25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Aston Villa

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

Domov / Správy / Víťazstvo s lídrom, dotiahnutie sa na špicu tabuľky či vysoké triumfy. Aj tak vyzeral ďalší úspešný víkend našej mládeže

spartak |

05.03.2023 |

Mládež

AS Trenčín U19 – FC Spartak Trnava U19 1:2 (0:1)

S tabuľkovo lepšie postaveným Trenčínom išla naša devätnástka do vedenia už v 7. minúte. V taktickom súboji mohol pridať svoj druhý gól v zápase Masár, ale pokutový kop nepremenil. Mrzieť ho to však nemuselo, pretože na zneškodnenú penaltu výborne zareagoval Kucharík. Trenčín dokázal krátko pred koncom zápasu skorigovať výsledok a v napätom závere padlo viacero žltých kariet, medzi nimi aj dve pre Rusnáka.

FCST U19: Vasiľ – Rýzek, Ferenčík, Vaško, Rusnák, Šarmír (C), Kumpan, Kucharík (87. Krchnár), Kurej, Masár, Bilčík (62. Justh)

Góly: 7. Masár, 77. Kucharík

ŽK: Kucharík, Justh

2 ŽK: Rusnák

Peter Gaži: „Do zápasu sme išli s cieľom zvíťaziť a priblížiť sa lídrovi ligy na bod. Tento cieľ sa nám podarilo naplniť a verím, že to bude pre nás motiváciou do ďalšej práce. Teší ma druhý gól Masára v druhom zápase za sebou a takisto sila kolektívu, vďaka ktorej sme dokázali nahradiť hráča z plánovej základnej zostavy.“

FC Spartak Trnava U17 – AS Trenčín U17 4:3 (1:1)

V deviatej minúte bol stav medzi dorastencami do 17 rokov už 1:1. Po výmene strán odskočili spartakovci Trenčínu na rozdiel troch gólov, ale hostia dokázali v záverečnej desaťminútovke zdramatizovať záver stretnutia dvomi presnými zásahmi.

FCST U17: Smieško – Karhan, Čavojský, Turanský, Turoň, Farkaš (C), Vyskoč (87. Molnár), Henyig, Beňo (76. Hesko), Bukovský, Adamkovič (46. Ostrovský)

Góly: 9. Karhan, 50. Bukovský, 64. Beňo, 73. Vyskoč

ŽK: Turoň, Ostrovský

Patrik Malý: „Proti prvému mužstvu tabuľky sme podali počas celého zápasu tímový a zodpovedný výkon. V prvom polčase sme dostali hneď v úvode gól, avšak o chvíľku sme vyrovnali zásluhou Karhana. V prvom polčase sme si vytvorili ešte niekoľko príležitostí, pričom dve skončili na súperovej konštrukcii. V druhom polčase sa hralo proti vetru ťažko, no paradoxne sme boli efektívni v našich príležitostiach a dostali sme sa postupne do vedenia 4:1. V závere sme inkasovali dva zbytočné góly. Celkovo sme však spokojní s prístupom hráčov a verím, že víťazstvo nám pomôže do ďalších zápasov.“

FC Spartak Trnava U16 – AS Trenčín U16 2:0 (2:0)

Aj do tretice videli diváci v dorasteneckom zápase rýchly úvodný gól. Tentokrát sa oň postaral v 7. minúte Priecel. Toho krátko pred polčasovou prestávkou doplnil presným zakončením Trello. Po výmene strán sa nič podstatné neudialo a najmladší dorastenci naďalej držia krok so špicou tabuľky, keď figurujú na druhom mieste.

FCST U16: Halada – Kováč, Daniel, Konopka (C), Bohmer, Ptačín, Ležák (78. Kozachok), Kubovič (66. Kocian), Trello, Duchovič (59. Beňo), Priecel

Góly: 7. Priecel, 34. Trello

Adam Chorvath: „Odohrali sme kvalitný zápas proti súperovi, ktorý chce hrať otvorený futbal. Bol to už piaty zápas v rade, ktorý nám narušil silný vietor a je to už skutočne frustrujúce, pretože je to silný faktor ovplyvňujúci obraz hry v jednotlivých polčasoch. V prvom dejstve sme mali navrch, boli sme nebezpečnejší, rýchlo sme získavali lopty späť po stratách a dali sme dva pekné góly. V úvode druhého polčasu sme si vytvorili niekoľko čistých gólových príležitostí, ktoré sme trestuhodne zahodili. Mohli sme vyhrávať vyšším gólovým rozdielom a zápas v pokoji dohrať. Namiesto toho sme sa v závere znova začali obávať o udržanie si výsledku a súper si aj s pomocou vetra vytvoril viacero nebezpečných príležitostí. Udržali sme síce čisté konto, no takéto zápasy, kde je vyššia individuálna kvalita na našej strane, musíme uhrať v závere oveľa rozumnejšie.“

© Mário Duchovič

FK Inter Bratislava U15 – FC Spartak Trnava U15 2:7 (1:3)

V súboji tabuľkových susedov dokázal využiť početnú výhodu od 6. minúty ešte do polčasu tromi gólmi Veteška. V druhom polčase boli Trnavčania mimoriadne efektívni, pretože v rozmedzí od 43. do 47. minúty skórovali hneď štyrikrát.

