28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Aston Villa

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

Domov / Správy / Z dorastov hrali len tí najstarší, žiaci v derby trikrát víťazne

Z dorastov hrali len tí najstarší, žiaci v derby trikrát víťazne

Ľuboš Sarnovský |

05.09.2022 |

Správy

MŠK Žilina U19 – FC Spartak Trnava U19 0:0

Na najstarších dorastencov čakal počas uplynulého víkendu nepríjemný súper zo Žiliny. Z presného zásahu sa neradoval ani jeden z celkov, a to aj napriek tomu, že domáci mali k dispozícii pokutový kop. Mladšie dorasty svoje zápasy nehrali a ich dohrávka je naplánovaná na 21. septembra.

FCST U19: Klimek – Rýzek, Vaško (C), Šoóš, Rusnák, Kurej (80. Kucharík), Slebodník, Repa, Nagy (86. Justh), Kumpan, Masár (62. Bilčík)

ŽK: Repa

Peter Gaži: „V úvode zápasu nás podržal dôležitým zákrokom Klimek. Následne prišli naše šance, dvakrát zakončoval Kurej po výborných prihrávkach od dobre hrajúceho Nagya. V našej tretej najväčšej šanci bol opäť úspešnejší žilinský brankár. V druhom polčase sme pokračovali v dobrej organizácii hry a Žilinu sme nepúšťali do ničoho nebezpečného. Naše útoky zostali nedotiahnuté, ale situácia po prieniku Kureja do pokutového územia mohla rozhodnúť o zápase. Celkovo som hrdý na hráčov za nasedenie, ktoré vložili do zápasu. Mrzí len vážnejšie zranenie Masára po likvidačnom zákroku domáceho hráča.“

ŠK Slovan Bratislava U15 – FC Spartak Trnava U15 3:1 (1:1)

Derby najstarších žiakov vzišlo úspešnejšie pre nášho súpera. Na úvodný gól domácich sme dokázali tesne pred polčasovým hvizdom odpovedať, ale na presné zásahy po výmene strán už nie.

FCST U15: Lukošík – Števík (59. Repáň), Daniel, Pittel (54. Tittel), Noška, Benkovský (C), Tejzr (41. Chnapko), Slezák (54. Sobota), Terenkov, Polťák, Maťo (59. Veteška)

Góly: 39. Terenkov

ŽK: Pittel

Tomáš Kánik: „Súper bol v prvom polčase smerom dopredu nebezpečnejší, náš brankár nás podržal a udržal skóre na rozdiel iba jedného gólu. To sa nám po výbornej akcii našich dvoch ofenzívnych hráčov gólom do šatne podarilo využiť a ísť do druhého polčasu za vyrovnaného stavu. Začiatok polčasu bol z našej strany aktívny a vypracovali sme si niekoľko príležitostí. Nanešťastie pre nás, súper hneď svoj prvý vážnejší útok využil. Následne po našej ľahkovážnej strate lopty vo vlastnom pokutovom území nás potrestal znovu a definitívne zlomil zápas na svoju stranu. Viacero hráčov predviedlo priemerné alebo podpriemerné výkony, čo proti kvalitnému súperovi nemohlo viesť k lepšiemu tímovému výkonu a výsledku.“

ŠK Slovan Bratislava U14 – FC Spartak Trnava U14 0:2 (0:1)

Zápas mladšej dvojičky sa vyvíjal omnoho lepšie. Mladí spartakovci strelili v oboch dejstvách po jednom góle a mohli sa tak tešiť zo zaslúženého triumfu 2:0.

