Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Výzva pre fanúšikov

Výzva pre fanúšikov

spartak |

15.11.2023 |

Správy

Spartak Trnava si v tejto sezóne vybojoval účasť v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy. Významným faktorom tohto úspechu bola fantastická divácka podpora nielen na domácom Štadióne Antona Malatinského, ale aj na ihriskách súperov v rôznych krajinách.

Výnimkou nebol ani ostatný zápas v dánskom Farume, kde Spartak získal prvý bod do tabuľky po remíze s FC Nordsjaelland. Celozápasovú fantastickú divácku kulisu, ktorú ocenili aj zástupcovia domáceho tímu, zatienilo niekoľko incidentov s domácimi usporiadateľmi, ktoré mal na svedomí najmä alkohol.

Aj napriek mnohým výzvam, či už zo strany klubu, ale aj od samotných zástupcov fanúšikov ohľadom požívania alkoholu, sa stále nájdu jedinci, ktorí tieto výzvy na umiernenú konzumáciu ignorujú a svojím následným správaním robia hanbu nielen sebe, ale aj klubu a samotným fanúšikom.

Preto sme sa spoločne so zástupcami fanúšikov dohodli na nasledovných opatreniach:

  • osoby pod viditeľným vplyvom alkoholu nebudú vpustení na žiaden zápas, či už sa to týka domáceho štadióna alebo sektoru hostí na vonkajších zápasoch,
  • rovnaké pravidlo platí aj priamo na tribúnach – ľudia, ktorí očividne pod vplyvom alkoholu vyvolávajú zbytočné konflikty alebo bezdôvodne ničia interiér štadióna, budú okamžite riešení a vyvedení mimo štadión,
  • toto platí aj mimo štadióna, hlavne na výjazdoch, kde častokrát dokáže podnapitý jedinec znemožniť účasť na futbale všetkým ostatným.

Na dodržiavanie týchto opatrení budú okrem iného dohliadať aj zástupcovia z radov fanúšikov.

15.11.2023
15.11.2023