FCST U15: Lukošík (41. Vačok) – Tittel (41. Števík), Bohunický, Pittel, Repáň, Tejzr, Benkovský (C), Maťo, Terenkov, Veteška (41. Chnapko), Polťák (51. Sobota)

Góly: 9., 35. a 40. Veteška, 43. a 45. Polťák, 44. Benkovský, 47. Pittel

ŽK: Pittel, Benkovský, Vačok, Chnapko

Tomáš Kánik: „Zápas poznačila rýchla červená karta súpera už v 6. minúte. Krátko nato sme sa ujali vedenia, ale súper rýchlo reagoval gólom zo štandardnej situácie. V prvom polčase nás chyteným pokutovým kopom podržal brankár Lukošík a potom už mal pre nás zápas priaznivý priebeh. Do polčasu stihol zaznamenať hetrik útočník Veteška a výborne nám vyšiel vstup do druhého polčasu, kde sme strelili za 5 minút štyri góly. Zápas sa následne už iba dohrával.“

FK Inter Bratislava U14 – FC Spartak Trnava U14 0:13 (0:6)

Ešte o niečo hladší priebeh mal zápas kategórie do 14 rokov. Trnavský Spartak viedol po štvrťhodine rozdielom triedy a v priebehu stretnutia navýšil svoj vedenie na rozdiel trinástich gólov. Štrnástka je v ligovej tabuľke na o skóre horšom druhom mieste.

FCST U14: Pavelka – Studený, Lenghardt, Fehér, Ušák, Kostoláni, Furek, Zemko, Fojta, Ševčík, Hečko (C)

Góly: 3. a 32. Studený, 6. a 46. Ševčík, 14. a 56. Kostoláni, 19., 51. a 66. Hečko, 27. a 43. Zemko, 41. Furek, 47. Fojta

Dávid Miškovič: „Zápas proti Interu nám padol vhod na zdokonalenie herných situácií z tréningového procesu. Od prvej minúty sme sa zahryzli do súpera a vytrvali sme na jeho polovici až do záverečného hvizdu. Negatívnou stránkou boli zbytočné straty v prípravnej zóne, kde musíme hru viac zrýchliť.“

FC Spartak Trnava U13 – MŠK Púchov U13 16:0 (6:0)

Tímy mladších žiakov naskočili do ligového kolotoča o týždeň neskôr ako ostatné mládežnícke kategórie. Ich hlad po jarnej časti si odniesli hráči Púchova, ktorí inkasovali 16 gólov. Strelecky sa najviac darilo Kasanovi, ktorý sa presadil hneď štyrikrát.

FCST U13: Vlkovič – Bošanský, Kalamár, Böhmer, Martinkovič, Koreň, Rakús, Fenič, Ďuriš, Holbík, Zajánoš, Kráľovič, Kasan, Pavlis, Drevenák, Kriška

Góly: 5. a 36. Holbík, 8. a 39. Zajánoš, 14. Martinkovič, 16., 42., 50. a 58. Kasan, 22. a 64. Böhmer, 27., 65. a 70. Fenič, 44. Ďuriš, 62. Kráľovič

Oliver Burian: „V zápase nie je prakticky čo hodnotiť. Celý duel sa odohrával ma polovici súpera a jedinou otázkou bolo skóre, na ktorom sa číselná tabuľa zastaví. Teší ma prístup hráčov, že aj napriek rozhodnutému stavu pokračovali v nastolenom tempe a schuti si zastrieľali až do konca zápasu.“

FC Spartak Trnava U12 – MŠK Púchov U12 35:4 (15:3)

Na vysokom triumfe dvanástky sa podieľali najmä šesťgóloví Junas s Kohutovičom či päťgólový Fojta. Celkovo nastrieľali mladí Trnavčania rovesníkom z Púchova až 35 gólov.

FCST U12: Krchnák, Hambálek – Poliak, Repáň, Podolinčiak, Mikulec, Miklovič, Kohutovič, Gál, Fojta, Dvorský, Junas, Šmatlánek, Piešťanský, Kollár, Strojný, Virág, Dzielava

Góly: 2. Podolinčiak, 4., 32., 33., 43., 44. a 46. Kohutovič, 5., 18., 28. Gál, 7., Miklovič, 10. Kollár, 12., 24. Piešťanský, 14., 17., 37., 38., 39. a 48. Junas, 16. a 58. Virág, 19. a 52. Poliak, 21. Repáň, 27., 31., 35., 38. a 55. Fojta, 37. Mikulec, 50. Strojný, 59. a 60. Dvorský, 60. Trebatický (z 11m)