FCST U14: Slimák – Slovák (63. Bartaloš), Bartovič, Bohunický (63. Fehér), Ušák, Zemko (C), Hečko (36. Kostoláni), Marčiš (52. Studený), Ševčík (56. Magdolen), Furek, Fojta (52. Pospíšil)

Góly: 12. Zemko, 53. Pospíšil

Dávid Miškovič: „Derby so Slovanom bolo celé v našej réžii, nebezpečných hráčov si naši obrancovia skvele pokrývali a nepustili súpera do šance. Chýbala mi možno väčšia kreativita v predfinálnej fáze. Za príkladnú bojovnosť a vysoké tempo si zaslúžia hráči pochvalu, víťazstvo je spravodlivé.“

FC Spartak Trnava U13 – ŠK Slovan Bratislava U13 2:0 (1:0)

Rovnakým výsledkom ako žiaci do 14 rokov zvíťazili aj ich o rok mladší spoluhráči. Ich víťazstvo sa zrodilo taktiež po strelení jedného gólu v každom polčase.

FCST U13: Lehocký, Vlkovič – Lenghardt (C), Bošanský, Kalamár, Böhmer, Martinkovič, Koreň, Rakús, Fenič, Ďuriš, Holbík, Zajánoš, Kráľovič, Zlatňanský, Kasan, Hanzel, Svetlík

Góly: 27. Rakús, 58. Kráľovič

Oliver Burian: „Cez víkend nás čakalo po dlhšom čase znovu najväčšie slovenské derby. Som rád, že chalani k nemu pristúpili tak, ako sa na tento zápas patrí. Úvod zápasu patril Slovanu, robilo nám problém otváranie hry od brankára, kedy súper využíval svoj dobre nacvičený pressing. Postupom polčasu sme sa dostávali viac a viac do zápasu, šance sme si vytvorili hlavne po rýchlo založených akciách a po jednej z nich sme išli do vedenia. V druhom polčase zápas nabral naozaj úctyhodné tempo na túto vekovú kategóriu. Začali sme vyhrávať väčšinu osobných súbojov z čoho sme si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí. V zápase mi z našej strany chýbala väčšia snaha o postupný útok a držanie lopty, kedy sme väčšinu času hrali všetky útoky priamočiaro k súperovej bráne. Dve šance si vypracoval aj súper, no podržal nás výborne chytajúci brankár. Ku koncu zápasu sa súper úplne otvoril a my sme tak mali po zisku lopty viacero stopercentných šancí, kde sme nezvolili správne riešenia alebo nezachovali chladnú hlavu. V celkovom ponímaní hodnotím zápas pozitívne, no ukázal nám aj viacero vecí, na ktoré sa budeme musieť v tréningovom procese zamerať.“

FC Spartak Trnava U12 – ŠK Slovan Bratislava U12 14:10 (10:4)

Najpočetnejší na góly bol zápas najmladších žiakov. Tí zvíťazili v prestrelke o štyri góly 14:10. Hetrikom sa blysol Martin Marčiš.

FCST U12: Hambálek, Krchnák – Poliak, Ličák, Repáň, Podolinčiak, Marčiš, Kollár, Poláček, Tančoková, Miklovič, Piešťanský, Kohutovič, Junas, Fojta, Strojný, Kukučka, Šmatlánek, Trebatický, Mikulec, Gál, Dvorský

Góly: 1. a 26. Dvorský, 1. Strojný, 7. a 47. Fojta, 15. a 22. Junas, 20. Šmatlánek, 24., 36. a 59. Marčiš, 25. Gál, 28. Poliak, 31. Miklovič

Filip Nádaský: „Som rád, že chlapci a slečna zobrali derby zodpovedne. Bol to výrazne lepší výkon oproti predošlému zápasu v Trenčíne. V prvom polčase musím pochváliť kolektívny výkon, v zápase sa objavovali prvky, ktoré sme preniesli z tréningového procesu, bolo tam odhodlanie, bojovnosť a hlavne sme boli v koncovke efektívni. V druhom polčase však opäť efektivita zakončenia upadla, zahodili sme nespočetne veľa vyložených šancí a súperovi sme darovali lacné góly. Avšak musím mužstvo pochváliť a myslím, že sme vyhrali zaslúžene.“