Slovnaft cup

11.10.2023 15:00 , Lehota pod Vtáčnikom

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom

15:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

08.10.2023 18:00 , Atletický štadión SNP DUKLA

MFK Dukla Banská Bystrica

18:00

FC Spartak Trnava

Európska konferenčná liga

05.10.2023 21:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

21:00

Fenerbahce SK

Niké liga

01.10.2023 18:00 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

0 : 1

FC Spartak Trnava

Niké liga

27.09.2023 20:30 , Štadión Antona Maltinského

FC Spartak Trnava

3 : 0

FC Košice

Niké liga

24.09.2023 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 2

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Všetko začal krásny gól Erika Daniela

Všetko začal krásny gól Erika Daniela

spartak |

04.08.2023 |

Rozhovory

Viac ako 7000 fanúšikov priamo na štadióne a ďalší pri televíznych obrazovkách bolo zvedavých ako si Spartak v odvete poradí s lotyšským víťazom pohára FK Auda. Zo severu Európy si priviezol nerozhodný výsledok, hoci bol favoritom zápasu a to isté platilo aj v odvete.

Tréner Michal Gašparík sa netajil tým, že od prvej minúty chcú na súpera vybehnúť a zaskočiť ho rýchlym gólom. Ten však dlho neprichádzal, hoci územná prevaha bola zrejmá. Naopak, po vyše polhodine sa dvojica hráčov v zelených dresoch rútila na osamoteného Kóšu, a keby toto prečíslenie vyriešili futbalovejšie, mohlo to vyzerať zle. „Tam sme prepadli vo vysokom pressingu a bolo to veľmi nebezpečné. Nakoniec to ten útočník nezakončil a my sme vzápätí dali gól. To bol asi najťažší moment v tom zápase pre nás. Môže sa ako v tenise zvrtnúť na jednej loptičke, na jednom momente. Nám sa zápas v Aude, kedy sme ho mali pod kontrolou zvrtol, vyhrávali sme a po vylúčení sme sa bránili a boli sme radi, že sme uhrali výsledok 1:1,“ povedal po zápase Gašparík, ktorý priznal, že toto bol kľúčový okamih stretmutia.

Z rozohrávky totiž Štetina poslal dlhú loptu na polovici ihriska, Mikovič vyhral hlavičkový súboj, ktorým predĺžil loptu na Daniela. Ten si loptu naviedol bližšie k šestnástke a utešenou strelou do vzdialenejšieho kúta otvoril skóre. „Tým, že hrám z ľavej strany to mám na pravačku a hneď som premýšľal nad tým, že vystrelím a padlo to tam. Dobre sme sa na nich pripravili. Ten prvý zápas bol ťažký, teraz sme už vedeli o čo ide. Prvý polčas bol výborný, ten druhý sme to trošku vypustili, ale sme radi, že sme vyhrali a teraz sa musíme pripraviť na ligu,“ povedal krídelník Spartaka, ktorý na oboch stranách zamestnával obrancov. Už predtým mal dve strely, pričom najmä tá prvá volala po góle. Zaslúžene sa však dočkal ešte do polčasu, a keď dve minúty nato namazal Mikovič center Djuričinovi, tak bolo o postupujúcom rozhodnuté. Zvlášť, keď v nadstavenom čase upravil na polčasových 3:0 netradičný strelec Štetina.

V tom druhom sa zápas už iba dohrával a po jednom z brejkov pridal štvrtý gól, aj s pomocou nechceného dotyku obrancu Roman Procházka. „Chceli sme dať rýchly gól, čo sa nám úplne nepodarilo, ale bolo vidno, že po prvom góle sa aj oni viac otvorili, my sme sa uvoľnili a už to upadlo. Každému gólu sa teším, bolo to trochu so šťastím, ale nie je to dôležité. Chceme body, víťazstvá, chceme sa tešiť ako mužstvo, a to je najdôležitejšie.“

Krátko po postupe sa Trnavčania dozvedeli aj to, že ich očakávaným súperom bude poľský Lech Poznaň, ktorý si v dvojzápase poradil so Žalgirisom Kauno po dvoch výhrach 3:1 a 2:1. „Sme v 3. predkole a tam už asi ľahký súper nebude. Všetci poznáme Lech Poznaň, je to veľmi kvalitný súper, bude tam perfektná atmosféra, verím, že aj u nás doma. Takže, super dvojzápas, pripravíme sa naňho a verím, že máme šancu postúpiť. Úprimne sa na to teším, na atmosféru, aj ten krásny štadión,“ hovorí Procházka, ktorý má skúsenosti s poľským futbalom. Podobne aj tréner Michal Gašparík, ktorý sa na dva zápasy rovnako teší. „Očakávam dva vypredané štadióny – v Poľsku, aj v Trnave. Verím, že prvý výsledok uhráme tak, aby bol pre nás zápas otvorený do odvety. Nečaká nás o nič ľahší súper ako vlani, keď sme hrali s Czestochowou. Dáme do toho všetko a sám so zvedavý, čo dokážeme v tomto dvojzápase spraviť a na čo budeme mať.“

Prvý zápas sa hrá v Poľsku 10. augusta, odveta v Trnave je na programe 17. augusta od 20. hodiny.

04.08.2023
04.08.2023