Filip Nádaský: „Ťažko hodnotiť takéto zápasy, v ktorých sme dominovali prakticky celý čas, o čom svedčí aj finálne skóre. Chalani si užili prvé jarné kolo, plnili taktické pokyny, ktoré sme si spoločne stanovili pred zápasom a objavovali sa v ňom prvky z tréningového procesu. Verím, že daným výsledkom naberieme zdravé sebavedomie do ďalších zápasov a chalani sa budú hlavne futbalom baviť.“

FC Spartak Trnava WA – ŠK Slovan Bratislava WA 0:2 (0:1)

Ženský tím nevstúpil do derby vôbec ideálne, keď inkasoval už v druhej minúte. Následne sa hrala vyrovnaná partia, v ktorej mali mierne navrch práve naše hráčky. Gól sa im však streliť nepodarilo a naopak, Bratislavčanky spečatili svoj triumf v 78. minúte druhým presným zásahom.

FCST WA: Králiková – Randová, Čeriová (C), Servátková, Mudráková, Martišková, Hanková (73. Tyčiaková), Žigová, Bederková (58. Sluková), Tonkovičová, Horváthová (80. Belicová)

Peter Koreň: „Odohrali sme ďalší ťažký ligový zápas. Opäť nám odokryl veľký priestor, kde sa dá náš herný prejav zlepšovať. Opäť sme inkasovali na začiatku zápasu, tentokrát už v druhej minúte z prvého rohu súpera. Nepoložilo nás to a po zvyšok prvého dejstva sme boli lepším tímom. Urobili sme veľké množstvo drobných chýb, ktoré nás v konečnom súčte stáli dobrý výsledok. Po jednej z nich sme inkasovali aj druhý gól, ktorý v podstate duel uzavrel.“

© Ľubomír Horňák

FC Spartak Myjava WU19 – FC Spartak Trnava WU19 1:0 (1:0)

V priamom súboji o prvé miesto ťahali naše dorastenky za kratší koniec. O osude zápasu rozhodli domáce jediným presným zásahom krátko po polhodine hry.

FCST WU19: Králiková – Konečná (70. Obuchová), Žigová, Horváthová, Belicová, Trajlínková (C), Martišková, Tonkovičová, Eckerová (40. Bederková), Gáliková (57. Polačková), Cedulová (70. Voščinárová)

Matej Chocina: „Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne a snažili sme sa hroziť najmä po rýchlom prechode do útoku. Do konca polčasu sme prebrali iniciatívu a vytvorili sme si 3-4 sľubné príležitosti na gól. Bohužiaľ sme nedokázali naše šance pretaviť do gólu, čo nás neskôr mrzelo, keď súper skóroval po tečovanej strele spoza pokutového územia. Do druhého polčasu sme opäť vstúpili aktívne, súpera sme zatlačili v jeho pokutovom území, avšak na našu smolu sme opäť nedokázali pretaviť našu aktivitu na gól. Dievčatá musím pochváliť za prístup k zápasu, kde svojou aktivitou a nasadením súperovi nič nedarovali a zápas odmakali až do záverečného hvizdu. Mrzí nás jedine to, že sme nedokázali skórovať a tým pádom získať aspoň jeden bod, avšak do budúco týždňového derby proti Slovanu vnímam tento zápas ako pozitívny impulz.“

FC Spartak Myjava WU15 – FC Spartak Trnava WU15 0:6 (0:5)

Rovnako o špicu tabuľky hrali na Myjave aj žiačky. V tomto prípade vzišiel zo zápasu úspešnejšie Spartak z Trnavy. Naše dievčatá nastrieľali poltucet gólov, z toho až päť už v prvom dejstve.

FCST WU15: Prešinská – Voleková, Stanková, Reháková, Vejčíková, Krištofiaková, Amrichová, Tančoková, Pekárová (C), Halásová, Suchoňová, Geschwandtnerová, Horváthová, Vlčková, Hudecová, Tanková, Králiková, Vlková

Góly: 5. Suchoňová, 11. Tančoková, 17. Reháková, 21. Tanková, 29. a 67. Pekárová

Róbert Halada: „Hneď v druhom jarnom kole nastúpili dievčatá na veľmi dôležitý zápas na ihrisku vedúcej Myjavy. Dievčatá chceli potvrdiť veľmi dobré výsledky v príprave a svedomito sa na tento súboj pripravovali. Celkovo bola cítiť väčšia nervozita, ale aj zodpovednosť a rešpekt zo súpera. Prvý polčas predviedli dievčatá svoju hru, dostávali sa za obranu súpera kolmými prihrávkami a tiež sa snažili prenikať cez krídelné priestory. Prvé góly vsietili po strelách z diaľky a ostatné pridali zvnútra šestnástky. Pohodlný náskok z prvého polčasu sa v tom druhom nepodarilo navýšiť o viac gólov. Súper prehustil stred ihriska a hráčky prestali využívať šírku a otáčanie hry. Dievčatám ďakujeme za predvedený výkon a posun na prvé miesto v tabuľke.“