Štadión Antona Malatinského, Fortuna liga, 21. kolo, 25. 2. 2023 o 15:00

FC Spartak:

Takáč –  Koštrna, Štetina (56. Ujlaky), Kóša, Twardzik (56. Daniel) – Procházka – Bukata (56. Karhan), Štefánik (90. Čurma) – Ofori (86. Paur), Taiwo, Mikovič

Trenčín:

Vozinha – Yem (80. Dos Santos), Bagín, Stojsavljevič (46. Pires), Kozlovský – Bainovič (46. Oladoye) – Hollý, Gajdoš – Soares, Okunola (61. Mičuda), Kmeť (46. Kupusovič)

Góly: 3. Twardzik (Taiwo), 6. Ofori (Koštrna), 40. Taiwo (Takáč) – 60. Gajdoš (z pen), 64. Kupusovič

ŽK: Procházka, Paur, Taiwo – Soares, Oladoye, Hollý, Gajdoš

ČK: 90. Hollý (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Kiss – Jekkel, Zemko Diváci: 2603

Polčas: (3:0)

Tréner Gašparík spravil v porovnaní s duelom proti Ružomberku v základnej zostave proti Trenčínu viaceré zmeny. Do obrany sa vrátil po treste Štetina, vykartovaného Savvidisa nahradil Procházka a Oseniho Štefánik.

Prvá strela na Vozinhu v bránke Trenčína prišla už v druhej minúte a po prieniku stredom ihriska sa o ňu postaral Štefánik. O minútu neskôr sa opäť Štefánik dostal pred pokutové územie, posunul na Oforiho, ten priťukol na Taiwa, k lopte sa po jeho blokovanej strele dostal Twardzik a nekompromisne zavesil do sita – 1:0. O ďalšie tri minúty podržali domáci loptu pred šestnástkou, Koštrna vyslal z pravej strany do behu Oforiho a ten premiérovo skóroval za Spartak – 2:0.

V štrnástej minúte sa pred brankárom Trenčína ocitol s loptou Taiwo, ale v poslednej chvíli mu šancu zmaril obranca Bagín. V devätnástej minúte sa oprel do lopty opäť Twardzik, ale tentokrát mieril tesne vedľa svojho cieľa. Aktivita Spartaka neustávala a zápas domácim chutil. V 25. minúte si gól mohol pripísať aj Procházka, ale jeho hlavičku po rohu Štefánika chytil Vozinha.

Hostia pohrozili iba sporadicky, dve strely mierili mimo bránky Takáča a nezmenili tak skóre. V závere prvého polčasu tempo mierne opadlo, ale keď Takáč vykopol loptu zo svojej šestnástky prišla obrovská chyba Vozinhu. Ten loptu ukážkovo podbehol a Taiwo mal v 40. minúte ľahkú robotu, skóroval do prázdnej bránky – 3:0.

V poslednej minúte prvého dejstva sa blysol aj Takáč, keď v páde reflexívne vyrazil strelu Soaresa.

Do druhého polčasu prišli traja noví hráči Trenčína, Trnavčania pokračovali v základných zostavách. Na prevahe Spartaka sa však nič nezmenilo. V 56. minúte sa dostali na hraciu plochu aj trnavskí mladíci Ujlaky a Karhan, po zranení si zahral aj Daniel.

O tri minúty neskôr však práve Ujlaky fauloval v šestnástke, rozhodca Kiss ukázal na biely bod a ponúknutú šancu Gajdoš premenil – 3:1 Hostia sa vrátili do hry, keď v 64. minúte znížil na rozdiel jediného gólu Kupusovič – 3:2.

Dva inkasované góly v krátkom slede domácich nezlomili, naďalej boli aktívnejší, ale šance na ďalší gól neprichádzali. O vzruch sa postaral Štefánik, keď v 79. minúte jeho prudká strela z priameho kopu tesne minula bránku Trenčína. Na druhej strane musel zasahovať Takáč, keď Gajdoš napriahol spoza šestnástky. Skóre sa nemenilo ani po šanci Oforiho z 84. minúty. Divokú pasáž šancí ukončil striedajúci Dos Santos, keď takmer prekonal centrom na zadnú tyč Takáča. Nervózny záver bol v znamení kartového mariášu, hosťujúci Hollý zápas nedohral po druhej žltej karte.

Spartak napokon zvíťazil 3:2, avšak z pohodového polčasového vedenia rozdielom triedy sa stala dráma do posledného hvizdu.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): Oproti minulému zápasu sme vstúpili do duelu dobre, skórovali sme z dvoch šancí sme dali dva góly a zápas si hráči spolu s ľuďmi užívali. Prvý polčas bol výborný. V druhom polčase som do zápasu vstúpil ja svojimi striedaniami, ta jedenástka Ujlakyho sa nemala stať, znervózneli sme a Trenčín vycítil šancu. V závere to mohol Ofori rozhodnúť, nedal to, bojovali sme o výhru do poslednej minúty, hoci súper už nemal výraznú šancu, možno jednu. Striedania boli moje rozhodnutia, chcel som mladíkom dať viac priestoru. Je jasné, že je to riziko, som rád, že sme to ustáli.“

Marián Zimen (Trenčín): „Do zápasu sme nevstúpili dobre, nesplnili sme plán ani zámer, aj keď sme sa na to pripravovali, chýbal nám dôraz a kompaktnosť, ani pohybovo to nebolo ideálne. V druhej časti hry sme to zjednodušili, dostali sa na dostrel jedného gólu, ale na bod to nestačilo.“