Domov / Správy / Z jasného zápasu víťazná dráma

Michalovce, Niké liga, 7. kolo, 16. 9. 2023 o 18:00

Száraz – Marjanovič, Volanakis (46. Bahi), Jeřábek – Marcin (86. Steinhübel), Zubairu, Vaško, Danko (46. Žofčák), Magda – Jánošík (46. van Kessel), Pavúk (71. Adekunle)

SPARTAK:

Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič – Ofori (87. Ristovski), Bainovič (74. Procházka), Zeljkovič, Bernát (79. Paur), Azango – Ďuriš

ŽK: Adekunle, Bahi – Koštrna

Góly: 36. Marcin, 52. Marcin, 68. van Kessel – 2. Bernát (Ďuriš), 10. Ďuriš, 24. Azango (Koštrna), 45. Ofori (Ďuriš)

Rozhodoval: Ivan Kružliak

Polčas: (1:4)

Prvá polhodina na Zemplíne vyzerala ako pokračovanie stredajšieho zápasu v Šuranoch, ale Michalovce sa dokázali dotiahnuť na rozdiel jediného gólu.

Spartak mal v Michalovciach raketový úvod, keď hneď v 2. minúte založil akciu na ľavej strane Mikovič, cez Azanga sa dostala lopta k Durišovi, ktorý našiel v šestnástke Bernáta a ten razantnou strelou prestreli domáceho brankára – 0:1.

V 10. min sa do streleckej listy zapísala aj druhá posila, keď tentoraz na opačnej strane Ofori uvoľnil Bernáta, ten videl v päťke voľného Kóšu, ktorému síce ešte obranca na čiare nedovolil skórovať, ale dobiehajúci Ďuriš už loptu upratal do siete.

Po krásnom brejku a spolupráci Mikoviča s Bernátom dostal loptu do šance Ďuriš, ale tentoraz netrafil bránku. Na opačnej strane vyskúšal Zubairu Takáča, ktorý jeho bombu vyrazil a gól padol na opačnej strane. Koštrna posadil pekný center na hlavu Azanga a ten nezaváhal.

Po treťom góle spartakovci na chvíľu poľavili a domáci to využili na skorigovanie stavu, keď Danko na hranici ofsajdu prebral loptu, prihral spätne na opačnú stranu, kde bol voľný Marcin a ten poľahky znížil.

Záver polčasu však patril opäť hráčom Spartaka. Ofori dostal loptu na hranici šestnástky, spravil slalom cez troch hráčov a z uhla nachytal domáceho brankára, ktorý čakal zrejme center a nie loptu k bližšej tyčke – 1:4.

Domáci tréner v prestávke trikrát striedal v snahe ešte niečo s výsledkom urobiť. Osvedčil sa pri svojej premiére najmä Gino van Kessel, ktorý prihral na gól a tretí sám strelil. Najskôr našiel Marcina, ktorý prepálil Takáča a svojím druhým gólom. Hralo sa hore dolu a obrovskú šancu mal Bernát, ktorému na čiare chytil gól Száraz a krátko po ňom Bainovič v dobrej pozícii prestrelil. Po rýchlom protiútoku bol na ľavej strane úplne voľný Azango, ktorý strieľanou prihrávkou pálil okolo brankára, Ďuriš loptu dorazil do siete, ale rozhodca posúdil tento dotyk ako ofsajdovú pozíciu.

Trnavčania si situáciu skomplikovali, keď Takáč rozohrával loptu so Štetinom, van Kessel vložil do  brankárovho odkopu nohu a lopta skončila za Takáčovým chrbtom.

Michalovce zacítili šancu zachrániť stratený zápas a hráči v žltých dresoch ožili. Takáč z vytlačil Marcinkovu bombu spoza šestnástky, ktorá mierila k tyčke. Spartakovci si našťastie vo zvyšku zápasu problémy nenechali urobiť a tesný výsledok dotiahli do konečného hvizdu.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Marek Petruš (Michalovce): „Škrt cez rozpočet nám urobilo zranenie Maťa Bednára v rozcvičke. Tesne pred zápasom sme museli meniť obrannú formáciu, ktorá v prvom polčase vyzerala tragicky. Na začiatku sme prehrávali hneď 0:2 po hrubých chybách, ale Trnava vyzerala výborne a nám nešlo skoro nič. Znížili sme na 1:3 a mali sme polčas doviesť aspoň do tohto stavu. Čo bolo pozitívne, bola hra v druhom polčase. Povedali sme si, že nemáme čo stratiť, treba zabojovať a dohrať to so cťou. Dalo sa na to z našej strany pozerať. Nestačilo to ani na remízu. Trnava mala viac gólových príležitostí, ale mňa teší výkon z druhého polčasu. Nad tým prvým je treba popremýšľať, lebo už to bol tretí zápas, keď v prvom polčase inkasujeme dva a viac gólov. Štyri inkasované góly, nezaslúžili sme vyhrať, ale za druhý polčas musím chlapcov pochváliť.“

Michal Gašparík (Trnava): „Mali sme výborný vstup do zápasu, aj prvý polčas. Zápas sme mali jasne pod kontrolou, viedli sme o tri góly, bolo 4:1, čo nám veľmi pomohlo do polčasovej prestávky. Napriek tomu som mal cez polčas výhrady voči mužstvu a dosť vecí mi prekážalo. Netýkali sa výkonu, lebo ten bol výborný, skôr prístupu, podceňovania a vypúšťania niektorých vecí. Apeloval som na nich a mužstvo ma nepočúvlo a mohlo sa nám nevyplatiť. Cítil som, že nerobia veci tak, akoby mali a futbal je vrtkavý. Nakoniec sme to nejako ustáli, ale bolo to veľmi ťažké a zbytočná dráma. Toto víťazstvo by som chcel venovať chalanom, ktorí prišli z Trnavy, pretože u nás je jarmok a oni merali cestu, aby nás povzbudili, a to si veľmi vážime.“