01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

Domov / Správy / Vysoké víťazstvo ako najlepšia pozvánka na D. Stredu

Vysoké víťazstvo ako najlepšia pozvánka na D. Stredu

admin |

15.08.2022 |

Správy

Spartak má za sebou náročný týždeň, ktorý strávil na cestách. Najskôr absolvoval pohárovú odvetu v Poľsku a priamo z Czestochowej sa v piatok presunula celá výprava na východ Slovenska, kde v lige čakali Michalovce. Fanúšikovia vo všeobecnosti očakávali, kedy sa spartakovci prebudia strelecky, no asi málokto veril, že sa to podarí práve po náročnom cestovaní a ešte k tomu v Michalovciach, kde sa zasa až tak ľahko nevyhráva.

„Vážim si prístup chalanov, lebo sme mali len dva dni na regeneráciu, z toho ten jeden deň sme cestovali z Poľska vyše osem hodín. Od prvej minúty som cítil, že pohybovo na tom nie sme úplne optimálne, ale dnes sme boli v druhom polčase o niečo efektívnejší. A to nakoniec rozhodlo, kvalita a premieňanie šancí. Za posledných sedem týždňov sme mali len jeden deň voľna a teraz dostali chalani dva dni voľna. Konečne sa môžeme chystať celý mikrocyklus na ďalšieho súpera, Dunajskú Stredu. Odpočinieme si, aj zmiernime tlak, ktorý bol na nás vyvíjaný, keďže sme v tabuľke poskočili vyššie. Budeme pracovať ďalej a hádam budeme tak efektívni ako teraz. Herne vyzeráme slušne, aj šance si vytvoríme, len nám to tam nepadalo. Teraz sme uhrali aj druhú nulu v sezóne, a to nám veľmi pomohlo,“ vzdal poklonu svojmu mužstvu tréner Michal Gašparík.

Podobne ako pri prvom tohtosezónnom víťazstve proti ViOnu naštartoval Spartak rýchly gól hneď v úvodnej minúte. Tentoraz ho strelil Jakub Paur, pre ktorého to bol prvý gól v novom drese a veľmi sa z neho tešil. „Takýto skorý gól som ešte nedal, určite nie v prvej minúte. Užil som si ho natoľko, že som ho aj zabudol poslať manželke a synovi. Bola to eufória a toto víťazstvo sme všetci potrebovali. V Michalovciach sa hrá ťažko a tento gól nám extrémne pomohol. Som za to vďačný chalanom,“ povedal strelec otváracieho gólu, ktorý mohol ešte v prvom polčase pridať aj druhý, keď sa k nemu odrazila lopta z rúk domáceho brankára. „Z môjho pohľadu to bola ťažká situácia, lebo tá odrazená lopta bola prudká, ja som sa ju len nejako snažil trafiť, no nebol tam nejaký extra priestor na uloženie k tyči. V tom momente som nemal pocit, že sa to dá ukladať, tak som chcel len trafiť bránu, ale, bohužiaľ, trafil som brankára.

Ohlasy po zápase s Michalovcami – Jakub Paur

Veľmi dobrý zápas odohral v Michalovciach Samuel Štefánik. Na prvý gól prihral a druhý sám strelil, keď si aktívnym napádaním vykoledoval riskantnú malú domov, ktorý napokon ukradol a do prázdnej bránky skóroval. Bolo to v čase, keď sa domáci nadychovali a chceli niečo so zápasom urobiť. Začínalo to pripomínať scenár s Podbrezovou, no tentoraz dokázali spartakovci odpor súpera zlomiť. Podarilo sa to vďaka druhému gólu. „Videl som, že stredný obranca prihráva tomu napravo, tak som išiel doňho skôr a potom dal horšiu prihrávku brankárovi. Riskol som to, išiel som naplno do toho, bol som tam skôr a som rád, že to tak dopadlo. Viedli sme 2:0 a už to bolo pokojnejšie,“ povedal Samo Štefánik po zápase.

Ohlasy po zápase s Michalovcami – Samuel Štefánik

Nadviazali naňho potom ešte aj Yusuf s Ristovski a všetci traja tak majú na svojom konte po dva ligové góly. Verme, že svoju bilanciu navýšia už v nadchádzajúcom zápase proti Dunajskej Strede. Po nedeľných zápasoch sa zaujímavý šláger bude hrať na Štadióne Antona Malatinského v sobotu 20. augusta od 18. hodiny. Lístky na zápas už sú v predaji online na https://cityarena.maxiticket.sk/fc-spartak-trnava-vs-fc-dac-1904-dunajska-streda-2022-3, prípadne v oficiálnom fanshope Spartaka na štadióne od 9:30 do 17. hodiny alebo v deň zápasu od 16. hodiny v pokladni na Športovej ulici. Vítané sú opäť mamičky s deťmi alebo organizované skupiny detí do 14 rokov v detskom sektore. Podmienkou je nahlásenie účasti mailom na office@fcspartaktrnava.com.