21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Vyhraný prvý polčas nestačil

Vyhraný prvý polčas nestačil

spartak |

21.04.2024 |

Zápas

Štadión Antona Malatinského, Niké liga, 6. kolo nadstavby o titul, 21. 4. 2023 o 17:30

FC SPARTAK TRNAVA
SLOVAN BRATISLAVA

1:2

FC SPARTAK:

Takáč – Šulek (88. Poznar), Koštrna, Kóša,  Bolaji – Zeljkovič – Azango, Bukata (77. Štefánik), Ofori (77. Bainovič), Mikovič (77. Ujlaky) – Ďuriš

SLOVAN:

Borjan – Pauschek, Kašia, Bajrič, Zmrhal (74. Vojtko) – Kucka (81. Wimmer), Lichý (65. Blackman) – Tolič (65. Savvidis) – Barsegjan, Strelec, Marcelli (74. Weiss)

Góly:14. Ďuriš (Mikovič) – 47. Barsegjan, 83. Vojtko

ŽK:  Zeljkovič, Ďuriš – Zmrhal, Bajrič, Weiss

Rozhodovali: Očenáš – Hancko, Zemko

Diváci: 8037

Polčas: 1:0

Hráčov a divákov na derby so Slovanom vítala uzavretá severná tribúna a nápis Severná tribúna – sektor duchov. Zobrazenie duchov bola reakcia fanúšikov na trest z jesenného stretnutia rivalov v Trnave. Tradičný kotel sa tak výnimočne presunul na roh štadióna.

Prvý polčas patril herne Spartaku, Trnavčania viedli po centri Martina Mikoviča a hlavičke Michala Ďuriša v štrnástej minúte. Ďalšie minúty domáci dominovali a gól mohol pridať v nadstavenom čase Martin Bukata, ale z priameho kopu trafil iba brvno.

Druhý polčas sa začal vyrovnávajúcim gólom hostí, Zmrhal využil nešťastný odkop Kristiána Koštrnu a centrom našiel Tigrana Barsegjana. Obrat Slovan dokonal v 83. minúte, keď si Matúš Vojtko nabehol na prihrávku a skóroval.

Spartak tak nevyužil výborne rozohranú partiu z prvého polčasu a podľahol v derby Slovanu 1:2.

3

Pre dymovnicu zo sektora hostí sa pár minút nehralo, prvý trnavský roh sa zakončením neskončil.

9

Strelu Juraja Kucku spoza šestnástky sledoval Dominik Takáč bez zásahu, lopta smerovala mimo bránky.

14

Po skvelom prechode do útoku sa centrovaná lopta z kopačky Martina Mikoviča dostala na hlavu nabiehajúceho Michala Ďuriša a najlepší strelec tímu sa nemýlil, umiestneným zakončením poslal svoj tím do vedenia – 1:0.

28

Tlak Spartaka a rýchla kombinácia po ľavej strane priniesla strelu Adriana Zeljkoviča, následný teč obrany Slovana znamenal žiaľ iba roh.

39

Martin Mikovič si nabehol na zadnú tyč a z voleja napálil loptu do Davida Strelca. Z rohu vznikla situácia, kedy sa po chybe musel Spartak brániť. Skóre sa však nemenilo.

45+1

Martin Bukata trafil strelou z priameho kopu brvno bránky Slovana. Predošlý faul na Michala Ďuriša tak ostal nevyužitý.

47

Vyrovnanie prišlo po chybe Kristána Koštrnu, ktorý smolne odkopol loptu priamo k Jaromírovi Zmrhalovi, ten ihneď centroval pred bránku a našiel Tigrana Barsegjana. Arménsky hráč mal dosť času aj na dorážku a vyrovnal – 1:1.

62

Martin Mikovič a Michal Ďuriš si po hodine hry zopakovali spoluprácu z úvodu duelu, ale tentoraz to kanonierovi nevyšlo podľa predstáv a hlavičkoval mimo bránky Milana Borjana.

65

Technický pokus z pravej strany nevyšiel ani Philipovi Azangovi, aj jeho strela mierila mimo bránku.

77

Tréner Michal Gašparík poslal troch nových hráčov, na plochu prišli Ujlaky, Štefánik a Bainovič.

83

Po rýchlej akcii cez pravú stranu sa lopta dostala cez celú šestnástku až k z ľavého krídla nabiehajúcemu Matúšovi Vojtkovi a ten poslal Slovan do vedenia – 1:2.

Michal Gašparík (Spartak): „Obrovská škoda prehrať tento zápas. Keď vyhrávate, nestáva sa často, aby súper v derby zápas otočil. Už vôbec nie keď hráme doma. Mali sme dobrý prvý polčas, dobre sme kombinovali, hrali s ľahkosťou. Išli sme do vedenia, Slovan tam mal kontry, ale kontrolovali sme to. Práve to, že sme to mali zápas vo svojich rukách prvý polčas, bol najväčší problém. V druhom polčase si asi hráči mysleli, že to bude vyzerať rovnako. Absolútne sme ho nezvládli. Prvý moment, že sme im nahrali na gól a už sa to s nami viezlo. Vedeli sme, že Slovan zmenil rozostavenie už v prvom polčase, dvadsať minút bola zlá organizácia na ihrisku, nevedeli si to hráči na ploche uložiť a myslím, že to nezvládli v hlavách. Nechcem povedať, že to podcenili, lebo to nejde v derby, ale mám pocit, že ši mysleli, že Slovan bude taký ako v prvom polčase. Slovan bol však úplne iný a jednoznačne nás prevalcovali, veľa kontier, dosať pološancí, vyhrával súboje, viac behali a to bol kľúč k ich víťazstvu. Keď už sa to utriaslo a mohlo byť 1:1, za daného stavu pre nás dobrý výsledok. Tak sme ešte inkasovali. Veľmi zle nám dnes zahrala obrana, nespoznával som ich, také chyby dlho nerobili. Jednak to bolo kvalitou súpera, ale nielen tým. Také chyby nerobievajú.“

Vladimír Weiss (Slovan): „Pre diváka dobrý zápas, s dostatočným množstvom šancí. Trnava dobre bráni, za prvý polčas sme si nezaslúžili prakticky nič. Začali sme v druhom polčase behať, mali sme viac šancí a dali o gól viac ako Trnava, preto si vážim to víťazstvo. Nie je ľahké tu otočiť zápas. Hlavne keď Trnava vedie. Po dlhom čase som musel zvýšiť hlas. Hráči si to povedali tiež medzi sebou a tak to má byť. Trnava podala dobrý výkon, som rád, že sme vyhrali, ale hrali dve najlepšie mužstvá, s najlepšími divákmi, najlepším zázemím. Trnave želám úspech vo finále pohára, je to pohárové mužstvo posledných troch rokov.“