UEFA Konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

UEFA Konferenčná liga

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

FK Sarajevo

21:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Základnú časť uzavrie derby

Základnú časť uzavrie derby

spartak |

01.03.2024 |

preview

V sobotu vyvrcholí základná časť Niké ligy posledným kolom, v ktorom sa všetkých šesť zápasov odohrá v rovnaký čas od 17. hodiny. Zhodou okolností a najmä predchádzajúcich výsledkov to bude asi najzaujímavejšie kolo, v ktorom bude päť mužstiev bojovať spolu aj na diaľku o posledné tri postupové miesta do hornej šestky. V súboji dvoch posledných mužstiev zasa pôjde o to, či Michalovce alebo Zlaté Moravce dokážu prerušiť celosezónnu sériu bez víťazstva.

Ozdobou kola by malo byť nepochybne aj najslávnejšie slovenské derby medzi Slovanom a Spartakom. Pôjde o súboj prvého s tretím, majstra s víťazom pohára.

Spartakovci si pred zajtrajším zápasom dnes dopoludnia naposledy zatrénovali na hlavnej ploche Štadióna Antona Malatinského. „Tešíme sa, lebo to bude derby. Sú to veľmi ťažké zápasy, o to viac, keď to bude na Slovane. Verím, že sa dobre pripravíme a dúfam, že to zvládneme. Nejdeme si to užívať, musíme hrať naplno. Vyhrali sme nad Bystricou, víťazstvo sme po tých prvých kolách potrebovali. Sme dobre naladení a pôjdeme si to so Slovanom rozdať,“ hovorí pred derby Erik Daniel.

Trnava nad Slovanom vyhrala dva razy v najdôležitejších zápasoch sezóny – vo finále domáceho pohára. V lige však v tejto sezóne doma prehrala 1:2 a aj celkovo nevyhrala nad svojím súperom v ostatných deviatich zápasoch. Naposledy na konci sezóny 2020/21 pri výhre 3:0. Do tohto zápasu naskočil aj Erik Daniel, vtedy ešte hrajúci za Slovan.

„Slovan je veľmi ťažký súper, v lige sa nám proti nim nedarí, no v pohári sa nám to dva razy podarilo, tak neviem čo je lepšie. Teraz sa budeme snažiť ich zdolať aj v lige a dúfam, že sa nám to podarí. Dúfam, že zajtra bude dobrá návšteva a príde veľa ľudí.“

Trénerom bude chýbať potrestaný Martin Šulek, zranený Miha Kompan Breznik, naopak, do tréningového procesu sa vrátil uzdravený Samuel Štefánik.

Celý rozhovor s Erikom Danielom si môžete pozrieť na klubovom youtube kanáli:

Stretnutie Slovan Bratislava – Spartak Trnava má výkop od 17. hodiny a v priamom prenose ho odvysiela TV Dajto a VOYO TV.

Pokyny pre fanúšikov Spartaka

Stretnutie je vyhlásené za rizikové, preto sa budú vstupenky predávať iba online a budú na meno. Možnosť zakúpiť si vstupenku pre fanúšikov Spartaka je do dnešného dňa do 17. hodiny. Pred vstupom na štadión je potrebné preukázať sa občianskym preukazom, či iným dokladom totožnosti.

Fanúšikovia Spartaka vycestujú do Bratislavy spoločne vlakom s odchodom o 14:39 a na železničnej zastávke Vinohrady ich budú čakať autobusy, ktoré ich prepravia k štadiónu.

Štadión sa otvára od 15:30 a v bufetoch sa bude dať platiť iba platobnou kartou. Pre väčší komfort a koordináciu fanúšikov bude v sektore hostí aj usporiadateľská služba Spartaka Trnava.

Prosíme fanúšikov, aby slušne reprezentovali náš klub a vyvarovali sa ničeniu sektora, sedadiel či toaliet. Rovnako je zakázané verbálne či inak prejavovať rasizmus, hanobiť inú rasu a xenofóbiu. Polícia a organizátor budu na to dohliadať kamerovým systémom, a kedže ide o rizikový zápas, pokuty a tresty môžu byť viacnásobné.
Naším spoločným cieľom je vyhrať na trávniku aj v hľadisku.
Ďakujeme.

01.03.2024
01.03.2024