takí úspešní ako ich starší spoluhráči a zápas prehrali o štyri góly 1:5.

FCST U12: Trebatický, Hambálek, Krchnák – Ličák, Mikulec, Repáň, Podolinčiak, Poláček, Kollár, Miklovič, Fojta, Marčiš, Kukučka, Piešťanský, Dvorský, Junas, Strojný

Góly: Marčiš

Filip Nádaský: „Prvých 25 minút sme na ihrisku pôsobili herne veľmi dobre, vypracovali sme si a dostávali sme sa do veľa šancí, ktoré sme však nedotiahli do finálnej podoby. Avšak futbal sa hrá na góly, ktoré sme súperovi individuálnymi chybami pripravili, a preto zvíťazili 5:1.“

AS Trenčín WA – FC Spartak Trnava WA 3:4 (3:1)

Ženy sa postarali počas soboty o fantastickú otočku. S Trenčínom totižto prehrávali v 23. minúte už rozdielom triedy. Dokonca ešte päť minút pred koncom boli vo vedení stále Trenčianky. Druhým gólom Slukovej a presným zásahom Tyčiakovej sa napokon mohli po záverečnom hvizde radovať práve naše futbalistky.

FCST WA: Červíková (30. Králiková) – Belicová (83. Trajlínková), Randová (C), Žigová, Konečná, Tyčiaková (89. Čeriová), Servátková, Martišková, Sluková, Hanková, Bederková

Góly: 39. a 86. Sluková, 47. Bederková, 87. Tyčiaková

Marián Dlobík: „Jeden z najzaujímavejších zápasov, aké som kedy “odkoučoval“ v ženskej lige. V ôsmej minúte sme mali vyhrávať 0:2, namiesto toho sme v 23. minúte prehrávali 3:0. Našťastie sa nám do polčasu podarilo znížiť. Cez prestávku sme dievčatám dali iba jednu úlohu, a to streliť tri góly a ukázať svoju silu. Ustáli sme veľkú šancu domácich a začal sa boj s časom a obranou Trenčína. Rýchlo sme sa dotiahli na rozdiel gólu, vo veľkej forme hrajúca Sluková vyrovnala a po vylúčení domácej hráčky sme to už mali vo vlastných rukách a nohách. Opäť sme trestuhodne premárnili šesť gólových príležitostí a až pred koncom zápasu to Tyčiaková vzala na seba. Pohrala sa s obranou domácich a rozhodla o zaslúženom, ale veľmi ubolenom víťazstve.“

FC ViOn Zlaté Moravce WU19 – FC Spartak Trnava WU19 1:4 (0:1)

Trnavské dorastenky sa ujali vedenia už v piatej minúte a vyzeralo to na gólové hody. Opak bol pravdou, minimálne v prvom dejstve. Góly padali až po výmene strán, kedy Trnavčanky navýšili svoje vedenie postupne na tri góly.

FCST WU19: Nemochovská – Barutová (60. E. Bačiková), Voščinárová, Horňáková (C), Obuchová, Polačková, Horváthová, Gregušová (40. Krupová), Eckerová, Galíková, H. Bačiková

Góly: 5. a 80. Horváthová, 52. H. Bačiková, 67. Eckerová

Matej Chocina: „Od začiatku zápasu sme sa snažili hrať kombinačný futbal, presadzovali sme sa najmä v krajných vertikálach a vďaka dôrazu v osobných súbojoch sa nám podarilo vypracovať si viacero gólových príležitostí. V druhom polčase sme dievčatá nabádali k väčšej trpezlivosti pri finalizácii útočnej fázy a svojím zodpovedným prístupom sme v druhom polčase strelili tri góly a rozhodli tak o celkovom výsledku zápasu.“

FC ViOn Zlaté Moravce WU15 – FC Spartak Trnava WU15 0:15 (0:8)

V žiackom zápase videli diváci omnoho viac gólov. Naše dievčatá do 15 rokov zvíťazili v Zlatých Moravciach vysoko 15:0. Až o šesť gólov sa postarala Pekárová, ktorej sekundovala so štyrmi presnými zásahmi Amrichová.

FCST WU15: Prešinská – Voleková, Geschwandtnerová, Stanková (C), Krištofiaková, Amrichová, Pekárová, Tančoková, Hečková, Reháková, Petranská, Huttová, Pavlíková, Dobrovodská

Góly: 3. a 18. Reháková, 11., 38., 50., 55., 65. a 69. Pekárová, 14., 27., 29. a 34. Amrichová, 21. Prešinská (z 11m), 61. Geschwandtnerová (z 11m), 63. Hečková

Róbert Halada: „Dievčatá nastúpili proti tímu z opačného konca tabuľky s cieľom ukázať individuálny rozdiel, ale zároveň dodržať správne rozostavenie a pohybovať sa vo svojich hráčskych priestoroch. Taktiež sme vyžadovali zakladanie útoku cez brankárku, ktorý budeme stále zdokonaľovať. Dievčatá hrali uvoľnene, dali pekné góly aj po individuálnych akciách a aj po kombinácii, ktorá začala od obrankýň. Nie všetky akcie sa podarilo premeniť na góly, na čom chceme popracovať v ďalších tréningoch a tiež veľa gólových príležitostí zmarila vynikajúca brankárka domácich. Dievčatám ďakujeme za výkon, čaká nás ešte jeden majstrovský zápas.“