Štadión Antona Malatinského, Niké liga, 16. kolo Niké ligy, 3. 12. 2023 o 15:00

Takáč – Šulek, Koštrna, Kóša, Mikovič – Zeljkovič – Azango (77. Ofori), Bernát (70. Bukata), Paur (80. Procházka), Daniel – Ďuriš (80. Djuričin)

Junas – Ranko, Podhorin, Matejov, Rudzan – Nagy, Hollý (63. Mášik) – Morong (80. Špehar), Vlasko (70. Smékal), Gaži (63. Alves) – Sobczyk (70. Haša)

Góly: 58. Zeljkovič (Daniel), 90+1. Djuričin

ŽK: Ďuriš, Mikovič – Vlasko, Hollý, Gaži,

Rozhodovali: Ruc – Poláček, Pacák

Diváci: 2602

Polčas: 0:0

Pred zápasom si prebral ocenenie za Gól mesiaca november Bainovič, podarilo sa mu to v tejto sezóne už druhý raz. Tréner nechal oddychovať na lavičke práve Bainoviča, Oforiho a Bukatu. Chýbal aj zranený Štetina. V základnej zostave nastúpili aj Paur, Bernát a Šulek.

Prvú príležitosť skórovať mal v desiatej minúte Paur z priameho kopu, ale prudkou strelou trafil iba v múre stojaceho hráča Skalice. O päť minút neskôr sa dostal do šestnástky Azango, zvolil strelu na bránku, ale mieril tesne vedľa. Po góle volala aj následná akcia, keď Daniel umne prihral Ďurišovi, jeho zámer prečítal v poslednej chvíli Ranko a z istého gólu nebolo nič. Ďuriš zakončoval vzápätí aj hlavičkou po centri Šuleka, jeho pokus mieril mimo bránku. Silný ofenzívny úvod Spartaka zakončil opäť Ďuriš, keď hlavičkoval do rúk Junasa.

Pred gólom zachránil náš tím brankár Takáč, krátko pred polhodinou hry Sobczykovu strelu po chybe obrany vyrazil na rohový kop.

Andeli hrali prakticky celý prvý polčas na súperovej polovici, do šestnástky mierila jedna lopta za druhou, gól visel vo vzduchu aj po rohovom kope a hlavičke Ďuriša tesne mimo bránky. Napokon sa do šatní išlo za bezgólového stavu a do druhého dejstva nastúpili tímy v rovnakom zložení.

V 52. minúte hlavičkoval Ďuriš pred brankárom, obaja hráči išli do stretu a rozhodca posúdil situáciu ako čistú a hralo sa ďalej. Nebezpečenstvo pre Junasa neskončilo, ale hlavičkové zakončenia Šuleka bolo bez razancie a brankár Skalice chytil.

Pred hodinou hry prišiel nenápadný Danielov center z pravej strany a nikým neatakovaný Zeljkovič z vnútra šestnástky hlavou namieril presne za chrbát Junasa – 1:0.

Na rozdiel dvoch gólov mohli upraviť Ďuriš aj Paur. Prvý menovaný mal smolu a jeho lob skončil na brvne bránky Skalice, následná Paurova dorážka bola v poslednej chvíli zablokovaná vracajúcim sa Junasom.

Ojedinelý pokus ohroziť Takáča vymyslel Haša, jeho strela spoza šestnástky bola nebezpečná, ale gólman ju vytesnil do bezpečia. Striedajúci Haša ukázal svoju šikovnosť aj neskôr, keď vybojoval od Mikoviča loptu tesne za stredovým kruhom a ihneď skúsil dlhým lobom nachytať Takáča. Ten si nebol istý kam smeruje a radšej ju vyrazil na rohový kop.

Poistku na kopačke mal v 87. minúte na kopačke striedajúci Procházka, ale po prudkom centri od Daniela z pravej strany nezakončil ideálne.

V nadstavenom čase si loptu do behu prevzal Djuričin a keď si všetci na štadióne mysleli, že bude prihrávať na voľného spoluhráča na ľavej strane, ukázal Rakúšan inštinkt zabijaka a prekonal prekvapeného Junasa strelou k bližšej tyči – 2:0.

Po góloch Zeljkoviča a Djuričina, porazil Spartak v mrazivom počasí Skalicu 2:0, Takáč si po dobrých zákrokoch udržal čisté konto. V tabuľke andelom patrí tretie miesto, dva body za Žilinou. Na jej ihrisku sa predstavíme už v najbližšom ligovom kole, v piatok 8. decembra o 17.30.

Michal Gašparík (Spartak): „So Skalicou sú zápasy ťažké, vždy sú dobre organizovaní a nikdy sa nám nepodarí im vstreliť rýchly gól. Chceli sme dať rýchly gól, ktorý to otvorí, potrebovali by sme byť trpezliví, chalani vyzerali pohybovo dobre, kombinácie vyzerali slušne, len sme nevedeli streliť gól, čo sa nám podarilo v druhom polčase. Prvý gól nám veľmi pomohol, škoda, že ten druhý sme nepridali skôr, ktorý by priniesol pokoj do hry. Sme spokojní s výsledkom a s tým ako sme  hru sme mali po celý čas pod kontrolou a zaslúžene sme vyhrali.“

Pavol Majerník (Skalica): „Dnes z našej strany nie je čo hodnotiť. Zlý výkon, Trnava bola o triedu lepšia a zaslúžene vyhrala.“